23 Ocak 2018 Salı 18:39
  • 3.7999 TL
  • 4.6522 TL
KOCAELİ

KOCAELİ KARSLILAR DERNEĞİ KURULDU

Bigman Çakman
  • 6
  • 5507

Kocaeli’nde bir yöre derneği daha kuruldu ve faaliyetlerine başladı. Merkezi İzmit’te bulunacak olan Kocaeli Karslılar Derneği, Ali Can Kazgan başkanlığında kuruldu.

Resmi olarak kuruluş aşamasını tamamlayan Kocaeli Karslılar Derneği ile ilgili açıklama, Dernek merkezinde yapıldı. Açıklamayı yapan Ali Can Kazgan, İzmit’te ki dernek binasının eksikliklerinin giderildiğini ve tamamlanmasından sonra daha geniş kapsamlı bir tanıtım ve açılış yapılacağını ardından da faaliyet programlarına geçileceğini söyledi.

 

Aynı zamanda Kocaeli Kantinciler Dernek Başkanı da olan Ali Can Kazgan’la birlikte dernekte Alper Alyılmaz, Seçil Tirmik Ulutaş, Sinem Çetinkaya, Selda Çiftçi, Serhat Karatepe, Faruk Karakuzu, Nurali Çiftçi, Yahya Kemal Yakupoğlu ve Necati Katırağ yer alıyor.

 

Dernek ile ilgili yapılan açıklamada, Kocaeli’nde yoğun bir nüfusa sahip olan Karslıların, yeni bir oluşuma duyulan ihtiyaç sonrasında, fikir ve hemşehri birlikteliği ile başlayan çalışmaların, dernek kurulumu ile sonuçlandığını söylediler.

 

Ali Can Kazgan yaptığı açıklamada, ‘’Milli ve yerli temel değerler doğrultusunda, dil, din ve ırk ayrımı yapmadan, siyasi kaygıdan uzak, farklı fikirleri ve yöremizin zenginliklerini ele alıp ön plana çıkartacak bir oluşum gerçekleştirdik. Çalışmalarımızda bu fikriyatımızı ortaya çıkartacak nitelikte olacaktır. Her kesi kucaklayan ve asıl amacı kültürel zenginliklerimizi yaşamak, yaşatmak olan bir anlayış içinde olacağız’’ dedi.

 

 

5507 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

DİĞER HABERLER

Demirci din görevlileriyle BULUŞTU

Demirci din görevlileriyle BULUŞTU

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova’daki din görevlileri ile bir araya gelerek görev süresi içerisinde yapılan çalışmalarla ilgili istişare yaptı.

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahla yaralama iddiası üzerine bir kişi gözaltına alındı.

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği Dönem Sözcüsü Eren Elmalı, TSK’nın başlattığı Zeytin Dlaı operasyonuyla ilgili, “Türkiye’nin bundan sonraki hedefi Menbiç olmalıdır” diye konuştu.

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

Pamukkale Turizm anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine “emniyet kemeri” nin önemini anlattı

Gençler KARTEPEDE

Gençler KARTEPEDE

Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Gençlik Kolları Kartepede.

İŞKUR'a kayıtlı 56 bin kişi İŞSİZ

İŞKUR'a kayıtlı 56 bin kişi İŞSİZ

İl İstihdam Toplantısında açıklamalarda bulunan İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, 2017 yılında 29 bin 312 kişinin işe yerleştirildiğini söyledi. Yılmaz, kuruma kayıtlı 56 binden fazla kişinin ise işsiz olduğunu ifade etti

ANKET

KÖŞE YAZARLARI