18 Şubat 2018 Pazar 06:04
  • 3.7647 TL
  • 4.7123 TL
KOCAELİ 10°

O SİMİTÇİ KAZANCINI MEHMETÇİK VAKFI'NA BAĞIŞLADI

Bigman Çakman
  • 0
  • 1176

Derince’de, simitçilik yapan Erkan Ayhan, 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere destek için 2 günlük simit satışından elde ettiği 135 TL'yi Mehmetçik Vakfı'na bağışladı

Üzerine giydiği 'Bir kurşun da benden kahpelere. Satılan simitler Mehmedime' yazılı tişörtle simit satan Ayhan, "Afrin'de kardeşlerimiz, soğuk havalarda bizler için çatışıyor. Kardeşlerimiz, zor durumda. Benim de desteğim olsun istedim" dedi.

 

Derince'de yaklaşık 16 yıldır simit satarak, geçimini sağlayan Erkan Ayhan, daha önce birçok kez günlük kazancını yardım kuruluşlarına bağışlarken, bu defa Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'e yönelik başlattığı 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere destek için harekete geçti. Ayhan, 2 gün boyunca ilçenin sokaklarında, üzerine giydiği 'Bir kurşun da benden kahpelere. Satılan simitler Mehmedime' yazılı tişörtle gezerek, simit sattı. Ayhan, simit satışından 2 günde elde ettiği 135 TL'yi Mehmetçik Vakfı'na bağışladı.

 

Afrin'de, askerlerin zor şartlarda mücadele verdiğini söyleyen Ayhan, "2 günde sattığım 210 simit satışından kazandığım 135 TL'yi Mehmetçik Vakfı'na bağışladım. Afrin'de kardeşlerimiz, bu soğuk havalarda bizler için çatışıyor. Kardeşlerimiz zor durumda, benim de bir desteğim olsun istedim. Vatandaşlarımızdan çok büyük destek geldi. Allah, razı olsun vatandaşlarımızdan. Derince halkına çok teşekkür ediyorum. Ayrıca 15 Temmuz şehitleri, Gazze, Arakan, Myanmar için de desteklerim oldu" dedi. 

 

Erkan Ayhan'dan simit satın alan Cavit Özdemir ise "Daha önce de duyarlı çalışmalar yapmıştı. Şimdi ise kendi imkanlarıyla 2 günlük gelirini Mehmetçik Vakfı'na bağışlaması, bizi gururlandırdı ve mutlu etti" diye konuştu.

 

Simitçi Ayhan'ı desteklediklerini söyleyen Selim Yıldız da "Gerek darbede yaşadığımız korkunç olaylar neticesinde gerek Gazze olsun elinden gelen desteği sağladı. Şu anda da 2 günlük kazancını Mehmetçik Vakfı'na bağışlıyor. Onu canı gönülden destekliyoruz, esnaf kardeşleri olarak" dedi.

1176 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI