20 Şubat 2018 Salı 12:34
  • 3.7655 TL
  • 4.6747 TL
KOCAELİ 10°

METAL İŞÇİLERİNDEN MESS’E TEPKİ

Bigman Çakman
  • 0
  • 956

DİSK/Birleşik Metal-İş Sendikası’na üye işçiler bugün Gebze Sarkuysan Fabrikası önünde basın açıklaması gerçekleştirecekler.

130 bin metal işçisinin, MESS ile toplu iş sözleşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine 2 Şubat’ta başlatacağı grevin Bakanlar Kurulu’nun kararı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla milli güvenliği bozucu nitelikte olduğu gerekçesiyle yasaklandı. Grev yasağına karşı aralarında Korkut Boratav, Aysun Gezen, Fikret Başkaya, Sungur Savran, Oğuz Oyan, İzzettin Önder, Şükran Soner, Atilla Özsever, Zeki Kılıçaslan gibi isimlerin yer aldığı 130’dan fazla aydın, yazar ve akademisyen bir imza kampanyası gerçekleştirdi.

 

KAMUOYUNA DUYURULACAK

‘MESS’e, OHAL’e, grev yasaklarına karşı metal işçisiyle birlikteyiz! Biz de grevin gözcüsü olacağız!’ başlıklı imza metni anlamına uygun şekilde grev kapsamında yer alan ve Gebze’de bulunan Sarkuysan fabrikasında imzacıların ve metal işçilerinin katılımıyla kamuoyuna duyurulacak. Bugün Sarkuysan Fabrikası önünde saat 15.00’da yapılacak olan basın açıklamasına çok sayıda işçinin katılması bekleniyor.

956 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI