23 Ocak 2018 Salı 18:48
  • 3.7999 TL
  • 4.6522 TL
KOCAELİ

ÜLKÜCÜ ŞAKAR DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKİYOR

Bigman Çakman
  • 0
  • 3523

Gebze Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Çağrı Şakar, göreve geldiği günden beri Gebze Ülkü Ocağı’nda yaptığı faaliyetlerle dikkatleri üzerine çekiyor.

Gebze Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Çağrı Şakar, başkan olarak atanır atanmaz Gebze Ülkü Ocakları’nın bir eğitim yuvası haline getirmeye ve gençlerin her konuda eğitim alması için elinden geleni yapıyor. Gebze Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Çağrı Şakar, öncülüğünde Gebze Ülkü Ocakları’nda her hafta bir seminer veriliyor.  Her hafta verilen seminerlerde gerek tarih gerekse İslam dinindeki konularla ilgili olarak uzman kişiler seminer veriyor. Gebze Ülkü Ocakları’nda bu haftaki seminerin konusu ‘İslam Dininde Ailenin Önemi’ anlatıldı.

 

İSLAMİYETTE AİLENİN ÖNEMİ

Nizamettin Polat tarafından verilen seminerde Peygamber efendimizin aile yaşamı, İslami dininde aile kurumunun önemi, aile ile ilgili ayetler ve aileye dair kavramlar konuşuldu. Seminerin ardından her Perşembe aksatmadan devam eden Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Verilen seminerlerin ardından yine Gebze Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Çağrı Şakar’ın talimatıyla Kur'an-ı Kerim kursu faaliyetlerine başlandı. Gebze Ülkü Ocakları tarafından Kur'an-ı Kerim öğrenme kursuna katılmak isteyenler Ülkü Ocakları Gebze İlçe Başkanlığı ile iletişime geçebilirler. 

 

KÖY OKULLARINA YARDIM KAMPANYASI

Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanlığı’nın başlattığı ‘Çocuklar Üşümesin Diye’ adlı yardım kampanyası için Gebze Ülkü Ocakları vatandaşlardan destek istedi. ‘Çocuklar Üşümesin Diye’ adlı yardım kampanyası kapsamında Mardin'deki köy okullarına bot, mont, oyun hamuru, top, kırtasiye malzemesi, kışlık giyim ve satranç takımı yollayacak. Yardım kampanyasına destek olmak isteyenler 20 Ocak’a kadar Ülkü Ocakları Gebze İlçe Başkanlığı ile iletişime geçmeleri gerekiyor. Gebze Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Çağrı Şakar’ın önümüzdeki günlerde de çok farklı projelerle adından sık sık söz ettireceği öğrenildi.

3523 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Demirci din görevlileriyle BULUŞTU

Demirci din görevlileriyle BULUŞTU

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova’daki din görevlileri ile bir araya gelerek görev süresi içerisinde yapılan çalışmalarla ilgili istişare yaptı.

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahlı zanlı YAKALANDI

Başiskele de silahla yaralama iddiası üzerine bir kişi gözaltına alındı.

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Bundan sonraki hedef Menbiç OLMALI

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği Dönem Sözcüsü Eren Elmalı, TSK’nın başlattığı Zeytin Dlaı operasyonuyla ilgili, “Türkiye’nin bundan sonraki hedefi Menbiç olmalıdır” diye konuştu.

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

PAMUKKALE TURİZM’den anlamlı etkinlik

Pamukkale Turizm anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine “emniyet kemeri” nin önemini anlattı

Gençler KARTEPEDE

Gençler KARTEPEDE

Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Gençlik Kolları Kartepede.

İŞKUR'a kayıtlı 56 bin kişi İŞSİZ

İŞKUR'a kayıtlı 56 bin kişi İŞSİZ

İl İstihdam Toplantısında açıklamalarda bulunan İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, 2017 yılında 29 bin 312 kişinin işe yerleştirildiğini söyledi. Yılmaz, kuruma kayıtlı 56 binden fazla kişinin ise işsiz olduğunu ifade etti

ANKET

KÖŞE YAZARLARI