23 Şubat 2018 Cuma 23:20
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

KÖŞKER CUMAPAZARI’NI MEVLANA’YA TAŞIYACAK  

Bigman Çakman
  • 0
  • 828

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker Mevlana Modern Kapalı Pazaryerini incelemesinde yaptığı açıklamada, “Cuma pazarını taşıyacağımız bu modern kapalı pazaryerimiz çok yönlü Gebze’mize hizmet edecek.” dedi. 

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Arapçeşme Bilim ve Sanat Merkezi ve Mevlana Modern Kapalı Pazaryerinde incelmelerde bulundu, devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.  Başkan Köşker’e denetimleri sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Nilay Ayran ve ilgili birim müdürleri eşlik etti. Başkan Köşker ilk olarak Arapçeşme Mahallesi’nde devam eden Bilim ve Sanat Merkezinde incelmelerde bulundu. Kaba inşaatının tamamladığı, cephe imalatının ve ince işçiliğin devam ettiği inşaatta incelemelerde bulunan Başkan Köşker, “İnşası devam eden Arapçeşme Bilim ve Sanat Merkezi inşallah tamamladığı zaman mahallemize ve bölgemize birçok alanda hizmet verecek.

 

NİSAN AYINDA BİTECEK

Burada yapılan kültür merkezi sayesinde mahallemiz aynı zamanda hem bir parka hem de kültür merkezine kavuşmuş olacak. Kültür merkezi içerisinde gençlerimizin istifade edebilecekleri çalışma salonları kütüphaneler olacak. Bunun yanı sıra bir de düğün salonu olacak ve mahallenin düğün salonu ihtiyacını da karşılamış olacak. Evden Okula Haydi Anneler Spora projesi kapsamında yine spor salonu olacak, GESMEK kurslarımız olacak kültürel faaliyetler gerçekleşecek. Nisan ayı gibi açmayı planladığımız kültür merkezimizin şimdiden mahallemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

ÇALIŞMALAR TAM GAZ

Başkan Köşker ve beraberindeki heyetin bir sonraki durağı Mevlana Modern Kapalı Pazaryeri oldu. 28 bin 311 metrekare alan üzerine inşa edilen pazaryerinde, zemin çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği Mevlana Modern Kapalı Pazaryeri Kompleksi’nde ekipler; çatı çelik konstrüksiyon ve bina cephe imalat çalışmalarını tamamladı. Kaba inşaatı biten pazaryeri binasında ince işçilik çalışmaları sürüyor. Başkan Köşker incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Mevlana Modern Kapalı Pazaryerimizde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Cuma pazarını taşıyacağımız bu modern kapalı pazaryerimiz çok yönlü Gebze’mize hizmet edecek.” dedi.

828 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI