18 Şubat 2018 Pazar 05:47
  • 3.7647 TL
  • 4.7123 TL
KOCAELİ 10°

NEVZAT DOĞAN MAHKEMEYE KATILMADI

Bigman Çakman
  • 1
  • 1835

Personele mobbing yapma ve yıldırma gerekçesiyle ‘Görevi Kötüye Kullanmak’ suçundan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan hakkında açılan davanın görülmesine devam edildi. Mahkemeye katılmayan Nevzat Doğan’ın bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine karar verildi

İzmit Belediyesi Başkanı Nevzat Doğan’ın ve İzmit Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Nedim Ulutaş’ın personeli yıldırma ve mobbing yaptıkları gerekçesiyle ‘Görevi Kötüye Kullanma’ suçundan haklarında açılan dava bugün 6. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam etti. Davaya İzmit Belediye Başkan Yardımcılığı kadrosunda görev yapan davacı Tanju Ömer ve avukatı Feride Kurtuldu, Başkan Doğan’ın avukatları Halit Çokan, Ümit Kaya katıldı. Avukat Halit Çokan, kendisinin şehir dışında olması ve dün gece geç saatlerde gelmesi nedeniyle Doğan’la irtibat kuramadığını söyleyerek Doğan’ın davaya katılamadığını belirtti.

 

Beraatini istedi

Sanık Nedim Ulutaş, suçlamayı kabul etmeyerek,“Yapılan ithamlar ilgili daha önceki beyanlarımı tekrarlıyorum. Cumhuriyet Başsavcılığında konuyla ilgili detaylı beyanlarımı sunmuştum. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum ve beraatimi talep ediyorum” dedi.

 

Sanıklardan şikayetçiyim

Davacı Tanju Ömer, “İzmit Belediyesi Başkan Yardımcılığı kadrosunda görevliyim. Ben daha önce Cumhuriyet Başsavcılığı aşamasında verdiğim ifade ve şikayetimi tekrarlıyorum. Sanıklardan şikayetçiyim” dedi.

 

Tanık olarak dinlenmelerini istiyoruz

Sanık Avukatı, Feride Kurtuldu, aynı suçun belediyede görevli başka kişilere karşı da işlendiğini belirterek “Biz davayı destekleyen delilleri mahkemeye sunduk. Şikayetimizi tekrar  ediyoruz. Gerekli deliller dosyada mevcut. Konuya ilişkin dinlenmesini istediğimiz tanıkları da bildirdik. Aynı şekilde bu suç başka kişilere de işlendiği için Ahmet Ulu, Necip Gezgin ve Nurdan Külcü’nün de tanık olarak dinlenmesini istiyoruz. Bu kişiler idari karar rağmen göreve başlatılmayan veya kadrosu dışında görevlerde çalıştırılan kişilerdir” diye konuştu.

 

Tanıklıklarının reddini talep ediyoruz

Sanık Doğan’ın avukatı Halit Çokan, davacı tarafın tanık olarak dinlenmesini istediği kişilerin davayla doğrudan ilgili olmadıklarını belirterek“Ben şehir dışındaydım. Dün akşam gelebildim ve Nevzat Doğan’la irtibat kuramadığım için davaya katılamadı. Kendisi hakkında mahkeme tarafından zorla getirilme kararı çıkarılmasını istemiyoruz. Bir sonraki duruşmada kendisini hazır edeceğiz. Davacı tarafın tanık olarak dinlenmelerini istediği kişiler davayla doğrudan ilgili olmadıkları için dinlenme taleplerinin reddini talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Doğan bir sonraki duruşmada hazır edilecek

Mahkeme hakimi, sanık Nevzat Doğan’ın davalı tarafın talebi doğrultusunda bir sonraki celsede hazır edilmesine, tanıkların dava konusu olaya ilişkin doğrudan tanıklık yapacak durumda olmadığı anlaşıldığından reddine karar verdi. Dava, 21 Haziran 2018 tarihine ertelendi.

 

1835 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

İzmitli genç kız MAGANDALIĞINI PAYLAŞTI

İzmitli genç kız MAGANDALIĞINI PAYLAŞTI

İzmit'te, genç bir kız hareket halindeki bir otomobilden ve dışarıda ateş ederken çekilen görüntülerini sosyal medyada paylaştı

İzmit’te ilginç kaza Kendi kamyonun ALTINDA KALDI

İzmit’te ilginç kaza Kendi kamyonun ALTINDA KALDI

İzmit'te, 47 yaşındaki Hüseyin Gümüş, kamyonun tutukluk yapan kasasını kontrol etmek için indiği sırada hareket eden kendi aracının altında kalarak öldü

Köpek tecavüzcüsüne EV HAPSİ

Köpek tecavüzcüsüne EV HAPSİ

Gebze ilçesinde, köpeğe tecavüz etmeye çalışırken yakalanan N.C. (82), emniyetteki işlemlerinin ardından Gebze Adliyesi’ne sevk edildi. Yaşlı adamın ev hapsine karar verilerek, psikolojik olarak takibinin yapılması için haftada bir kez hastaneye giderek kontrolden geçirilmesine karar kılındı.

Kafe Sahibi ÖLDÜRÜLDÜ

Kafe Sahibi ÖLDÜRÜLDÜ

Tütünçiftlik sahilinde kafe sahibi olan Bahattin A.  Karapürçek’te arazi kavgası yüzünden kardeşi M.A. tarafından vuruldu.

Interpol'ün aradığı DEAŞ'lı YAKALANDI

Interpol'ün aradığı DEAŞ'lı YAKALANDI

KOCAELİ'nin Körfez ilçesinde, kırmızı bültenle aranan terör örgütü DEAŞ üyesi S.S., sahte belge ile yakalandı. S.S., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Denize düşen gemicinin....

Denize düşen gemicinin....

Dün akşam Derince açıklarında bulunan bir gemiden düşen gemicinin cansız bedenine ulaşıldı.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI