20 Şubat 2018 Salı 18:50
  • 3.7823 TL
  • 4.6729 TL
KOCAELİ 10°

TOLTAR: TAVŞANCIL’I İMARA AÇACAĞIZ

Bigman Çakman
  • 0
  • 981

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası Dernekler Federasyonu Başkanı ve yönetimi ile bir araya geldiği toplantıda Tavşancıl Karatarla mevkiinin SİT alanından çıkartılıp imara açılması konusunda çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası Dernekler Federayonu Başkanı Ercan Güneş ve yönetimi ile kahvaltıda bir araya geldi. Önemli konuların gündeme geldiği toplantıda Başkan Toltar, göreve geldiği günden bu yana pılan çalışmalar ve devam eden çalışmalar hakkında federasyon yönetimini bilgilendirdi. Dernekler Federasyonu binasında yapılan kahvaltı da konuşan Federasyon Başkanı Ercan Güneş, “Dilovası Dernekler Federasyonu olarak yaşadığımız kente her zaman katkı sunmak için elimizden geleni yapmaya hazırız.” dedi.

 

DERNEKLERİMİZİ ÖNEMSİYORUZ

Güneş'in ardından konuşan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ise "Dernekler toplumumuzun vazgeçilmez bir değeridir. Örf, adet ve yardımlaşmanın öncülüğünü yapan birlik ve beraberliğimizi güçlü kılan yöre derneklerimizin ilçemizin kalkınmasında gelişmesinde önemli bir yeri vardır. Dilovası Belediyesi olarak yöre derneklerimizi her zaman önemsedik ve önemsemeye devam ediyoruz. Mimar Sinan, Orhangazi ve yukarıdaki mahallelerimizin hastaneye ulaşımını kolaylaştıracak yeni bağlantı yolu için tüm izinler alındı.

 

TAVŞANCIL İMARA AÇILACAK

İtfaiyenin yan tarafından başlayarak hastaneye ulaşacak yeni yol için çalışmalarımız başlayacak. İlçemize kazandırılacak yüzme havuzu içinde aynı şekilde yer tahsisi yapıldı. Şuan ihale aşamasındadır. Bağdat Caddesi ikinci etabı yakın zamanda başlayacak ve kentimizin en önemli caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi yeni görünümüne kavuşacak. İlçemizin gelişimini ve nüfus artışının sağlanması için yeni ve organize yapılaşmaya büyük ihtiyaç var. Bu anlamda da Tavşancıl Karatarla mevkiinin SİT alanından çıkartılıp imara açılması konusunda çalışmalarımız sürüyor.” diye konuştu.

981 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI