20 Şubat 2018 Salı 12:31
  • 3.7655 TL
  • 4.6747 TL
KOCAELİ 10°

‘HÜKÜMET, ANAYASA MAHKEMESİ’NİN KARARLARI TAKMIYOR’

Bigman Çakman
  • 0
  • 632

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner Gebze’de düzenlenen panelde yaptığı konuşmada, “Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararı hükümet takmıyor.” dedi.

Gebze Kent Politikaları Üretim ve Geliştirme Derneği Fikir Atölyesi tarafından dün akşam düzenlenen Uğur Mumcu ve Basın Şehitlerini anma paneline CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner katıldı. Gebze Kültür Merkezi’nde gerçekleşen panele CHP Kocaeli Eski Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, Gebze ilçe başkanı Musa Yılmaz, ilçe kadın kolları başkanı Bilge Altıntaş, ilçe gençlik kolları başkanı Savaş Gayretli, CHP Gebze Eski İlçe Başkanı Recep Dursun, CHP Darıca İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aydın Işık, CHP Gebze Belediyesi Meclis Üyeleri, il ve ilçe yöneticiler, Eğitim-Sen Gebze Şube Başkanı Ogur Aydın, Gebze Kent Politikaları Üretim ve Geliştirme Derneği Başkanı Ali Fuat Bilir, ÇYDD Gebze Şube Başkanı Nurcan Çağlar, ADD Gebze Şube Başkanı Nilgün Aydın, Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Gebze Şube Başkanı Ali Tunç ile çok sayıda kişi katıldı.

 

AÇILIŞ KONUŞMASINI BİLİR YAPTI

Panelin açılış konuşmasını yapan Gebze Kent Politikaları Üretim ve Geliştirme Derneği Başkanı Ali Fuat Bilir, “Gebze Kent Politikaları Üretim ve Geliştirme Derneği Fikir Atölyesi ve CHP Gebze İlçe Örgütü ve ilçe gençlik kollarının büyük katkılarıyla hazırladığımız Uğur Mumcu ve şehitleri anma etkinliğimize hepiniz hoş geldiniz.” dedi. Ali Fuat Bilir’in ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okundu.  Ardından şiir dinleti gerçekleştirildi. Şiir dinletisinden sonra Avukat Çiğdem Canbaz’ın moderatör olduğu ve CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner konuşmacı olduğu panel gerçekleştirildi. 

 

UMUDUNU HİÇ YİTİRMEMİŞTİ

Türkiye’nin zor ve ilginç zamanlardan geçtiğini ifade eden CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, “Uğur Mumcu ve tüm basın şehitlerini bir kez daha anıyorum. Uğur Mumcu’yu bizi unutturmaya her neyse bugünden ona daha çok ihtiyacımız var. Değerleri unutmamız lazım. 2019 yılına giderken ciddi süreçlerden geçiyoruz. Uğur Mumcu her şeyden önce bir gazeteci idi. Uğur Mumcu her şeyden önce cesur idi. İkincisi umudunu hiç yitirmemişti. Umudunu hiç yitirmediği için hep mücadele ediyordu. Mumcu çok çalışkan ve üretken bir gazeteci idi.

 

BARIŞI SAVUNMAK SUÇ OLAMAZ

Antiemperyalist bir çizgiye sahipti. Hukuk devletini çok savunuyordu. Siyasal İslam ve karşı devrimi en iyi tahlil etmişti. Uğur Mumcu ile başlayan bir faili meçhul cinayetler dizisi var. Bu cinayetler devletin en azından bilgisi dâhilinde işlenmiştir. AKP’nin bir dönem en çok kullandığı bu cinayetlerin faillerinin bulunacağı söylendi. Ancak bu cinayetlerin tamamı karşı devrimi gerçekleştirmek için yapılmıştı. Bugün barışı savunmak suç olamaz. Barışçıl çözümü savunmamız gerekir.

 

YARGIYI KONTROL ALTINA ALDILAR

AKP’ye bu kadar açık çek vermemiz gerekiyor. Destek açıklamasından sonra gene Bay Kemal falan diyor.  Bu değerlerimizi çarçur ettirmemeliyiz. 2019’a giderken değerlerle ilgili bir hattı oluşturmalıyız. Gaffar Okan cinayeti de benzer bir cinayet. Gaffar Okan’ı diğer emniyet müdürlerinden ayıran devletin güvenlik işini yerine getirirken yurttaşla daha yakın olunması gerektiğini ifade ediyordu. Türkiye’de 15 Temmuz’dan sonra yargıyı kendi kontrolleri altına alarak kendi istedikleri dışında karar verilmemesi bir utanç halidir.

 

İTİRAZ VE AHLAKİ TEPKİ DUYMUYORUZ

Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararı hükümet takmıyor. İktidarın kullandığı en çok kullandığı FETÖ’cülük argümanı. Bir şekilde tüm hâkim ve savcıları FETÖ’cülüğe buluşturdular. AKP’den yöneticileri alınarak kritik noktalara getirildiler. Türkiye referansını yitirmiş bir ülke. 115 çocukla ilgili olarak AKP’den tek söz duydunuz mu? Ensar Vakfı diye bir vakıf var. Buna dair iktidardan yüksek sesli bir itiraz ve ahlaki tepki duymuyoruz.” dedi. CHP’li İlhan Cihaner yaptığı konuşmanın ardından katılımcıların sorularını yanıtladı.

632 defa okundu.

DİĞER HABERLER

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, eski başkan Sevim Korkmaz Pekyörür’den görevi devraldı.

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Hünkâr Çayırı’nın satışının durdurulmasıyla ilgili olarak, “Fatih’in ruhu şimdi rahat etmiştir.” dedi

İYİ Parti otobüs aldı

İYİ Parti otobüs aldı

 İlimizdeki 12 ilçe de il’de teşkilatlanmasını bitiren, 3 Şubat’ta da genel başkan Meral Akşener’in katılımıyla il binasının açılışını yapacak olan İYİ Parti seçim çalışmalarında kullanılmak üzere otobüs aldı. 

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları  Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu 

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

CHP’nin 3 Şubat’ta Ankara’da yapacağı kurultaya ilimizden sadece bir ilçe başkanının partililer için otobüs kaldıracağı öğrenildi.

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Terörle mücadele esnasında yaralanmalarına rağmen gazi olarak kabul edilmeyenlerin mecliste sesi olan CHP Milletvekili Hürriyet, “Afrin’de yaralanan askerlerimiz şart aranmadan gazi sayılmalı” dedi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI