24 Şubat 2018 Cumartesi 10:38
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

AK KADINLARDAN MEHMETÇİĞE KAN BAĞIŞI

Bigman Çakman
  • 0
  • 1741

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları  Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu 

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları, Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu. İzmit Kan Bağışı Merkezi’nde düzenlenen programa AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Yöneticileri, mahalle başkanları ve partililer katılım gösterdi.

 

“DEVAMI GELECEKTİR”

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Betül Yazıcı bir farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, “Kanın tek kaynağı insan. Hiçbir şekilde yapılamıyor, hiçbir şekilde üretilemiyor. Bilmeden birçok insanın hayatını kan bağışıyla kurtarabiliyoruz. Türkiye genelinde yürütülen kan bağışı kampanyalarında ilginç verilere rastlanmış. Nüfusun yüzde 2’si sadece kan bağışında bulunmuş. Bu bağışın yüzde 35’i de askerlerden elde ediliyor.  Biz burada Afrin’deki askerlerimize bir nebze olsun yardımına yetişmek için bulunuyoruz. İnşallah tek bir Mehmetçiğimiz şehit olmadan, mümkün olduğunca hasarsız şekilde evlerine geri döner askerlerimiz. Ülkemizin birliğe en çok ihtiyaç duyduğu anda bizler askerlerimize ve ihtiyacı olan herkese kan bağışında bulunuyoruz. Bunu da bütün Türkiye’den bekliyoruz. Bu kan bağışı kampanyamızın mutlaka devamı gelecektir” dedi

 

“KAN BAĞIŞI VERİLERİMİZ DÜŞÜK”

Yazıcı’nın ardından konuşan Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek, “AK Parti İzmit ilçe teşkilatının bir kan bağışı bulunma programı var. Arkadaşlar burada ciddi anlamda bir kan bağışında bulunuyorlar. Afrin’deki operasyondan dolayı kan bağışlarımızın bir kısmını oraya aktardık.  Kan stoklarımızda bir azalma var.  Bu konuda AK Parti İzmit İlçe Teşkilatının kan bağışında bulunmasını anlamlı buluyoruz ve teşekkür ediyoruz. Kocaeli’deki kan bağışı verilerimiz oldukça düşük. Bu bağışı arttırmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

1741 defa okundu.

DİĞER HABERLER

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, eski başkan Sevim Korkmaz Pekyörür’den görevi devraldı.

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Hünkâr Çayırı’nın satışının durdurulmasıyla ilgili olarak, “Fatih’in ruhu şimdi rahat etmiştir.” dedi

İYİ Parti otobüs aldı

İYİ Parti otobüs aldı

 İlimizdeki 12 ilçe de il’de teşkilatlanmasını bitiren, 3 Şubat’ta da genel başkan Meral Akşener’in katılımıyla il binasının açılışını yapacak olan İYİ Parti seçim çalışmalarında kullanılmak üzere otobüs aldı. 

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

CHP’nin 3 Şubat’ta Ankara’da yapacağı kurultaya ilimizden sadece bir ilçe başkanının partililer için otobüs kaldıracağı öğrenildi.

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Terörle mücadele esnasında yaralanmalarına rağmen gazi olarak kabul edilmeyenlerin mecliste sesi olan CHP Milletvekili Hürriyet, “Afrin’de yaralanan askerlerimiz şart aranmadan gazi sayılmalı” dedi

Ardahan’lılar Sarıbay’ı ZİYARET ETTİ

Ardahan’lılar Sarıbay’ı ZİYARET ETTİ

Kocaeli Ardahan İli Derneği Başkanı Seyfidar Çoban ve yönetim kurulu üyeleri Tülin Keçeci Güngör, Kutlay Dursunoğlu ve Tanay Çakıcı, CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay ve yönetimini ziyaret etti.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI