22 Şubat 2018 Perşembe 13:44
  • 3.7970 TL
  • 4.6795 TL
KOCAELİ 12°

ŞİRİN: ÇÖPÜ ÇÖPE ATALIM

Bigman Çakman
  • 1
  • 1333

Körfez’in tanınmış simalarından ve MHP’nin belediye Başkan Adaylığını yapan Salih Şirin, sokağa atılan çöplerin rüzgarla her yere yayıldığını ve hem kendilerini zor durumda bıraktığını, hem de sokakların çirkin görüntü içinde kaldığını söyledi.

Salih Şirin, Barbaros Mahallesi’nde yer alan işyerinin çevresini temiz tutabilmek için yoğun çaba harcadıklarını belirterek, ‘’Bunun için özel olarak insan tutup, çevreyi ve boş alanları temizletiyorum. Belediye bu temizliğe yetişemiyor, ama burada insanlara da büyük görev düşüyor. Çöpü çöpe atarsak bu kirliliği yaşamayız. Akşam temizlik yapıyoruz, sabahleyin yine rüzgarla sokağa atılan poşetler, çöpler her yere savruluyor. Eskilerin sözü vardır, her kes kendi evinin önünü temiz tutarsa sokaklar pırıl pırıl olur’’ dedi.

 

Salih Şirin, iş yerinin çevresini temizletirken, belediyenin de bu konularda halkı uyarması ve en azından haftada bir de olsa ekiplerle sokaklarda ki, boş arazilerde ki çöpleri toplatması gerektiğini ama en önemlisinin sokaklara çöp atılmaması olduğunu söyledi.

1333 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI