22 Şubat 2018 Perşembe 03:41
  • 3.7970 TL
  • 4.6795 TL
KOCAELİ 12°

CEYHAN’IN İSTİFASI ALINDI!

Bigman Çakman
  • 4
  • 16976

Uzun süredir AKP’de birçok ilk başkanının görevden alınacağı konuşuluyordu. AKP artık değişim için düğmeye bastı.

Haber Marmara’nın yaptığı habere göre AKP Genel Merkezi 35 İl Başkanının istifasını aldı. AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, il başkanlarıyla ilgili kanaatlerini almak üzere tüm illerin milletvekilleriyle görüşmeler gerçekleştirdi. Ataş'ın üst yönetimle paylaştığı bilgilere göre ilk etapta 10 ilin ay sonuna kadar da 25 il başkanının değiştirilmesi yönünde süreç başlatıldığı öğrenildi.

 

“ANKARA KUŞU” SÖYLEMİŞTİ

Yayınlanan habere göre içlerinde bir çok önemli ilin bulunduğu istifaların arasında AKP Kocaeli İl Başkanı  Şemsettin Ceyhan’da bulunuyor. Sosyal medya fenomeni olan ve aynı zamanda AKP’ye yakınlığıyla bilinen ve yaptığı tüm tahminleri tutturan ANKARA KUŞU da bu istifaların olacağını önceden söylemiş ve bu konuda teşkilatı uyarmıştı.

 

BİRÇOK İLDEN İSTİFA

Planlamaya göre ilçe kongreleri başlamadan önce devam etmeyecek olan il başkanları, yerlerini yeni isimlere bırakmış olacak. İlçe kongreleri de yeni gelen il başkanı tarafından organize edilecek.  İstifası alınan iller arasında Sakarya, Afyon, Bolu, Bursa, Antalya, Ankara, Balıkesir, Sivas, Burdur, İzmir, Bayburt, Hakkari, Siirt, Van, Ağrı, Muş, Diyarbakır, Şırnak, Kırıkkale, Konya, İzmir, Adana, Isparta, Kayseri, Kocaeli de bulunuyor.

 

Kaynak: Haber Marmara

16976 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

DİĞER HABERLER

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, eski başkan Sevim Korkmaz Pekyörür’den görevi devraldı.

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Hünkâr Çayırı’nın satışının durdurulmasıyla ilgili olarak, “Fatih’in ruhu şimdi rahat etmiştir.” dedi

İYİ Parti otobüs aldı

İYİ Parti otobüs aldı

 İlimizdeki 12 ilçe de il’de teşkilatlanmasını bitiren, 3 Şubat’ta da genel başkan Meral Akşener’in katılımıyla il binasının açılışını yapacak olan İYİ Parti seçim çalışmalarında kullanılmak üzere otobüs aldı. 

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları  Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu 

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

CHP’nin 3 Şubat’ta Ankara’da yapacağı kurultaya ilimizden sadece bir ilçe başkanının partililer için otobüs kaldıracağı öğrenildi.

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Terörle mücadele esnasında yaralanmalarına rağmen gazi olarak kabul edilmeyenlerin mecliste sesi olan CHP Milletvekili Hürriyet, “Afrin’de yaralanan askerlerimiz şart aranmadan gazi sayılmalı” dedi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI