21 Kasım 2017 Salı 07:28
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 10°

TAŞ BARİYER HAYAT KURTARDI

Taş bariyer hayat kurtardı
  • 3
  • 5860

Körfez İlimtepe Mahallesi’nde, uçurumlarla dolu yolda frenleri boşalan yolcu minibüsü, şoförün becerisi ve yol kenarına koyulan taş bariyerlerin desteği ile uçuruma uçmaktan kurtuldu. Minibüs içinde bulunan 45 yolcu ölümden dönerken, kaza sırasında araç içindeki savrulmalar nedeniyle bazı yolcularda ezilmeler oldu.

45 yolcunun ölümden döndüğü kaza İlimtepe rampasında meydana geldi. Daha önce de bir otomobilin uçtuğu ve Mustafa Özçelik adlı şahsın öldüğü kaza yerinin 200 metre aşağısında yaşanan olayda, sabah servisini yapan minibüs, rampadan inerken frenlerinde boşalma yaşandı. Hızla şarampole doğru giden minibüs şoförü soğukkanlı davrandı ve aracı önce yol kenarındaki kum yığınına sonra da taş bariyere yönlendirdi. Çarpma sırasında hızı kesilen minibüsü aynı başarıyla dengede tutan şoför 20 metre sonra durdurmayı başardı.

 

Olay yerinin hemen alt tarafında yaklaşık 100 metrelik uçurumun olması nedeniyle yolcular mutlak bir ölümden şoförün başarısı ve taş bariyerler sayesinde kurtulmuş oldular.

 

Zorla konulmuştu

Kazanın yaşandığı yerin yaklaşık 200 metre yukarısında daha önce yaşanan kazada, önlem olmadığı ve bariyer konulmadığı için bir kişi otomobiliyle hafriyat alanına uçmuş ve hayatını kaybetmişti. Olayın yakınları, aylarca uğraşarak kaza yerine zorla taş bariyerler koydurtmuşlardı. Mali Müşavir Mazlum Göçer, ne kadar haklı olduklarını gördüklerini söyleyerek, ‘’Bu bariyerler kaza anında olsaydı Mustafa Özçelik şu anda yaşıyor olurdu. Aylarca uğraşarak, bir bölümünü kendimiz koyarak güvenliği sapladık. Bizim koydurttuğumuz bariyerin bir benzeri bugün hayat kurtarmış oldu’’ dedi.

 

Muhtar Ramazan Gündoğdu’da minibüsteydi

Kaza yapan minibüs içinde buluna Körfez Barbaros Mahalle Muhtarı Ramazan Gündoğdu, büyük bir tehlike atlattıklarını ve yolcuların bir bölümünün araç içindeki yığılma nedeniyle ezilmeler yaşadığını, hastanede ayakta tedavi gördüklerini söyledi.

5860 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

DİĞER HABERLER

An itibari ile KARTEPE!

An itibari ile KARTEPE!

Kartepe kayak merkezi, bir süredir beklenen kar yağışı ile beyaza büründü.

Makedonya’da Körfez’i tanıttılar

Makedonya’da Körfez’i tanıttılar

Makedonya’da düzenlenen, Körfez Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi’nin de destek verdiği ICTEBS fuarında; Körfez’in kültürel ve gastronomik ürünlerinin tanıtımı yapıldı.

İmkansızlıklar içinden çıkan şampiyonlar

İmkansızlıklar içinden çıkan şampiyonlar

Kocaeli’nin Körfez İlçesi Yukarı Hereke Bölgesi zorunlu hizmet kapsamında yer alıyor. Burada görev yapan öğretmenler ve memurlar tıpkı Doğu ve Güneydoğu’da görev yapmış gibi zorunlu hizmet kapsamındalar.

İSU’da yeni görevlendirmeler YAPILDI

İSU’da yeni görevlendirmeler YAPILDI

İSU, kurumsal yapılanma çalışmaları kapsamında yeni görevlendirmeler yaptı.

Büyükşehirde görev yerleri DEĞİŞTİ

Büyükşehirde görev yerleri DEĞİŞTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde bazı şube müdürlerinin görev yerleri değiştirildi.

Toyota Sahipleri Servis Kampanyasıyla  “Kışa Meydan Okuyacak”

Toyota Sahipleri Servis Kampanyasıyla  “Kışa Meydan Okuyacak”

Toyota sahipleri, Toyota Plaza Kocaeli Kaya’nın geleneksel “Kış Servis Günleri Kampanyası” ile zorlu yol ve hava şartlarına hazırlıklı olacak. 30 Kasım tarihine kadar sürecek olan kampanyada Toyota Plaza Kocaeli Kaya’ya gelenler, 2013 yılı ve öncesi modeller için hazırlanan “güvenlik ve filtre” paketlerinde yüzde 15 yedek parça ve yüzde 25 işçilik indiriminin yanı sıra tüm periyodik bakımların işçiliklerinde de yüzde 30  indiriminden yararlanacaklar

ANKET

KÖŞE YAZARLARI