16 Aralık 2017 Cumartesi 19:58
  • 3.8718 TL
  • 4.5662 TL
KOCAELİ 16°

FETÖ EŞYALARI KONTEYNIRDA YAKALANDI

FETÖ eşyaları Konteynırda YAKALANDI
  • 1
  • 8050

Derince Gümrük Müdürlüğü sorumluluk alanı içinde yer alan Evyap Limanı’nda, bir şahıs tarafından Amerika’ya gönderilmek istenen ancak son anda vazgeçilmesi üzerine şüphelenilerek açılan konteynırdan, Fetö terör örgütü ile ilgili olduğu iddia edilen çeşitli eşyalar ve malzemeler çıktı. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı

Alınan bilgi ve iddialara göre limana teslim edilen ve S.H.A. vekili M.Y. adına teslimi yapılan konteynırda ev eşyası olduğu beyan edildi ve gideceği adres Amerika olarak bildirildi.

 

Ancak daha sonra Derince Gümrük Müdürlüğü’ne dilekçe verilerek gönderimin iptal edilmesi istendi. Bunun üzerine şüphelenen Gümrük Müdürlüğü, konteynırı açtırdı ve çerden çıkan kolileri kontrol etti.

 

Koliler içinden Fetö dershanelerine ait broşürler, M.F.E. ye ait fotoğraf, bu şahsın haberlerinin olduğu zaman, taraf ve bugün gazetelerinin eski küpürleri çıktı. Konu Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletildi ve Derince Gümrük Müdürlüğü, Terörle Mücadele Ekipleri, Olay Yeri İnceleme ekipleri konteynırı incelemeye aldılar.

 

Konteynırdan, M.F.E. ve S.H.A. ya ait kimlik, alışveriş kartları, E ve B serili 3 adet 1 dolar, broşürler, resimler, CD’ler, VCD’ler ve evraklar ele geçirildi. Olayla ilgili olarak M.Y. gözaltına alındı. Olayla ilgili sorgulama devam ediyor.

 

 

 

 

 

8050 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Kolin inşaat'ta yangın

Kolin inşaat'ta yangın

Körfez Tütünçiftlik Çamlıtepe Mahallesi'nde yer alan ark ve Bahçeler Müdürlüğü bitişiğindeki eski şantiye alanında Kolin İnşaat'a ait yanıcı kauçuk ve asfalt malzemelerini bulunduğu alanda yangın çıktı

17 bin liralık ALTIN ÇALDILAR

17 bin liralık ALTIN ÇALDILAR

Gölcük’te  bir eve girip 17 bin TL değerinde ziynet eşyası çalan iki hırsız, yakalandı

Milli Piyango biletleri ÇALINDI

Milli Piyango biletleri ÇALINDI

Körfez Tütünçiftlik Cahit Zarifoğlu Caddesi’nde, pasaj girişinde seyyar bilet bayiinin para bozdurmak için bir dükkâna girmesini fırsat bilen şahıs, bir deste bileti alarak kaçtı. Dükkandan çıktıktan sonra biletlerin çalındığını anlayan Milli Piyango Bayii Fevzi Çelik durumu polise bildirdi.

Yunuslar göz açtırmıyor

Yunuslar göz açtırmıyor

İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Yunus Timleri, toplum güvenliği için huzur  uygulamalarına gece gündüz devam ediyor.

Genç Baba Vefat Etti

Genç Baba Vefat Etti

Gölcük’te, bir fabrikada çalışan 32 yaşındaki genç adam, arkadaşlarıyla sohbet ettiği sırada geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybetti.

Kına gecesinde ZEHİRLENDİLER

Kına gecesinde ZEHİRLENDİLER

Derince'de bir çiftin kına gecesinde rahatsızlanan aralarında gelin ve kayınvalidesinin de olduğu 18 kişi hastanelerde tedavi altına alındı

ANKET

KÖŞE YAZARLARI