20 Şubat 2018 Salı 18:48
  • 3.7823 TL
  • 4.6729 TL
KOCAELİ 10°

PEKDEMİR, SEMT KOCAELİ İLE TÜRKİYE’NİN “EN İYİLERİ” ARASINDA…

Bigman Çakman
  • 0
  • 3960

Pekdemir İnşaat’ın, konutta “yeni lüks” kavramına öncülük eden projesi Semt Kocaeli, Gayrimenkul Sektörü’nde Türkiye’nin en önemli ödüllerinden Sign Of The City Awards 2017’de, katıldığı 2 kategoride de finale yükselme başarısı elde etti.

Türkiye ve KKTC’den önde gelen 68 inşaat firmasının 155 projeyle yarıştığı Sign Of The City Awards 2017’de, Semt Kocaeli inşaatı devam eden projeler “En İyi Konut” Kategorisi’nde, zirvedeki 4 proje arasında yer aldı. Semt Kocaeli, inşaatı devam eden projeler “En İyi Pazarlama Kampanyası” Kategorisi’nde de finale kalan ilk 5 proje arasına seçilmeyi başardı.

 

Pekdemir İnşaat’ın inşaatını ve satışını sürdürdüğü, toplam 280 daireden oluşan Semt Kocaeli Projesi, konutta lüks anlayışını farklılaştıran yalın ve prestijli tarzıyla, Türk Gayrimenkul Sektörü’nün zirvesinde yerini aldı. Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarının, metropoller başta olmak üzere Türkiye ve KKTC’deki en iddialı projeleriyle katıldıkları Sign Of The City Awards 2017’de, Kocaeli’yi en yeni projesi Semt Kocaeli ile temsil eden Pekdemir İnşaat, yarışmaya katıldığı her iki kategoride de, finale kalma başarısı gösterdi.

 

Sign Of The City Awards’ın, Türkiye’de inşaat sektörünün gelişmesine ışık tutan, çok önemli ve saygın bir organizasyon olduğunu vurgulayan Pekdemir İnşaat Genel Müdürü Mert Pekdemir, “Semt Kocaeli’nin, bu yıl katıldığımız iki kategoride birden, onlarca çok değerli ve başarılı proje arasından finale yükselmiş olması, Kocaeli’de standartlarımızı Türkiye’nin süper ligine yükselttiğimizin önemli bir göstergesidir. Ülkemizin önde gelen inşaat firmalarının, büyük metropollerimiz, KKTC ve hatta yurt dışındaki projeleriyle yarıştığı böylesi dev bir organizasyonda, Kocaeli adını finale yazdırmak, bize gurur ve mutluluk verdi. Bu başarıda, tüm değerli çalışma arkadaşlarımızın emeği ve çabası kadar, her projemizde güvenlerini ve desteklerini yanımızda hissettiğimiz değerli müşterilerimizin de çok önemli katkısı olduğuna inanıyoruz” dedi.

 

 

3 aşamalı, zorlu bir yarış…

Sign Of The City Awards 2017’de yarışmaya 1 Ocak 2012 ile 11 Ağustos 2017 tarihleri arasında tamamlanmış ya da yapım aşamasında olan projeler katıldı. Türk tasarımcı, müteahhit ve geliştiricilerin bu yıl yurtdışındaki projeleriyle de katılabildikleri yarışmada, 28 Kasım’da gerçekleştirilecek Ödül Töreni ile 5 ana kategoride, 24 ödül dağıtılacak.  Sign Of The City Awards değerlendirmeleri ve seçim işlemi 3 aşamada gerçekleştiriliyor. Başvurular tamamlandıktan sonra, başvuruların tam ve eksiksiz olduğu ve kategori kriterlerine uygunluğu değerlendiriliyor ve teknik eleme gerçekleştiriliyor. Teknik elemeyi geçen projeler arasında, alanlarında uzman olan jüri üyeleri tarafından değerlendirme yapılıyor ve finalistler belirleniyor. Finale kalan projeler, bütün jüri üyelerinin değerlendirmesine sunuluyor. Değerlendirme sonucunda her kategoriden bir proje Sign Of The City Ödülü’ne hak kazanıyor.

 

Kandıra Yolu üzerinde Yahya Kaptan’a komşu, yeşille mavinin kucaklaştığı oksijen deposu Çayırköy’de, Pekdemir İnşaat tarafından, Haziran ayında inşaatına başlanan Semt Kocaeli’de, toplam 280 dairenin yer aldığı 15 bloğun inşaatı rekor hızla ilerliyor. Projede, Nisan ayındaki lansmanla başlayan daire satışları, fırsatı kaçırmak istemeyenler için, cazip ödeme koşullarıyla sürüyor. Pekdemir İnşaat tarafından, inşaatı 22 ayda tamamlanarak, dairelerin 2019 yılı Mart ayından itibaren teslim edileceği açıklanan Semt Kocaeli Projesi, şehir merkezine 10 dakika, Yahya Kaptan’a 4 dakika mesafede, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü ile Kocaeli’nin 3. köprü ve havalimanı bağlantısına sadece 1,5-2 km uzaklıkta, çok cazip bir lokasyonda yer alıyor.

3960 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI