18 Şubat 2018 Pazar 05:51
  • 3.7647 TL
  • 4.7123 TL
KOCAELİ 10°

YASAĞA KARŞI İŞ BIRAKTILAR

Bigman Çakman
  • 0
  • 1293

Metal işçilerinin grevlerinin bakanlar kurulu tarafından yasaklanmasının ardından bugün yine Türk Metal Sendikası’na üye işçiler, bir çok fabrika da üretimi durdurdu.

Geçtiğimiz hafta Türk Metal Sendikası ve MESS arasında görüşmeler çözüm bulunamaz hale gelmiş, işçiler ise buna karşılık grev kararı almıştı. Ancak bakanlar kurulu tarafından grevler yasaklanmıştı. Bugünde İşçiler grevlerin yasaklanmasına karşı iş vardiyalarında iş bırakma kararı aldı. Birçok fabrika sabah mesaisine geç başladı. İş durdurma eylemleri sendikalarca genişletilmeye çalışılıyor.

 

Bakanlar Kurulu kararıyla metal sektöründe greve çıkılması yasaklanırken bugün yine iş bırakma eylemi yapan Türk Metal Sendikası’na üye işçiler, birçok fabrikada üretimi durdurdu

1293 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI