24 Şubat 2018 Cumartesi 20:39
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

ÖĞRENCİLER GENÇLİK MERKEZİ’NDE SINAVA HAZIRLANIYORLAR

Bigman Çakman
  • 0
  • 594

Çayırova Belediyesi, Gençlik Merkezi’nde ücretsiz kurs hizmeti alan 70 öğrenciyi üniversiteye hazırlıyor

Gençlik Merkezi çatısı altında kurs ve eğitim faaliyetlerini sürdüren lise 12. sınıf ve mezun gruplar akademik hayatına katkı sağlayacak ders destek programlarının yanında, sayılı günlerin kaldığı Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) ve Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavları için de hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Yarıyıl tatili boyunca 10 deneme sınavına katılacak olan öğrenciler yeni sisteme göre yapılacak sınavlar için de deneyim kazanıyor. 

 

ÖĞRETMENLERLE BİRLİKTE SORULARI ÇÖZÜYOR

İlçe genelinde eğitim seviyesini yükseltmek ve öğrenciler arasında fırsat eşitliği oluşturmak hedefiyle yarıyıl tatilinde deneme sınavlarını arttıran Çayırova Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatına uygun soru kitapçıklarıyla, Haziran ayında yapılacak olan sınavlar için öğrencileri hazırlıyor, sınav stresini ve heyecanını yenmelerine yardımcı oluyor. Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler derslerinden ücretsiz deneme sınavına katılan Gençlik Merkezi öğrencileri, sınav sonrasında ise öğretmenleriyle birlikte soruları çözüyor eksik kaldıkları noktaları tespit etme fırsatı buluyor.

 

ÖZEL REHBERLİK HİZMETİNDEN DE FAYDALANIYOR

Çayırova Belediyesi’nin bireylerin yaşamlarındaki işlevselliklerini sürdürmelerini ve sağlıklı kararlar verebilmelerini sağlamak amacıyla hizmete açtığı Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık Merkezi de öğrenciler için çeşitli faaliyetleri hayata geçiriyor. Sınav kaygısı, stresi ve heyecanını yenmelerini sağlayacak seminerler düzenlenerek, öğrencilerin daha iyi şartlar altında sınavlarını gerçekleştirmelerini sağlıyor. Alanında uzman psikologlar tarafından birebir iletişim kurulan öğrencilerin yaşamlarında da karşılaştıkları ve zorlandıkları konular ele alınıyor, sorunları çözme, önleme becerilerini geliştirecek yönlendirmeler sayesinde de öğrenciler hayatlarını daha mutlu, huzurlu ve güvenli bir şekilde sürdürüyor.

594 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI