24 Şubat 2018 Cumartesi 19:06
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

AKP İL KONGRESİ 25 ŞUBAT’A ERTELENDİ

Bigman Çakman
  • 0
  • 816

AKP Kocaeli İL Başkanı Şemsettin Ceyhan, “İl kongremizi 1 hafta sonraya 25 Şubat, saat 13.00 Pazar gününe aldık. Saat 16.00’da da sayın başbakanımız gelecek” dedi.

AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, haftalık olağan açıklamasını yaptı. Ceyhan, 17 Şubat olarak açıklanan AKP İl kongresinin Başbakan Binali Yıldırım’ın Yeni Zelanda’ya gidecek olması nedeniyle 25 Şubat Cumartesi tarihinde Başbakan Yıldırım’ın katılımıyla yapılacağını açıkladı.

 

İlkine Kocaeli’de katılıyor

Ceyhan, Cumhurbaşkanı’nın Türkiye’de ilk Gençlik Kolları Kongresi’ne Kocaeli’de katıldığını belirterek, “2 gün önce yapmış olduğumuz ve hazırlığıyla neticeleriyle hepimizin göğsünü kabartan bir organizasyona imza attık. Bizler Ak parti teşkilatları olarak başta cumhurbaşkanımızın gelişini ayrı bir noktaya koyuyoruz. Hem genel başkan, hem cumhurbaşkanı,  hem de liderimiz olduğu için. İl Gençlik Kolları Kongremize davet ettik. Sayın cumhurbaşkanımız Türkiye’de 3 yerde Gençlik Kolları Kongresi’ne katılıyor. İlkine de Kocaeli’de katıldı. Bu konuda elimden gelen gayreti de ben ana kademi yoksa gençlik kongresine mi gelmesi açısından ben Gençlik Kolları tarafında oldu. Kurucu İl Gençlik Kolları vasfıyla da ayrı bir gurur yaşadım” dedi.

 

30 bin kişilik bir kitle

Ceyhan, cumhurbaşkanının mitingine 30 bin kişinin geldiğini ifade ederek, “Bizi yaptığımız şey bir kongreydi. Salon 8-10 bin kişilik bir salondu. Biz aynı gün iki organizasyon yapmak durumda kaldık. Birincisi miting yaptığımız yer. Hava soğuktu. Biz vatandaşlarımıza cumhurbaşkanının bir selamlama yapacağını söyledik. Kocaeli halkı liderinin bu ülkeye yapmış oldukları nedeniyle yaklaşık 30 bin kişilik bir kitle geldi. O alanda olan tüm halkımıza şükranlarımı ifade ediyorum. Oradaki selamlama bittikten sonra salon içinde yüzde 70lik kesim gençlerdi” diye konuştu.

 

Muhalefet sittin sene iktidar olamaz

Ceyhan,muhalefetin kongrelerini 300 kişilik salonlarda yaptığını ve sittin sene itidar olamaycağını belirterek şunları söyledi: “Ana muhalefetin Kocaeli’de kongrelerini hangi salonlarda yaptığını anlatmaya gerek yok. 300-400 kişilik salonda gergin geçen kongreler yapıyorlar. Diğer tarafta da bizim yaptığımız gerginlik olmayan kongreler. Ak Parti’nin başarısının temelinde de bu yatmaktadır. Muhalefetin bunu anlayamaması yüzünden sittin sene daha iktidar olamayacağının altını çizerim. Bizde kavga olmaz. Genel merkezin bir politikası var. Bizde 2-3 aday da olsa kavga olmaz. Böyle bakılmazsa bu dava değil, makam olur.  Öyle olmazsa o kadar genci gecenin bir saatinde eksi 5 derecede o sokakları parayla da olsa süsletemezsiniz. CHP’nin anlayamadığı konu bu. 

 

Eşim ve ben 4 noktada arandık

 Biz Türkiye’de aynı Ak Parti genel merkez kongrelerine benzer bira havayı da oluşturmanın haklı bir gururunu taşıyoruz. Ufak tefek sıkıntılara sebep olmuşuzdur. O gün cumhurbaşkanımızın korumaları tarafından ben ve eşim bile 4 noktada arandık. Ve eşimin çantasının içinden şahsi kalemi bile alındı. Demedik ki ‘O il başkanının eşidir.’ O gün mevzu bizim ötemizde cereyan eden olaylardır. Bu konuda halkımızın hoşgörüsüne sığınıyoruz.

 

1 hafta sonraya ertelendi

İl kongremize nasip olursa başbakanımız gelecek. Bizler oturup başbakan yardımcımız, Büyükşehirimiz ve milletvekillerimiz istişare edeceğiz. Hem adaylık açıklaması hem de yönetim gibi konuları istişare ettikten sonra birkaç gün içerisinde aynı ortamda diğer arkadaşlarımızla yapacağız. Küçük bir değişiklik oldu. İnşallah il kongremizi 1 hafta sonraya 25 Şubat, saat 13.00 Pazar gününe aldık. Saat 16.00’da da sayın başbakanımız gelecek. Birkaç gün içerisinde de beraber temsi l bazında açıklamazı ve süreci sizlerle paylaşacağız.”

816 defa okundu.

DİĞER HABERLER

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, eski başkan Sevim Korkmaz Pekyörür’den görevi devraldı.

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Hünkâr Çayırı’nın satışının durdurulmasıyla ilgili olarak, “Fatih’in ruhu şimdi rahat etmiştir.” dedi

İYİ Parti otobüs aldı

İYİ Parti otobüs aldı

 İlimizdeki 12 ilçe de il’de teşkilatlanmasını bitiren, 3 Şubat’ta da genel başkan Meral Akşener’in katılımıyla il binasının açılışını yapacak olan İYİ Parti seçim çalışmalarında kullanılmak üzere otobüs aldı. 

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları  Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu 

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

CHP’nin 3 Şubat’ta Ankara’da yapacağı kurultaya ilimizden sadece bir ilçe başkanının partililer için otobüs kaldıracağı öğrenildi.

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Terörle mücadele esnasında yaralanmalarına rağmen gazi olarak kabul edilmeyenlerin mecliste sesi olan CHP Milletvekili Hürriyet, “Afrin’de yaralanan askerlerimiz şart aranmadan gazi sayılmalı” dedi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI