16 Aralık 2017 Cumartesi 17:51
  • 3.8718 TL
  • 4.5662 TL
KOCAELİ 16°

İZMİT’TE BÜTÜN İLKLERİ YAŞAMAK VE YAŞATMAK İSTİYORUZ

İzmit’te bütün ilkleri yaşamak ve yaşatmak istiyoruz
  • 0
  • 1954

İŞÇİLİKTEN PATRONLUĞA MİNE KOÇ&EBRU ALAGEYİK “İZMİT’TE BÜTÜN İLKLERİ YAŞAMAK VE YAŞATMAK İSTİYORUZ”

Başarılı iki estetisyen. Mesleğe dair ilk adımlarını birlikte atmışlar ve birlikte de çalışmışlar.

Almış oldukları eğitimler ve kazanılmış tecrübeler onları bir adım daha öne çıkarmış. Şimdi onlar ilk hedefleri olan, kendi iş yerlerini açtılar. Amaçları estetik ve güzellik adına yapılabilecek her şeyi yapmak, bir bakıma danışmanınız olmak. İzmit’te ilklere imza atacaklar, bu konuda da iddialılar. İşte Mine Koç ile Ebru Alageyik’in işçilikten patronluğa giden serüveni ve işte kurdukları farklı çizgisiyle Em Soins Estetik ve Güzellik Danışmanlığı….

 

-Mine hanım, öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Mine Koç- Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra, öğretmen olabilmek için KPS sınavlarına hazırlandım ancak bir türlü atanamadım. Bu süreçte pilates gibi özel spor hocalığı yapmaya da devam ettim. İstanbul’da en yakın arkadaşlarımdan bir tanesi de güzellik sektörünün içindeydi ve bana güzellik sektörüne girerek, sporun içerisine estetik ve güzelliği de katabileceğimi söyledi . Annem ise özellikle KPS sınavını kazanıp, öğretmen olmamı çok istiyordu. Ben de o yüzden ısrarla KPSS’ye yoğunlaştım ama olmayınca, öğretmenliğe küstüm. Aktif olarak öğretmenliği bıraktım ve hobi olarak spora devam ettim. Bahsettiğim gibi arkadaşımın önerisiyle de bu sektöre, beş sene önce İstanbul’da Akademi Royal Kursu’nda eğitim alarak girmiş oldum.

 

MİNE KOÇ;
“HEP BİR GÜN, KENDİ BİLGİLERİMİ,
İNSANLARA KENDİ İSTEDİĞİM
ŞEKİLDE, SUNMAK İSTİYORDUM.”

Tabi yine aynı süreçte arkadaşımın yanına giderek, kendime de yaptırarak çok zevkli olduğunu gördüm, işlem sonuçlarını da görünce çok mutlu oldum. Bu işe bütün olarak baktığımızda; lazer, bölgesel incelme ve cilt bakımı olsun, hepsi tamamen insan anatomisini ilgilendirdiğinden, sporla da özleştirdim ve çok hoşuma gitmeye başladı.  Ama kendimi hiçbir zaman çalışan olarak görmedim, hep bir gün kendi yerimi açmak ve hep bir gün kendi bilgilerimi, insanlara kendi istediğim şekilde, sunmak istiyordum. Bu isteğimle de bugün, buralara geldik. Öncesinde tabi İstanbul’da bir süre çalıştım, İzmit’e geldiğimde de İzmit’in en büyük 2 kliniğinde çalışarak iyice piştim, artık kendi konseptimde en yakın arkadaşımla bu yolda yürümek istiyorum.

 

EBRU ALAGEYİK;
“KURSA GİRİNCE İKİZİN DE
İLK HEDEFİ, BU SEKTÖRDE
2 VE 3 YIL ÇALIŞIP,
KENDİ YERİMİZİ AÇMAKTI.”

-Ebru hanım, size dönmek istiyorum, kısaca sizi tanıya bilir miyiz?

Ebru Alageyik- Sakarya Üniversitesi Seramik bölümü mezunuyum. Aslında sanata ve güzelliğe karşı ilgim de oradan geliyor. Çok güzel resim yaparım ve görselim de çok iyidir ama bu sektörde hiç çalışmadım, tamamen kendimi farklı sektörlerde geliştirdim. Uzun yıllar muhasebe üzerine çalıştım, en son çalıştığım firmada personel müdürlüğü yaptığım süreçte; yine ortak bir arkadaşımız, bu sektörde ilerlemem gerektiğini söylediği ve Mine ile aynı dönemde Akademik Royal Kursu’na gittik. Aslında Mine ile tanışıklığımız 15 sene öncesine dayanıyor, Mine benim spor hocamdı ve oradan başlayan bir arkadaşlığımız, hatta bir dostluğumuz vardı. Biz, birbirimizden çok farklı yapılara sahip olmamıza rağmen; birbirini de çok iyi tamamlayan arkadaştık.  Kısacası kendimizi bu kursta bulduk. Kursa girince ikizin de ilk hedefi, bu sektörde 2 ve 3 yıl çalışıp, kendi yerimizi açmaktı. Biz başında bu hedefimizi koymuştuk. Sonra ilk bu sektördeki tecrübelerimiz İstanbul’da geçti. Mine İzmit’e gelip, ilk polikliniğe girince; beni de yanına çağırdı ve birlikte uzun bir süre çalıştık. Bu birlikte çalışmamız diğer poliklinikte de devam etti. Son çalıştığımız poliklinikten ayrılınca; ben bir hafta kadar İstanbul’da kliniklerde iş arayışına girdim. Mine bir gün pat diye “Kendi yerimizi açıyoruz” dedi ve beni apar topar buraya getirdi.

 

MİNE KOÇ;
“EBRU, YAPABİLECEĞİME DAİR ÇOK
GÜVENİYORDU VE SADECE CESARETİMİN
EKSİK OLDUĞUNU BİLİYORDU, O CESARETİ DE
 EBRU VERDİ YANİ BU ATEŞİ O YAKTI.”

-Peki Mine hanım, Em Soins fikri nasıl doğdu?

Mine Koç-Sektördeki açıkları birebir görüp, yaşamıştık. Biz de bu konuda kendimizi iyi yetiştirdiğimiz için; gerçekten bu işin hakkını verebileceğimiz bir yer açmaya karar verdik. Zaten çalıştığımız süreçte bütün eğitimlere katıldık, kendimizi geliştirdik, şuana kadar çalıştığımız kurumların ilerlemelerinde de en büyük katkıyı sağladığımızı söyleyebilirim. Tabi ki onlara da teşekkür ediyorum, bizim öngörülerimizi değerlendirip, uygulamaya aldıkları için. Her söylediğimiz öngörüde, başarı sağladık. En son çalıştığım yerde, bu sebeplerden dolayı kendi yerimizi açma kararını verdim ama ticaretten de çok korkuyordum, ailemde hiç ticaret yapan yoktu ki; arkamızda da bizi destekleyecek büyük insanlar da yoktu. Şuana kadar kendim yaptım ve kendim başardım. Çalışmayı çok seviyorum bu net, ben hep buna inanıyorum, insan çalışırsa başarır. Bilgime ve kendime çok güveniyordum ama ticaretin içinde olmadığım için de cesaretim yoktu. Ebru, yapabileceğime dair çok güveniyordu ve sadece cesaretimin eksik olduğunu biliyordu, o cesareti de Ebru verdi yani bu ateşi o yaktı. Em Soins bu şekilde doğdu ve her şeyi birlikte yaptık ki; “Kendimiz yapalım, ileride çocuklarımıza anlatacağımız güzel bir anımız olsun” dedik ve başaracağımıza da inanıyorum.

 

EBRU ALAGEYİK;
“ÇOK İYİ BİR CİHAZ DA OLSA
ESTETİSYEN BAŞARISIZSA,
 BİLGİSİZSE VE TECRÜBESİZSE,
YAPTIĞI UYGULAMA SIFIRDIR.”

-Ebru hanım, sonuçta bu sektörün içinden geldiniz. Burayı açarken hangi açıkları baz alarak hizmet yelpazenizi oluşturdunuz?

Ebru Alageyik- Hiçbir kliniğe haksızlık etmek istemiyorum çünkü estetisyenlerin önü çok kapatılıyor, kendilerini geliştiremiyorlar, geliştiremedikleri için de köreliyorlar. Bu durum sektördeki en büyük açıklardan bir tanesidir. Biz aslında bunu yıktık, sektöre sonradan hail olup, çok fazla araştırarak kendimizi geliştirerek ve en önemlisi uygulamalar yaparak, çok hızlı bir şekilde bu açığı kapatmaya çalıştık. Aslında bu sektörde her şey estetisyende bitiyor. Çok iyi bir cihaz da olsa estetisyen başarısızsa, bilgisizse ve tecrübesizse, yaptığı uygulama sıfırdır. Ama tecrübeliyse, bilgiliyse kullandığı cihaz kötü bile olsa, çok iyi işler çıkartabilir.

 

MİNE KOÇ;
“SENASLARA STAJYER DEĞİL,
KENDİMİZ GİRECEĞİZ”

Mine Koç-- Bu yüzden de seanslara kendimiz gireceğiz. Bizim işyerimizin ismi Estetik, Güzellik Danışmanlığıdır, Güzellik Merkezi değildir. Yani buraya gelen bay&bayan ne sorarsa sorsun cevabını alacaktır. Yapmadığımız uygulamalarda bile danışmanlık hizmeti vereceğiz, onları en iyi yerlere yönlendirme yapacağız ki; bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor. Onların bütün eksikliklerini gidereceğiz yani en iyi plastik cerrah nerededir, saç ekimine nereye gidebilirim, dolgu, botoks, PRP nasıl yapılır gibi sorular aydınlatılacak ve en büyük artısı ise seanslara kendimizin girmesidir. Çünkü mesela bir yere gidiyorsunuz; patron çok iyi, hekim, hemşire uzman ama seansa stajyer giriyor, bu durumda sonuç alamıyorlar ve verilen para da boşa gidiyor. En büyük açık buydu ve biz bunu kapatmak için kendimiz seanslara gireceğiz.

 

EBRU ALAGEYİK;
“SEKTÖRDE DE HER ŞEYİ
ARAŞTIRDIĞIMIZ İÇİN DE
BÜTÜN UYGULAMALARI GETİRDİK.”

Ebru Alageyik- Sektörde de her şeyi araştırdığımız için de bütün uygulamaları getirdik. Bu bütün uygulamaların eğitimlerini de kendimiz aldık. Hizmet yelpazemiz olarak da, Lazer Epilasyon, Medikal Cilt Bakımı, Hydro Peel, Leke Tedavisi, Akne Tedavisi, Kimyasal Peeling, Detox Bakımı, Anti-Aging Bakımı, çok etkili bir uygulama olan Led Maske, Dermaroller, İğnesiz Mezoterapi, Kalıcı Makyaj, Kirping Lifting, Ameliyatsız Cilt Gençleştirme, İpek Kirpik, Soğuk Lipoliz, Kavitasyon, Lenfdrenaj, Pilates Reformer ve Medikal Uygulamaları sayabiliriz.

 

MİNE KOÇ;
“AYDA ÇOK RAHAT İKİ BEDEN
İNCELECEKLER, BUNU HEM CİHAZ
HEM DE SPORLA YAPACAĞIZ, BUNU DA
İZMİT’TE BAŞKA BİR YERDE YAPAN YOK”

-Zayıflama için farklı bir uygulamanız var, bundan bahseder misiniz?

Mine Koç- İzmit’te bütün ilkleri yaşamak ve yaşatmak istiyoruz mesela bölgesel incelmede ya sadece kavitasyon ya da sadece pilatese gidebileceğiniz yerler vardır. Ben ikisini bir arada yapmak istiyorum çünkü insanlar sadece spor yaparak da zayıflamak istemiyorlar ya da sadece cihaza da girmek istemiyorlar. O yüzden ben hem sporla hem cihazla bir kombin oluşturarak, bunun yanında beslenme yönlendirmesi ve yaşam koçluğunu da katarak bu şekilde ilerlemeyi istiyorum.  Pilates derslerimiz kişiye özel olacak. Ayda çok rahat iki beden incelecekler, bunu hem cihaz hem de sporla yani pilatesle yapacağız. İzmit’te ikisinin de bir arada olduğu bir yer yoktur. Bu konuda İzmit’te bir ilkiz. Bu zamana kadar para kazanmak için; istemediğim veya istemeyeceğim ne bir ürünü sattım ne de bir işlem yaptım. Şuanda da  Dermo kozmetik ürünlerle çalışıyoruz, uygulamalarımızın hepsi de Sağlık Bakanlığı onaylı ve sonuç odaklı cihazlarla yapılmaktadır. O yüzden buraya gelindiğinde, memnun kalmama ihtimalinin olmamasını istiyoruz. Şuan 15 Aralık’ a kadar açılışa özel indirim kampanyamız var, referans sistemimiz de mevcut yani kişiler geldiklerinde, memnun kaldıklarında, arkadaşlarına tavsiye ettiklerinde; onlar üstünden para puan yani indirim kazanacaklar.

 

EBRU ALAGEYİK;
“EN YAKIN HEDEFİMİZ,
İLK BİR YIL İÇİNDE, İKİNCİ
ŞUBEYİ AÇMAKTIR.”

-Son olarak en yakın hedeflerinizi rica edebilir miyim?

Ebru Alageyik- En yakın hedefimiz, ilk bir yıl içinde, ikinci şubeyi açmaktır.

Mine Koç- İlk 6 ayda burayı istediğimiz seviyeye getirip, 6 ay sonrası da bütün yurtiçi ve yurtdışı worlk shoplara katılarak, en iyi uygulamalar neyse, İzmit’te insanların neye ihtiyacı varsa; biz onu İzmit’e ilk getirtmek ve sonrasında da ikinci şubemizle yola devam etmek istiyoruz. Sloganımız da; “Güzellik güzel bedenden değil, güzel eylemden doğar” dır ve bu eylem de bizim işimizdir.

EM SOINS
Karabaş Mahallesi Köseoğlu Sokak No:18/6 İzmit
Tel: 0262 322 9099

1954 defa okundu.

DİĞER HABERLER

MURAT ILGAR; “GELECEK NESİLLERDE TEMİZ BİR TÜRKİYE İÇİN GERİ DÖNÜŞÜM, OLMAZSA OLMAZDIR.”

MURAT ILGAR; “GELECEK NESİLLERDE TEMİZ  BİR TÜRKİYE İÇİN GERİ DÖNÜŞÜM,  OLMAZSA OLMAZDIR.”

Hayatta 3 kurala önem veriyor, akıl, kalp ve fizik.Bunların da her birinin bir nedeni var. Ticarete ilkokuldayken simit satarak başlamış. Spor ise O’nun olmazsa olmazı. O, Türkiye’nin ilk Elektronik Atık ve Lamba Geri Dönüşüm Tesisi  Exitcom Recycling’in kurucusu. Bu konuda hala ilk ve tekler. Geri dönüşüme dair söylediği cümleler ise çok önemli. En büyük hayali engellilere istihdam sağlamak.

Hakan Özsoy; Zenginlik, bence BAŞARILI OLMAKTIR

Hakan Özsoy; Zenginlik, bence BAŞARILI OLMAKTIR

Ticaretin içinde yetişmiş bir genç, Ama ona göre ticareti ve hayatı Unilever’de öğrenmiş. Edinmiş olduğu tecrübeleri kendi kurduğu firmasında uygulamış. Bu konuda da oldukça başarılı olmuş. O, çelik konstrüksiyon işini ve büyük firmalara danışmanlık yapıyor. O, Haksoy A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı, Ve O, başarılı genç işadamı HAKAN ÖZSOY…

UNLU ELLERDEN, ÜNLÜ LEZZETLER

UNLU ELLERDEN, ÜNLÜ LEZZETLER

Hedeflerinde hep vardı, sırf bu uğurda üç sene boyunca Sabah altı, gece on bir onun çalışma saatleri oldu.Hedeflerine ulaşmasındaki en büyük etken ise sevgili eşiydi.Hiç bilmediği İzmit sokakları, navigasyonla çözümlediği sipariş noktalarıBu markanın ilk hikayeleri oldu.Unlu mamullerin hepsinde iddialı,Markasının büyümesindeki en büyük etken de bu iddianın gerçekliliği.Şimdi Kandıra Sapağı’ndaki yeni yerleriyle de Bu işi ne kadar doğru yaptıklarını kanıtladılar.Bu mekanın en güzel yönü İzmit siluetinin duvara yansıması,Her Cafe&Restoran konseptinde bunu görebilirsiniz.Bu marka Kocaeli’nin markası,Bu marka By Unlu ve yaratıcılarıErkan BALCI ve sevgili eşi Güleser BALCI

MUSTAFA ALARATA… “ZOR PROJELERİN ADAMI”

MUSTAFA ALARATA… “ZOR PROJELERİN ADAMI”

Çelik konstrüksiyon işinde Türkiye’nin en iddialı projelerinde yer almış isim; MUSTAFA ALARATA…

KARADİZAYN MÜHENDİSLİK; MURAT KARADAŞ&ÜMİT KARALI

KARADİZAYN MÜHENDİSLİK; MURAT KARADAŞ&ÜMİT KARALI

“İLK 5 BİN 10 BİN TL’LİK RAKAMLARLA BAŞLADIK, ŞU ANDA 100 BİN 200 BİN DOLARLIK İŞLER YAPIYORUZ”

BRC ESTETİK FATMA BURCU AKTI; “GÜZEL KADIN, BEDENİNDEN ÖNCE RUHUNU MARKALAYANDIR.”

BRC ESTETİK FATMA BURCU AKTI; “GÜZEL KADIN, BEDENİNDEN ÖNCE  RUHUNU MARKALAYANDIR.”

Düzce’de doğup, büyümüş, Çok küçük yaşta da kızı Ayça’yı kucağına almış. 20 yaşında hayatını nerde bıraktıysa oradan da devam etmiş.Liseyi dışardan bitirmiş, üniversiteye giderek de Mesleğine dair ilk adımlarını atmış ve bir bakıma çocuğu ile okumuş. İzmit’e geliş bir bakıma mesleğindeki en önemli adımlarından biri olmuş. Özel hastane tecrübeleri onu başarıya bir adım daha yaklaştırmış. Cebindeki 200 TL ile kendine işyeri açma cesaretiyle başlayan başarılı bir estetisyen. O, Gazi Üniversitesi Cilt Bakımı mezunu. O, Yenicuma Camii yanında bulunan BRC Estetik’in sahibi.O, müşteri memnuniyetiyle reklam yapmadan zirveye oynayan işkadını. O, titiz, mesleğine aşık ve o güzelliğe dair cümlelerin sahibi…Ve O, FATMA BURCU AKTI

ANKET

KÖŞE YAZARLARI