16 Aralık 2017 Cumartesi 17:37
  • 3.8718 TL
  • 4.5662 TL
KOCAELİ 16°

AYAR’IN EN BÜYÜK ZARARI SOBA’YA OLDU

Ayar’ın EN BÜYÜK ZARARI Soba’ya oldu
  • 0
  • 1205

AKP Genel merkezi tarafından Gebze ilçe başkanı adayı olarak gösterilen İrfan Ayar’ın ataması yapılarak ilçe başkanı oldu

AKP’lilere göre gelinen bu durumda en çok eski ilçe başkanı Hasan Soba’ya zarar verildi.

AKP genel merkezi tarafından Gebze ilçe başkan adayı olarak gösterilen ve tüm tepkilere rağmen İrfan Ayar genel merkez tarafından atanarak ilçe başkanı oldu.

 

Aday olarak açıklanan İrfan Ayar’a ilk günden beri gerek parti tabanından gerekse de AKP Gebze İlçe Kadın Kolları ve Gençlik Kolları başta olmak üzere AKP’lilerin tepkisine neden oldu.

 

İrfan Ayar’ın GTO seçimlerinde o zaman Gebze Sanayici ve İşadamları Derneği olarak bilinen ve FETÖ/PDY yapılanmasına bağlı olduğu gerekçesiyle KHK ile kapatılan derneğin listesinde yer almasından dolayı AKP’li delegeler bile Ayar’ın adaylığına sıcak bakmadı.

 

İrfan Ayar’ın dışında başka bir ismin ilçe başkanı olarak belirlenmesi istendi.

Ancak buna ne il başkanı Şemsettin Ceyhan ne de Başbakan Yardımcısı Fikri Işık sıcak bakmadı.

Bunun üzerine AKP Kocaeli İl Yöneticisi Hüseyin Kurt ilçe başkanlığı için aday olduğunu ve ikinci bir liste çıkaracağını belirtti.

İlçe kongresinin 2 listeli olacağı kesinleşince AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan hem ikinci listeyi çıkarak olanlara baskı yaparken ilçe başkanı adayı İrfan Ayar da delegelerle yemekte bir araya gelerek delegelere baskı yaptı.

 

Ancak ne AKP’li Ceyhan ve de Ayar’ı baskısı işe yaramadı.

AKP’li Hüseyin Kurt’un kazanacağı kesinleşince AKP Genel Merkezi ilçe kongresine bir gün kala kongreyi ileri bir tarihe erteledi.

Ardından genel merkez tarafından ilçe yönetiminin istifası istendi. Çünkü ancak bunu yaparak İrfan Ayar’ın ataması yapılabilinirdi. 

AKP’lilere göre bu sürecin sonunda en büyük zararı ise AKP Gebze Eski İlçe Başkanı Hasan Soba gördü.

 

Görev yaptığı süre boyunca 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 Milletvekili seçimlerini, 16 Nisan 2017 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Değişikliği için halk oylaması seçimlerini atlatan AKP’li Soba’nın istifa ettirilmesine parti tabanı tepki gösterdi.

İrfan Ayar’ın adaylığı için AKP’li Soba ve yönetiminin istifa ettirilmesine hem eski ilçe yöneticilerinin hem de Hasan Soba’ya yakın olan isimlerin Soba’nın bu şekilde görevini bırakmasının doğru olmadığını ifade ettiler.

 

Foto- Hasan Soba

1205 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sarıbay asker uğurlamalarına KATILDI

Sarıbay asker uğurlamalarına KATILDI

CHP Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, vatan görevini yapmak üzere askere gidecek olan gençlerin asker uğurlamasına katıldı, hayırlı tezkereler diledi

MHP'de istifa üzerine İSTİFA..!

MHP'de istifa üzerine İSTİFA..!

MHP’de sular bir türlü durulmuyor. MHP’den istifa haberleri artık sıradan bir hale büründü

MHP'de istifalar DEVAM EDİYOR!

MHP'de istifalar DEVAM EDİYOR!

MHP’de sular bir türlü durulmuyor. MHP’den istifa haberleri artık sıradan bir hale büründü

Wikipedia’yı  kapatan hükümet BU KİTAPLARA DOKUNMUYOR

Wikipedia’yı  kapatan hükümet BU KİTAPLARA DOKUNMUYOR

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, geçtiğimiz seneki bütçe görüşmelerinde peşine düştüğü kadına şiddet uygulanmasını tavsiye eden kitapların peşini bırakmıyor

AKP’li Aygün’ün oturuşu OLAY OLDU

AKP’li Aygün’ün oturuşu OLAY OLDU

AKP Kocaeli Milletvekili ve AKP MKYK Üyesi Zeki Aygün’ün Darıca bir hasta ziyaretindeki oturuşu AKP’liler arasında alay konusu oldu

Papakçı ve ekibi KONGREYE HAZIR

Papakçı ve ekibi KONGREYE HAZIR

CHP Körfez İlçe Gençlik Kolları'nda başkan adayı Tolga Papakçı, yarın yapılacak kongre öncesinde ekibiyle bir araya geldi. Papakçı, "Kongremizi demokrasi şöleni içinde gerçekleştirip umudu Körfezimizin tamamına yayacağız" dedi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI