18 Şubat 2018 Pazar 05:40
  • 3.7647 TL
  • 4.7123 TL
KOCAELİ 10°

YUVACIK BARAJI'NDA SU SEVİYESİ YÜKSELİYOR

Bigman Çakman
  • 0
  • 617

Yuvacık Barajı'nda su seviyesi yükselmeye başladı. Barajda, 7 Ocak'ta yüzde 28 oranında su bulunurken 23 günde su seviyesi, yüzde 46'ya çıktı.

Yağışın az olması, barajlarda su seviyesinin düşmesine neden olurken, ocak ayında barajlardaki su seviyesi, yarı kapasiteye dahi ulaşamadı. Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin verilerine göre, Kocaelililerin içme suyunu karşılayan 51 milyon metreküp kapasiteli Yuvacık Barajı'nda, 7 Ocak günü su kapasitesi, yüzde 28 oranında azalarak, 14 milyon 270 bin metreküpe geriledi. Bugün itibarıyla ise 23 günde su kapasitesi, yüzde 46 seviyesine ulaşarak, 23 milyon 570 metreküpe yükseldi.

 

Yetkililer, son yıllarda en kurak kış döneminin yaşandığını, ilerleyen günlerde havzada bulunan dağlardaki karların erimesiyle su seviyesinin daha da yükselmesinin beklendiğini kaydetti.

617 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Parti Meclisine bir aday DAHA

Parti Meclisine bir aday DAHA

CHP Kocaeli Gençlik Kollarında geçmiş dönemlerde il yöneticiliği yapmış, yıllarca gençlik örgütlerinde mücadele vermiş daha sonra ana kademe yönetimine girmiş olan Ertan Çağlın, parti meclisi için kolları sıvadı

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası’na YARI OLİMPİK HAVUZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, seçim beyannamesinde yer alan kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yarı olimpik yüzme havuzunun temelinin önümüzdeki aylarda atılacağının müjdesini verdi.

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Çocuklar tatil boyunca Özdilek'te

Özdilek Kocaeli Alışveriş Merkezi, en sevilen çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturmaya devam ediyor

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ  

Bir şeyin yok dediler YOLDA ÖLDÜ   

Ford Otosan Fabrikası’nda çalışan 35 yaşındaki Hüseyin Karagöl karın ağrısı için gittiği hastaneden ‘ Bir şeyin yok’ denilerek ağrı kesici verilip evine gönderilirken yolda vefat etti.

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

Kartepeli firma iflas bayrağı çekti

İlimizin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren Bafor İnşaat, iflas bayrağı çekti

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Çatı yangını mahalleyi sokağa DÖKTÜ

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesi hazel sokakta yer alan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın mahalleliyi sokağa döktü.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI