24 Şubat 2018 Cumartesi 20:43
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ İHALEYE ÇIKIYOR

Bigman Çakman
  • 1
  • 1221

Çayırova Belediyesi, ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ projesinin ihale hazırlıklarını tamamladı.

Çayırova Belediyesi, yeni ve önemli bir projeyle engelsiz bir Çayırova kurma yolunda çalışmalarına devam ediyor. Engelli vatandaşların hayata daha sıkı bağlanmaları adına sosyal ve kültürel projelere ağırlık veren, EKM birimi ile bireysel farklılığı olan vatandaşların tüm hizmetlerini karşılayan kurum bu kez ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ ile yeni bir adım atıyor. İhale hazırlıkları tamamlanan ve önümüzdeki günlerde çıkılacak ihale sürecinin ardından temeli atılacak olan proje Akse Mahallesi’nde hayat bulacak. Semt Konağı’nın hemen yanı başında inşa edilecek proje, 3 katlı ve 4500 metrekare kapalı alana sahip olacak.

 

2018’DE HİZMETE SUNACAĞIZ

Çayırova’nın yatırımlar ve hizmetlerle değişen, gelişen, büyüyen bir ilçe olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Şevki Demirci, belediye EKM birimi olarak 1470 engelli vatandaşa aktif hizmet verdiklerini açıkladı. İlçe nüfusunun yüzde 10’unu bireysel farklılığı olan vatandaşların oluşturduğunu dile getiren Demirci, bu verileri göz önünde bulundurduklarını ve “Engelsiz Yaşam Merkezi” projesini hazırladıklarını belirtti. Bireysel farklılığı olan vatandaşlara hizmet verecek donanımlı bir tesisin yapım hazırlığına başladıklarını kaydeden Demirci, ihale sürecinin tamamlanması ile birlikte ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ projesinin temelini atarak hızla ilerleyeceklerini de sözlerine ekledi.

 

10 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK

Hayırlı ve anlamlı bir proje olarak nitelendirdikleri merkezin donanımsal yapısından da bahseden Demirci, projenin yaklaşık 10 milyon liraya mal olacağını açıkladı. İçerisinde sanat atölyeleri, beceri kursları, yetenek kursları, günübirlik kreşleri, mesleki kursları, sosyal hizmet merkezi, spor ve kültür salonları ile engelsiz parkı bulunan projenin hizmete sunulması noktasında hedeflenen sürenin ise 6 ay olduğunu söyledi. 

1221 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Orman yolu YAPTIRILACAK

Orman yolu YAPTIRILACAK

151(010) yol 5,9 kilometre ve 153(014) kod numaralı yol 2,5 kilometre olmak üzere toplam 8,4 kilometre yeni orman yolu yapılacak.

15 Temmuz Milli irade Parkı’na bina YAPILACAK

15 Temmuz Milli irade Parkı’na bina YAPILACAK

Başiskele’deki 15 Temmuz Milli İrade Parkı içerisine 1 adet kafeterya binası yapılacak

Köprülü kavşak YAPTIRILACAK

Köprülü kavşak YAPTIRILACAK

Gölcük’e Yüzbaşılar Köprülü Kavşağı yapılacak.

Akaryakıt ALINACAK

Akaryakıt ALINACAK

Kocaeli Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı akaryakıt alacak

Dekoratif perde duvar YAPILACAK

Dekoratif perde duvar YAPILACAK

Kartepe Belediyesi, dekoratif perde duvar yaptıracak.

Yolcu motoru KİRALANACAK

Yolcu motoru KİRALANACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 1 adet yolcu motoru kiralayacak.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI