24 Şubat 2018 Cumartesi 19:07
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

‘ÇAYIROVA’NIN SATILMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ’

Bigman Çakman
  • 0
  • 1155

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, “Çayırova’nın dönüm dönüm satılmasına müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, ilçe yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, şehir plancıları ile birlikte Şekerpınar Mahallesi’ni ziyaret etti. Çayırova Şekerpınar Mahallesi’ndeki arsa sahipleri ile bir araya gelen CHP’li Kaya, “Görüyoruz ki,  hiçbir yurttaşımıza mağduriyet yaşatmadan sorunu çözdük diye övünen, bakanları getirerek tapu dağıtım töreni düzenleyen ve tapu dağıtan Çayırova Belediyesini yönetenler tarafından büyük bir mağduriyet yaratılmış.

 

SATILMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Görünüyor ki belediye yönetimi tarafından sorun çözülmek yerine geçiştirilmiş, dahası bir an önce belediye adına oluşturulan parselleri satmak için böyle bir uygulama yapılmış. Nitekim Belediye yönetimi hiç zaman yitirmeden bölgede 15 adet bir dönümün üzerinde arsayı satışa çıkarttı. Daha ilk 3 arsa satıldıktan sonra görüldü ki bu arsalarda sorunlu, yeni bir karar ile satılan bu 3 arsanın yerine başka arsalar verilmesine karar verildi. Biz CHP meclis grubu olarak Belediye meclisinde bu arsa satışlarına karşı çıktık ve karşı çıkmaya devam ederek Çayırova’nın dönüm dönüm satılmasına müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

 

HAKSIZ UYGULAMA YARGIDAN DÖNECEKTİR

CHP’li Kaya’dan sonra bir konuşma yapan CHP Koacaeli Milletvekili Tahsin Tarhan sorunlarının takipçisi olacağını belirterek, “Bu haksız uygulama yargıdan dönecektir. Sizler bu bölge, daha köy statüsünde iken arsalarınızın üzerine binalar yaptınız,  şimdi ise yapılan imar uygulama ile bir anda yüksek miktarda borçlandınız. Bu yüksek miktarda olan ödemelerin birçoğu emekli maaşı ile zor geçinen insanların böyle bir ödemeyi yapması mümkün gözükmüyor, bizler konun takipçisi olacağız çözümü için hep sizlerin yanında olacağız, şehir plancısı arkadaşımızın da ifade ettiği gibi yapılan bu haksız uygulama yargı tarafından bozulacaktır.” diye konuştu.

1155 defa okundu.

DİĞER HABERLER

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, eski başkan Sevim Korkmaz Pekyörür’den görevi devraldı.

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Hünkâr Çayırı’nın satışının durdurulmasıyla ilgili olarak, “Fatih’in ruhu şimdi rahat etmiştir.” dedi

İYİ Parti otobüs aldı

İYİ Parti otobüs aldı

 İlimizdeki 12 ilçe de il’de teşkilatlanmasını bitiren, 3 Şubat’ta da genel başkan Meral Akşener’in katılımıyla il binasının açılışını yapacak olan İYİ Parti seçim çalışmalarında kullanılmak üzere otobüs aldı. 

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları  Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu 

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

CHP’nin 3 Şubat’ta Ankara’da yapacağı kurultaya ilimizden sadece bir ilçe başkanının partililer için otobüs kaldıracağı öğrenildi.

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Terörle mücadele esnasında yaralanmalarına rağmen gazi olarak kabul edilmeyenlerin mecliste sesi olan CHP Milletvekili Hürriyet, “Afrin’de yaralanan askerlerimiz şart aranmadan gazi sayılmalı” dedi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI