24 Şubat 2018 Cumartesi 10:39
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

KULLAR’DA 2 BİN 500 İMZA

Bigman Çakman
  • 5
  • 4014

Kullarlılar beldelerindeki 2.5 kat imar izninin değiştirilmesi için başlattığı imza kampanyasında 2 bin 500 imza topladı

Tek yürek oldular

Bir zamanlar ilimizin en gözde beldelerinden birisi olan ama şimdi hizmet fakirihaline gelen Kullar’da vatandaşlar kendilerine verilen 2.5 kat imar izninin değiştirilmesi için başlattıkları imza kampanyasını bitirdiler.

 

Yaklaşık 4 bin kişinin yaşadığı bölgede yaklaşık 2 bin 500 imza toplayan Kullarlılar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile de görüşmeye başladılar.

 

Başiskele Belediye sınırları içinde sadece Kullar’da 25 kt imar izni olduğunu diğer belediye sınırları içinde 3.5 ya da 4.5 kat imar izni olduğunu ve bu çelişkinin giderilmesi gerektiğini söyleyerek büyük bir imza kampanyası başlatan Kullarlılar yapılacak olan görüşmelerden sonuç alınmaması halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın il gençlik kolları kongresi nedeniyle 27 Ocak’ta ilimize yapacağı ziyarette sıkıntıyı kendisine iletecekleri öğrenildi.

 

Kullarlılar bu hafta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve diğer yetkililerle görüşmeler yapacağı öğrenildi.

 

4014 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI