24 Şubat 2018 Cumartesi 20:39
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

TOLTAR’A YÖRÜKLER'DEN TEPKİ

Bigman Çakman
  • 0
  • 1141

Elektrik ve su sıkıntısını aktarmak için belediyeye başvuran Dilovası Tepecik Köyü sakinleri, başkan Ali Toltar ve belediye yönetiminin kendilerine yanlış tavırlar takındığını dile getiriyor. Köylüler, sorunun devam etmesi durumunda 2019 seçimlerinde AKP’ye oy vermeyeceklerini de sözlerine ekliyor

Dilovası Tepecik Köyü, Simge Sokak’ta tarım ve hayvancılık yapan Yörük vatandaşlarımız, takvimlerin 2018 yılını gösterdiği şu zaman diliminde, belediyeden elektrik ve su hizmeti alamadıklarını öne sürüyor. Şikayetlerini belirtmek adına belediye kapılarını aşındıran bölge sakinleri; yaptıkları başvurunun ardından evleri için yıkma kararı çıktığını, buna ek olarak akabinde 23 bin lira para cezasına çarptırıldıklarını ifade ediyor.

 

Ülke ekonomisine katkı sağlıyorlar

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar hakkında Dilovası Tepecik Köyü, Simge Sokak’ta yaşamlarını tarım ve hayvancılık yaparak sürdüren Yörük kesim, oldukça derin ve dikkat çekici iddialar ortaya atıyor. Bölgede yaklaşık bin 500 kişilik bir nüfusa sahip Yörük vatandaşlar, bilindiği üzere tarımın yanı sıra irili ufaklı hayvanlar yetiştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. 

 

Elektrik ve su sıkıntısı yaşanıyor

Fakat, gel gelelim Tepecik Köyü sakinlerinin uzun yıllardan beri gelen bir sorunu var. O sorun da; bölgeye elektrik ve suyun yer yer kesintili, çoğu zaman da hiç verilememesi. Tarım ve hayvanlığın can damarı olan elektrik ve suyun, belediye tarafından kendilerine sorunsuz bir şekilde ulaştırılmasını talep etmek adına Yörük vatandaşlar, kısa süre önce Dilovası Belediyesi’nin kapısını aşındırmaya başladı.

 

Para cezası ile ev yıkma tehditleri

Olaylar ise bu saatten sonra süre geliyor. Türkiye’de yaşayan ve vergisini veren vatandaşlar, en doğal haklarını istemek adına Dilovası Belediyesi’nin kapısını çalıyor. Ama o kapı bir türlü kendilerine açılmıyor. Tepecik Köyü sakinleri, sonrasında ‘neden Ali Toltar’a o verdik?’ düşüncesiyle karşı karşıya kalıyorlar. Neden mi? İlk olarak evlerinin yıkılmasıyla başlayan tehditler, 23’er bin liralık para cezasına kadar sıçrıyor çünkü...

 

AKP’ye oy vermeyeceğiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzü suyu hürmetine Ali Toltar’a oy verdiklerini açıklayan Dilovası Tepecik Köyü, Simge Sokak sakinleri, sorunların bu şekilde devam etmesi ve kendilerine yapılan tehditlerin dinmemesi durumunda, önümüzdeki seçimlerde AKP’ye oy vermeyeceklerini açıklıyor. Seçim döneminde Ali Toltar’ın vatandaşın sevgisini kazanacağı yerde bu tür şantajlara başvurduğunu dile getiren köylüler, başkan Toltar’ın Yörüklerin nefretini kazanmış biri olarak anılacağının ise özellikle altını çiziyor.

 

 

 

 

 

1141 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI