25 Şubat 2018 Pazar 06:36
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ

TAŞ BARİYER HAYAT KURTARDI

Bigman Çakman
  • 3
  • 6141

Körfez İlimtepe Mahallesi’nde, uçurumlarla dolu yolda frenleri boşalan yolcu minibüsü, şoförün becerisi ve yol kenarına koyulan taş bariyerlerin desteği ile uçuruma uçmaktan kurtuldu. Minibüs içinde bulunan 45 yolcu ölümden dönerken, kaza sırasında araç içindeki savrulmalar nedeniyle bazı yolcularda ezilmeler oldu.

45 yolcunun ölümden döndüğü kaza İlimtepe rampasında meydana geldi. Daha önce de bir otomobilin uçtuğu ve Mustafa Özçelik adlı şahsın öldüğü kaza yerinin 200 metre aşağısında yaşanan olayda, sabah servisini yapan minibüs, rampadan inerken frenlerinde boşalma yaşandı. Hızla şarampole doğru giden minibüs şoförü soğukkanlı davrandı ve aracı önce yol kenarındaki kum yığınına sonra da taş bariyere yönlendirdi. Çarpma sırasında hızı kesilen minibüsü aynı başarıyla dengede tutan şoför 20 metre sonra durdurmayı başardı.

 

Olay yerinin hemen alt tarafında yaklaşık 100 metrelik uçurumun olması nedeniyle yolcular mutlak bir ölümden şoförün başarısı ve taş bariyerler sayesinde kurtulmuş oldular.

 

Zorla konulmuştu

Kazanın yaşandığı yerin yaklaşık 200 metre yukarısında daha önce yaşanan kazada, önlem olmadığı ve bariyer konulmadığı için bir kişi otomobiliyle hafriyat alanına uçmuş ve hayatını kaybetmişti. Olayın yakınları, aylarca uğraşarak kaza yerine zorla taş bariyerler koydurtmuşlardı. Mali Müşavir Mazlum Göçer, ne kadar haklı olduklarını gördüklerini söyleyerek, ‘’Bu bariyerler kaza anında olsaydı Mustafa Özçelik şu anda yaşıyor olurdu. Aylarca uğraşarak, bir bölümünü kendimiz koyarak güvenliği sapladık. Bizim koydurttuğumuz bariyerin bir benzeri bugün hayat kurtarmış oldu’’ dedi.

 

Muhtar Ramazan Gündoğdu’da minibüsteydi

Kaza yapan minibüs içinde buluna Körfez Barbaros Mahalle Muhtarı Ramazan Gündoğdu, büyük bir tehlike atlattıklarını ve yolcuların bir bölümünün araç içindeki yığılma nedeniyle ezilmeler yaşadığını, hastanede ayakta tedavi gördüklerini söyledi.

6141 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI