24 Şubat 2018 Cumartesi 19:03
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

CHP KADINLARDA LİSTELER BELLİ OLDU

Bigman Çakman
  • 0
  • 1025

CHP’nin İl Kadın Kolları 13’ncü olağan kongresini gerçekleştirdi. İki listenin yarıştığı kongrede mevcut başkan Sevim Pekyörür ile Derince İlçe eski Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya yarıştı. 315 kişinin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre sonrasında 13 yönetim kurulu ve 11 kurultay delegesi seçilecek

Yoğun katılım sağlandı

Kongreye; Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan, eski Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, eski İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal, ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz, KYÖD Başkanı Mehmet Toker ve parti örgütü katıldı. CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın kongre katılım sağlamaması ise dikkatlerden kaçmadı. Yoğun katılımın sağlandığı kongrenin Divan Başkanlığını Edirne İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu  üstlendi.  Divanın, kongrenin blok liste mi? Çarşaf liste mi? olsun önerisi blok liste olarak oy birliğiyle kabul edildi.

 

İktidar modundayız

Kongre öncesi konuşan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Faaliyet raporunu kadın kollarının parası olmadığı için oylayamadık ama onlar bugüne kadar ne istediysek yaptılar. Onların her yeri para. 2 yıl birlikte çalıştığımız Sevim Pekyörür’e teşekkür ederim. Bugün burada iki aday var. Kim kazanırsa kazansın CHP kazanacaktır. Kongrenin görgü kullarına uygun olarak tamamlanacağına eminim. Ben bu salonu görünce CHP’nin artık iktidar olma moduna girdiğini görüyorum” dedi.

 

KILIÇDAROĞLU’NUN SELAMINI İLETTİ

Sarıbay’ın ardından kürsüye çıkan Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını iletti. Cankurtara, “Dünyada her şey kadının eseridir. Kadın, doğurandır. Kadın biçilmiş kalıplara sığdırılmayacak kadar yücedir. Biz sahada çalışmış kadınlar, Türkiye’nin kurtuluşuna bende varım dedik. Kendimizi her gün başka yerde bulduk. Yeri geldi sesimizi Türkan Saylan’da bulduk.  Görüyorum ki Kocaeli,  kadınların sesinin daha güçlü olması için hazır” ifadelerine yer verdi.

 

Songül Kaya yönetimi

Ayla Abanoz Ararbay, Hatice Alasalvar, Aynur Algan, Selvi Beyhan, Güneş Burnaz, Neriman Çolak, Aygül Fırat, Suna İçaçan, Mayşeker Karaçay, Ayfer Tunçbacak, Gülsüm Umur, Hüsniye yıldız.

 

Kurultay delegeleri

Neşe açıkgöz, Bilge Altıntaş Ercan, Suna Çınar, Hamiyet Eraslan, Figen Ergün, Birgül Gök, Sırma Kaya, Songül Kaya, Elif Şamba, Altun Tayanç, Ulviye Yılmaz.

 

Sevim Pekyörür yönetimi

Nurhayat Bayraktar, Sebahat Belek, Zennure Çataltepe, Gülten Doğan, Fadime İlhan, Asliye Kavas, Derya Korkmaz, Yasemin Mollaoğlu, Şule Şanlı, Ayşegül Şiddetoğlu, Sena Uygun, Ülker Yiğit.

 

Kurultay delegeleri

Asude Fırat Özkan, Hamiyet Göksu, Sevim Pekyörür, Güner Anlarbaş, Zuhal Öztorun, Mine İşeri, Nuray Kılıçalan, Emine Özcan, Hülya Küsmez, Nuray Birinci, Ruhan Adar.

 

 

1025 defa okundu.

DİĞER HABERLER

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, eski başkan Sevim Korkmaz Pekyörür’den görevi devraldı.

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Hünkâr Çayırı’nın satışının durdurulmasıyla ilgili olarak, “Fatih’in ruhu şimdi rahat etmiştir.” dedi

İYİ Parti otobüs aldı

İYİ Parti otobüs aldı

 İlimizdeki 12 ilçe de il’de teşkilatlanmasını bitiren, 3 Şubat’ta da genel başkan Meral Akşener’in katılımıyla il binasının açılışını yapacak olan İYİ Parti seçim çalışmalarında kullanılmak üzere otobüs aldı. 

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları  Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu 

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

CHP’nin 3 Şubat’ta Ankara’da yapacağı kurultaya ilimizden sadece bir ilçe başkanının partililer için otobüs kaldıracağı öğrenildi.

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Terörle mücadele esnasında yaralanmalarına rağmen gazi olarak kabul edilmeyenlerin mecliste sesi olan CHP Milletvekili Hürriyet, “Afrin’de yaralanan askerlerimiz şart aranmadan gazi sayılmalı” dedi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI