18 Şubat 2018 Pazar 05:49
  • 3.7647 TL
  • 4.7123 TL
KOCAELİ 10°

AKP GEBZE KONGRESİ HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR

Bigman Çakman
  • 0
  • 717

AKP Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, 27 Ocak’ta düzenlenecek ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı AKP Kocaeli İl Gençlik Kolları Kongresine Gebze’den 7 bin kişi ile katılım sağlayacaklarını ifade etti.

AKP Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar bugün 27 Ocak Cumartesi Günü AKP Kocaeli İl Gençlik Kolları’nın 5’inci Olağan Kongresi ile ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi. İlçe binasında düzenlenen basın toplantısına AKP’li Ayar’ın yanı sıra ilçe yöneticileri de hazır bulundu. Basın mensupları ile sık sık bir araya geleceklerini ifade eden AKP’li Ayar, “Basın mensupları toplumun bilinçlenmesinde vazgeçilmez unsursunuz. Hafta sonu yapılacak İl Gençlik Kolları kongresiyle ilgili bilgilendirmek için toplandık. 2 aylık bir süredir yönetimi oluşturduk ve mahallelerde de yapılanmayı tamamladık.

 

EKİP RUHU İLE ÇALIŞIYORUZ

Bununla ilgili Teşkilat Başkanı öncülüğünde bir komisyon kurduk. Komisyon 2019’da hangi ekiple başarılı olacağımızı belirledi ve 22 Mahallede yönetimle oluştu, Kadın Kollarımız ve Gençlik Kolları da ekiplerini oluşturdular. Ekip ruhuyla çalışmalarımıza başladık. Gebzemize hizmet akışının daha sağlıklı olması için gittiğimiz her resmi kurumda, eksiklere yönelik dosya hazırlıyoruz. Halkımızın memnuniyeti için yapmamız gerekenler üzerinde çalışıyoruz. Bir taraftan hafta sonu yapılacak kongreye hazırlanıyoruz, bir yandan da STK’ları ziyaret ederek davet ediyoruz. İyi bir sinerji yakaladık. Biz kendimize Liderimizi örnek alıyoruz.

 

EN GÜZEL DESTEĞİ VERECEĞİZ

Liderimiz binlerce kilometre uzaklıkta ki insanların gönlüne girmiş durumda. Bütün dünyada mazlumların, ezilen toplumların gönlüne girdi Cumhurbaşkanımız. O bunu yapabiliyorsa, biz de yanı başımızda ki insanın gönlüne girmeliyiz. Bu amaç ve gaye ile ekibimizle çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız Ankara, İstanbul ve Kocaeli İl Gençlik Kolları’na katılacak. 30 Büyükşehirden Ankara ve İstanbul’dan sonra Kocaeli’ye gelecek olması onur verici. Kendisini en iyi şekilde ağırlamak istiyoruz. Cumhurbaşkanımız gücünü halktan alıyor, bu gücü 15 Temmuz’da çok iyi gördük. En güzel desteği kendisine vermek istiyoruz.

 

GEBZE’DE HEFE 7 BİN

Gebzemize 7 bin katılım hedefi belirlendi. Bu bizim için düşük bir hedeftir. Biz bu hedefin üzerine çıkacağız.   Ekibimizle beraber geziyoruz, davetler yapıyoruz, üyelerimize ulaşıyoruz. Duymayan kimse kalmayacak.”dedi. Afrin operasyonuyla ilgili değerlendirme yapan Ayar, “Afrin için iktidar ve muhalefet aynı görüşte. Bu konuda temennilerimiz ortak. Terör koridoru oluşturmak istiyorlar, biz de buna izin vermeyeceğiz. Bu konuda dünyaya sağlam bir duruş göstermeliyiz.” diye konuştu. İrfan Ayar’ın açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

KIŞLA GÜZEL BİR ALANA DÖNÜŞTÜRÜLECEK

Gebze Eski Topçu Kışlası ile ilgili olarak sorulan soruya AKP’li Ayar şunları söyledi, “Kışla TOKİ’ya kaptırılmadı. Bir kısmını Büyükşehir belediyesi alacak, pak ve sosyal donatı alanları, yatırımlar yapacak, spor alanı da var içerisinde. Güzel bir alana dönüştürülecek. Darıca-Gebze Metrosu önümüzde ki ay ihale edilecek ve kısa sürede çalışmalara başlayacak. 15 kilometre uzunluğunda 3 Milyar TL bedelli, otomasyon sisteminde bir metro çalışması olacak. Gelecekte de İstanbul Metrosu ile entegre olacak, şu anda da Marmaray ile entegre olacak. Askeri lojmanların orada SEKASEM adıyla bir spor merkezi yapılacak.” dedi.

 

HÜNKÂR ÇAYIRI’NA SAHİP ÇIKARIZ

AKP Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar son olarak ise kamuoyunu meşgul eden Hünkâr Çayırı’nın satışı ile ilgili olarak ise, “Mensubu olduğumuz anlayış Uygur Anıtları’nın olduğu yerdeki 40 kilometrelik yolu yapıyor. Hünkâr Çayırı’na mı zarar vereceğiz? Sahip çıkacaksak birlikte çıkarız. Namazgâhı, çeşmeyi mi yıkacağız orada. Şu anda tahsis yok. Yakında resmi açıklama da gelir. Şu an ortada herhangi bir konu yok. Burası ticari alan olarak gözüküyordu ama şu anda bunu da değiştirme söz konusu. İlçe Başkanı olarak söylüyorum, rahat olun.” diye konuştu.

 

 

 

717 defa okundu.

DİĞER HABERLER

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, eski başkan Sevim Korkmaz Pekyörür’den görevi devraldı.

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Hünkâr Çayırı’nın satışının durdurulmasıyla ilgili olarak, “Fatih’in ruhu şimdi rahat etmiştir.” dedi

İYİ Parti otobüs aldı

İYİ Parti otobüs aldı

 İlimizdeki 12 ilçe de il’de teşkilatlanmasını bitiren, 3 Şubat’ta da genel başkan Meral Akşener’in katılımıyla il binasının açılışını yapacak olan İYİ Parti seçim çalışmalarında kullanılmak üzere otobüs aldı. 

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları  Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu 

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

CHP’nin 3 Şubat’ta Ankara’da yapacağı kurultaya ilimizden sadece bir ilçe başkanının partililer için otobüs kaldıracağı öğrenildi.

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Terörle mücadele esnasında yaralanmalarına rağmen gazi olarak kabul edilmeyenlerin mecliste sesi olan CHP Milletvekili Hürriyet, “Afrin’de yaralanan askerlerimiz şart aranmadan gazi sayılmalı” dedi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI