25 Şubat 2018 Pazar 06:33
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ

YENİDEN 19 MAYIS RUHUYLA

Bigman Çakman
  • 0
  • 2089

Kocaeli Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında bugün(17.05.2017) Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda “Yeniden 19 Mayıs Ruhuyla” adlı konferans düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını yapan Atatürkçü Düşünce Kulübü Danışman Hocası ve Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Esma Torun Çelik, 19 Mayıs’ın önemine değinerek bu günün sadece Türk Ulusu’nun yeniden doğuşu olmadığını aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün de bu günü doğum günü olarak kabul ettiğini kaydetti.  

 

19 Mayıs Ruhunun Yaşatılabilmesi İçin Her Türk Genci Nutuk’u Okumalı

 

Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kürşat Yıldız ise “Nutuk’un yazılma amacı gençlere mücadele ruhunun aşılanmasıdır. Yeniden 19 Mayıs ruhunun yaşatılabilmesi için her Türk genci Nutuk’u okumalı” derken Mustafa Kemal Atatürk’ün hem Türkiye’de hem de dünyada birçok hayranının olduğuna vurgu yaptı. Farklı ülkelerin vatandaşlarının Mustafa Kemal Atatürk hakkında söylemiş oldukları sözleri aktaran Prof. Dr. Kürşat Yıldız, gençlerin her durumda Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal birlik ve bütünlüğünü her durumda korumaları gerektiğini aktardı.

 

Umutsuz Durum Yoktur, Umutsuz İnsan Vardır

 

Prof. Dr. Kürşat Yıldız, “Hepimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü örnek alalım, onun gibi düşünelim ve 19 Mayıs ruhunu sonsuza kadar yansıtalım. Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır. Her olumsuzluğun ardından, gerçekçi düşünüp çözüm yolu bularak aydınlığa kolaylıkla ulaşabiliriz” diyerek Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinin korunması için “Türklük” bilinciyle milletin birleştirilmesi gerektiğini ifade etti.

2089 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI