24 Şubat 2018 Cumartesi 10:50
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

ŞANLI, ZABITA MEMURUNA SAHİP ÇIKTI

Bigman Çakman
  • 5
  • 2830

15 Ocak’ta tramvay yoluna aracını park eden kişiyi uyardığı için darp edilen Büyükşehir Belediyesi Zıbata Memuru Murat Fidan hakkında açıklamada bulunan Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Yaşar Şanlı, “Murat Fidan olmak üzere görevi başında kamu çalışanına yapılan her türlü şiddeti nefretle kınıyoruz” dedi

Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Yaşar Şanlı, 15 Ocak’ta tramvay yoluna park eden araç sahibini uyardığı için darp edilen Büyükşehir Belediyesi Zabıta Memuru Murat Fidan’a yapılan saldırıyı kınayan bir açıklama yaptı. Düzenlenen basın açıklamasına Şanlı’nın yanı sıra Türk Yerel Hizmet Sen Kocaeli İl Temsilcisi Özcan Karabulut da katılım gösterdi.

 

NEFRETLE KINIYORUZ

Yaşar Şanlı basın açıklamasında, “Sadece görevini yapmaya çalışmış tehlike arz edebilecek bir yere park edilmemesi uyarısında bulunmuş arkadaşımıza küfür şiddet ve tehditle karşılık veren, onu darp eden bu şehir eşkıyalarını Allah'a ve adalete havale ediyor, arkadaşımıza ve ailesine geçmiş olsun diyoruz. Şiddetin her türlüsünü ve başta arkadaşımız Murat Fidan olmak üzere görevi başında kamu çalışanına yapılan her türlü şiddeti nefretle kınıyoruz” dedi.

 

ASLA HAK ETMEDİ

Şanlı sözlerini, “Kuruluşu ta Hazreti Ömer'e dayanan tek gayesi çarşının, pazarın, mahallenin huzurunu sağlamak, ölçüyü, tartıyı kontrol etmek, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak ve trafiği daha güvenli ve işler hale getirmek olan zabıta teşkilatımız bu tür hakaret ve şiddeti asla hak etmemektedir. Devletimizin verdiği görev ve sorumluluğu layıkıyla yerine getirmenin ödülü ya da karşılığı bu olmamalıdır” şeklinde sürdürdü.

 

SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Şanlı basın açıklamasının devamında, “Son yıllarda gündemden düşmeyen kamu çalışanına şiddetin önlenmesi için daha ne kadar arkadaşımız kurban verilecektir? Kamu çalışanı sahipsiz görüldüğü için midir ki birileri görevi başında arkadaşlarımıza hakaret edecek, onu darp edecek gücü ve kudreti kendinde bulabilmektedir? Tüm kamu çalışanları ve hassaten tüm belediye çalışanlarının yanındayız. Her türlü şiddetin karşısındayız ve tüm hukuki süreçlerin de takipçisi olacağız. Bu vesileyle Murat Fidan arkadaşımıza tekrar geçmiş olsun diyor, şiddeti bir kez daha nefretle kınıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

 

2830 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI