21 Kasım 2017 Salı 07:07
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 10°

YENİDEN 19 MAYIS RUHUYLA

Yeniden 19 Mayıs Ruhuyla
  • 0
  • 1958

Kocaeli Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında bugün(17.05.2017) Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda “Yeniden 19 Mayıs Ruhuyla” adlı konferans düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını yapan Atatürkçü Düşünce Kulübü Danışman Hocası ve Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Esma Torun Çelik, 19 Mayıs’ın önemine değinerek bu günün sadece Türk Ulusu’nun yeniden doğuşu olmadığını aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün de bu günü doğum günü olarak kabul ettiğini kaydetti.  

 

19 Mayıs Ruhunun Yaşatılabilmesi İçin Her Türk Genci Nutuk’u Okumalı

 

Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kürşat Yıldız ise “Nutuk’un yazılma amacı gençlere mücadele ruhunun aşılanmasıdır. Yeniden 19 Mayıs ruhunun yaşatılabilmesi için her Türk genci Nutuk’u okumalı” derken Mustafa Kemal Atatürk’ün hem Türkiye’de hem de dünyada birçok hayranının olduğuna vurgu yaptı. Farklı ülkelerin vatandaşlarının Mustafa Kemal Atatürk hakkında söylemiş oldukları sözleri aktaran Prof. Dr. Kürşat Yıldız, gençlerin her durumda Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal birlik ve bütünlüğünü her durumda korumaları gerektiğini aktardı.

 

Umutsuz Durum Yoktur, Umutsuz İnsan Vardır

 

Prof. Dr. Kürşat Yıldız, “Hepimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü örnek alalım, onun gibi düşünelim ve 19 Mayıs ruhunu sonsuza kadar yansıtalım. Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır. Her olumsuzluğun ardından, gerçekçi düşünüp çözüm yolu bularak aydınlığa kolaylıkla ulaşabiliriz” diyerek Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinin korunması için “Türklük” bilinciyle milletin birleştirilmesi gerektiğini ifade etti.

1958 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Makedonya’da Körfez’i tanıttılar

Makedonya’da Körfez’i tanıttılar

Makedonya’da düzenlenen, Körfez Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi’nin de destek verdiği ICTEBS fuarında; Körfez’in kültürel ve gastronomik ürünlerinin tanıtımı yapıldı.

İmkansızlıklar içinden çıkan şampiyonlar

İmkansızlıklar içinden çıkan şampiyonlar

Kocaeli’nin Körfez İlçesi Yukarı Hereke Bölgesi zorunlu hizmet kapsamında yer alıyor. Burada görev yapan öğretmenler ve memurlar tıpkı Doğu ve Güneydoğu’da görev yapmış gibi zorunlu hizmet kapsamındalar.

İSU’da yeni görevlendirmeler YAPILDI

İSU’da yeni görevlendirmeler YAPILDI

İSU, kurumsal yapılanma çalışmaları kapsamında yeni görevlendirmeler yaptı.

Büyükşehirde görev yerleri DEĞİŞTİ

Büyükşehirde görev yerleri DEĞİŞTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde bazı şube müdürlerinin görev yerleri değiştirildi.

Toyota Sahipleri Servis Kampanyasıyla  “Kışa Meydan Okuyacak”

Toyota Sahipleri Servis Kampanyasıyla  “Kışa Meydan Okuyacak”

Toyota sahipleri, Toyota Plaza Kocaeli Kaya’nın geleneksel “Kış Servis Günleri Kampanyası” ile zorlu yol ve hava şartlarına hazırlıklı olacak. 30 Kasım tarihine kadar sürecek olan kampanyada Toyota Plaza Kocaeli Kaya’ya gelenler, 2013 yılı ve öncesi modeller için hazırlanan “güvenlik ve filtre” paketlerinde yüzde 15 yedek parça ve yüzde 25 işçilik indiriminin yanı sıra tüm periyodik bakımların işçiliklerinde de yüzde 30  indiriminden yararlanacaklar

Türk Ocaklarından Türk Eğitim-Sen'e ziyaret

Türk Ocaklarından Türk Eğitim-Sen'e ziyaret

Türk Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 nolu Şube Başkanlığına ziyarette bulundu

ANKET

KÖŞE YAZARLARI