23 Kasım 2017 Perşembe 17:57
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 13°

TOLTAR: TAVŞANCIL’I İMARA AÇACAĞIZ

Toltar: Tavşancıl’ı İMARA AÇACAĞIZ
  • 0
  • 612

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası Dernekler Federasyonu Başkanı ve yönetimi ile bir araya geldiği toplantıda Tavşancıl Karatarla mevkiinin SİT alanından çıkartılıp imara açılması konusunda çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası Dernekler Federayonu Başkanı Ercan Güneş ve yönetimi ile kahvaltıda bir araya geldi. Önemli konuların gündeme geldiği toplantıda Başkan Toltar, göreve geldiği günden bu yana pılan çalışmalar ve devam eden çalışmalar hakkında federasyon yönetimini bilgilendirdi. Dernekler Federasyonu binasında yapılan kahvaltı da konuşan Federasyon Başkanı Ercan Güneş, “Dilovası Dernekler Federasyonu olarak yaşadığımız kente her zaman katkı sunmak için elimizden geleni yapmaya hazırız.” dedi.

 

DERNEKLERİMİZİ ÖNEMSİYORUZ

Güneş'in ardından konuşan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ise "Dernekler toplumumuzun vazgeçilmez bir değeridir. Örf, adet ve yardımlaşmanın öncülüğünü yapan birlik ve beraberliğimizi güçlü kılan yöre derneklerimizin ilçemizin kalkınmasında gelişmesinde önemli bir yeri vardır. Dilovası Belediyesi olarak yöre derneklerimizi her zaman önemsedik ve önemsemeye devam ediyoruz. Mimar Sinan, Orhangazi ve yukarıdaki mahallelerimizin hastaneye ulaşımını kolaylaştıracak yeni bağlantı yolu için tüm izinler alındı.

 

TAVŞANCIL İMARA AÇILACAK

İtfaiyenin yan tarafından başlayarak hastaneye ulaşacak yeni yol için çalışmalarımız başlayacak. İlçemize kazandırılacak yüzme havuzu içinde aynı şekilde yer tahsisi yapıldı. Şuan ihale aşamasındadır. Bağdat Caddesi ikinci etabı yakın zamanda başlayacak ve kentimizin en önemli caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi yeni görünümüne kavuşacak. İlçemizin gelişimini ve nüfus artışının sağlanması için yeni ve organize yapılaşmaya büyük ihtiyaç var. Bu anlamda da Tavşancıl Karatarla mevkiinin SİT alanından çıkartılıp imara açılması konusunda çalışmalarımız sürüyor.” diye konuştu.

612 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kebabçı Ertosun HAYATINI KAYBETTİ

Kebabçı Ertosun HAYATINI KAYBETTİ

İzmit’in tanınan ve sevilen simalarından olan, kebapçı Ahmet Ertosun hayatını kaybetti

Bozkurt nasıl açıklama yapar?

Bozkurt nasıl açıklama yapar?

İzmit kuaförler Odası üyeleri, bayan kuaförlerinin valilik kararıyla salı günü tatil edilmesine ve Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt’un da kararı kabul etmelerine tepki göstererek, “Bayan kuaförleri adına Mustafa Bey’in böyle bir açıklama hakkı olmadığı halde bayan kuaförleri adına nasıl böyle bir açıklama yapar?” dedi.

Kandıralı genç HAYATINI KAYBETTİ

Kandıralı genç HAYATINI KAYBETTİ

Kandıra Mülküşehsuvar Mahalle Muhtarı Mücahit Sevim’in oğlu Hüseyin Sevim, 27 yaşında hayata veda etti

Gölcüklü kuaförler ve berberler KARARDAN RAHATSIZ

Gölcüklü kuaförler ve berberler KARARDAN RAHATSIZ

Kocaeli Valiliği geçtiğimiz günlerde meslek odalarının teklifiyle Kocaeli genelinde Erkek Berberler ve Kuaförlerin Pazar günü Bayan Kuaförlerinin ise Salı günleri Kapalı tutulması yönündeki Karara İzmitli ve Gölcüklü Bay – Bayan kuaförlerden tepki geldi

Yekta Türker tecrübelerini ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Yekta Türker tecrübelerini ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI

Gebze ve Sarkuysan Lisesi Mezunları Derneği tarafından düzenlenen ‘Kariyer Günleri’nde işadamı Yekta Türker iş ve eğitim tecrübelerini Sarkuysan Lisesi öğrencileriyle paylaştı

Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR

Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR

Yerlitaş'ın "Şehitler mehitler aman yeter" sözlerini eleştiren MHP'li vekili Saffet Sancaklı, "Şehitlerimize dil uzatan Nursuz Yersiz Taşlar" ifadesini kullanarak tepki gösterdi.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI