20 Şubat 2018 Salı 12:18
  • 3.7655 TL
  • 4.6747 TL
KOCAELİ 10°

CHP’Lİ KADINLARDA SONGÜL KAYA GÖREVİ DEVRALDI

Bigman Çakman
  • 0
  • 2630

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, eski başkan Sevim Korkmaz Pekyörür’den görevi devraldı.

Geçtiğimiz Pazar günü Alternaif Kültür Merkezi’nde gerçekleşen CHP İl Kadın Kolları Kongresi’nde Sevim Korkmaz Pekyörür, CHP Derince Kadın Kolları Başkanlığı yapan Songül Kaya’ya karşı seçimi kaybetmiş ve yeni başkan Songül Kaya olmuştu. Pekyörür, bugün görevi yeni Başkan Kaya’ya devretti. CHP Kocaeli İ Başkanlığı’nda gerçekleşen törene CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İl Kadın Kolları eski Başkanı Sevim Korkmaz Pekyörür, CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehdi Kaan Günan katıldı.

 

Yeni bakanımızı kutluyorum

Cengiz Sarıbay, yeni seçilen başkanı kutlayarak“ Değerli kardeşim Sevim Pekyörür yeni seçilen arkadaşımıza görevi devredecek. Her iki başkanımıza da teşekkür ediyorum. Bugüne kadar düşündüğüm parti böyle olmalı diye düşünüyorum. Bunun kazananı kaybedeni olmaz. Diama CHP kazanır. Çok güzel bir il kongresi, ilçe kongresi ve gençlik kolları kongreleri yapıldı. Kongrelerimizde hır gür çıkmadı. Bir tek il kongremizde bir divan seçimi sorunu oldu. Artık CHP’nin değerlerine değer verecek bir devir teslim töreni yapıyoruz. Yeni başkanımızı kutluyorum, eski başkanıma ve yönetimine de teşekkürler ediyorum” dedi.

 

Gözyaşlarını tutamadı

Eski başkan Sevim Korkmaz Pekyörür gözyaşlarını tutamayarak, ““Seçimde Songül arkadaşım kazandı. Yolun açık olsun, solun açık olsun. 2 yılda iyiyi, güzeli, zoru, karı, kışı birlikte başardık. OHAL ve darbe gibi sorunlara göğüs gerdik. Başkanımla yeri geldi baba kız olduk yeri geldi başkan olduk. Songül’le de böyle olacağına inanıyorum. Sadece onlardan ayrıldığım için üzgünüm” diye konuştu.

 

Tüm kitlelere aynı şekilde açık

Başkan Songül Kaya, partinin kapılarının tüm kitlelere açık olacağını belirterek “Yüreğimizde ve sol yanımızda kurumsal kimliğimiz ile mücadele edeceğiz. Şuana kadar mücadele ettiği için teşekkür ediyorum. Partimizin kapıları tüm kitlelere aynı şekilde açık olmaya devam edecektir. Partimizin Kocaeli’de nasıl bir tık yukarı çıkaracağız diye düşünüyorum. Sevim başkana bir kez daha teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

CHP yönetmeliği ve tüzüğü hediye etti

Tören sonunda Sevim Korkmaz Pekyörür, Songül Kaya’ya CHP’nin yönetim ve tüzük kitapçığını vererek görev süresince onlara bağlı kalmasını istedi. İl Başkanı Cengiz Sarıbay da her iki adaya çiçek takdim etti.

2630 defa okundu.

DİĞER HABERLER

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Hünkâr Çayırı’nın satışının durdurulmasıyla ilgili olarak, “Fatih’in ruhu şimdi rahat etmiştir.” dedi

İYİ Parti otobüs aldı

İYİ Parti otobüs aldı

 İlimizdeki 12 ilçe de il’de teşkilatlanmasını bitiren, 3 Şubat’ta da genel başkan Meral Akşener’in katılımıyla il binasının açılışını yapacak olan İYİ Parti seçim çalışmalarında kullanılmak üzere otobüs aldı. 

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları  Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu 

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

CHP’nin 3 Şubat’ta Ankara’da yapacağı kurultaya ilimizden sadece bir ilçe başkanının partililer için otobüs kaldıracağı öğrenildi.

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Terörle mücadele esnasında yaralanmalarına rağmen gazi olarak kabul edilmeyenlerin mecliste sesi olan CHP Milletvekili Hürriyet, “Afrin’de yaralanan askerlerimiz şart aranmadan gazi sayılmalı” dedi

Ardahan’lılar Sarıbay’ı ZİYARET ETTİ

Ardahan’lılar Sarıbay’ı ZİYARET ETTİ

Kocaeli Ardahan İli Derneği Başkanı Seyfidar Çoban ve yönetim kurulu üyeleri Tülin Keçeci Güngör, Kutlay Dursunoğlu ve Tanay Çakıcı, CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay ve yönetimini ziyaret etti.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI