18 Aralık 2017 Pazartesi 12:04
  • 3.8718 TL
  • 4.5662 TL
KOCAELİ 13°

ÖZGÜRCE ÇALIŞIP, FİKİR ÜRETİN!

Özgürce çalışıp, FİKİR ÜRETİN!
  • 1
  • 3613

Serhat İlleri Birliği, düzenlenen bir etkinlikle dernek çalışmalarında bir ilk olarak projeye imza attılar. Yenikent Konak Restoran’da düzenlenen gençlerle buluşma toplantısında, gençlere çalışmalarda yer almak ve düşüncelerini faaliyete geçirmek için ‘’Gençler üretsin biz hizmetkar olalım’’ sloganıyla yola çıkılarak fırsat verildi.

SERHAT Diyarı Dernek Başkanı Ertekin Akbulak’ın desteğiyle Alper Alyılmaz, Ali Can Kazgan, Zafer Kurt, Nurali Çiftçi, Vehbi Kıranşal gibi Serhat İlleri Birliği’nin yönetiminde yer alan isimlerin nezaretinde düzenlenen ve Serhat İlleri Platformu adı verilen çalışmada, gençler davetli oldular. Çalışmaya katılan gençler, önce bir birleriyle tanıştılar, daha sonra da kayıtlarını vererek, düzenlenecek etkinliklerde yer almak istediklerini söylediler. Yapılan sohbet toplantısı sonrasında gençlere meil yoluyla form gönderilecek ve düşünceleri, çalışmalara katılma istekleri sorulacak.

 

Alper Alyılmaz, gençler arasında mühendisler, işletme şefi ve müdürleri, kimyagerler ve bir çok meslek kuruluşunda yer alan, okuyan değerli fikirlere sahip üyeler olduğunu belirterek, ‘’Diğer insanlardan farklı bir yerde olmak, farklı şeyler yapmak istiyorum diyiyorsanız, doğru yerdesiniz. Tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak, özgürce çalışıp, fikir üretmelisiniz’’ dedi.

 

Ali Can Kazgan, gençlerin derneklerde yardım eden unsur değil, fikir üreten, proje uygulayan unsurlar olmasını, ön plana çıkmasını istediklerini ifade etti. İlk kez uygulamaya geçilecek olan derneklerde gençlere öncelik verilmesi, proje ve fikir istenmesi ile Serhat illeri Birliği farklı bir çalışmayı gerçekleştirmiş oldu.

3613 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Başbakan’dan ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Başbakan’dan ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Başbakan Yıldırım, yeni asgari ücret görüşmeleriyle ilgili, "Hükümetimiz, yıllardan beri çalışanımıza asla enflasyonun altında bir ücret vermemiştir. Bu sefer de makul olan en uygun şekilde sonuçlandırılacaktır." dedi

Kaymakam Güler BAYRAK TÖRENİNE KATILDI

Kaymakam Güler BAYRAK TÖRENİNE KATILDI

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler Gebze Sarkuysan Anadolu Lisesinde gerçekleşen bayrak törenine katıldı.

GOSB Katılımcıları Sıemens’te BİR ARAYA GELDİ

GOSB Katılımcıları Sıemens’te BİR ARAYA GELDİ

Gebze Organize Sanayi Bölgesi Katılımcıları, Siemens Entegre Üretim Tesisleri’nde bir araya geldi.

GTÜ Havacılık ve Uzay Topluluğu LİSELİLERİ AĞIRLADI

GTÜ Havacılık ve Uzay Topluluğu LİSELİLERİ AĞIRLADI

Gebze Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Topluluğu üyeleri, Maltepe E.C.A. Elginkan Anadolu Lisesi Uzay ve Astromi Kulübü öğrencilerine; havacılık, maket uçak ve yapımı ile drone uçuşları konularında eğitim verdi.

Gıda Mühendisleri Gebze İRTİBAT BÜROSU AÇTI

Gıda Mühendisleri Gebze İRTİBAT BÜROSU AÇTI

Gıda Mühendisleri Odası Kocaeli Temsilciliği Gebze İrtibat Bürosu açıldı.

Semt pazarı projesi 2018 yılında bitecek

Semt pazarı projesi 2018 yılında bitecek

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası’na yapılacak olan semt pazarı projesinin 2018 yılının ilk yarısında bitmiş olacağını söyledi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI