24 Şubat 2018 Cumartesi 20:49
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

CHP’LİLER MUMCU VE OKAN’I ANDI

Bigman Çakman
  • 0
  • 667

Darıca CHP İlçe Gençlik Kolları Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu ve Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ölüm yıl dönümleri dolayısıyla bir anma programı düzenledi.

CHP Darıca Emek Mahallesi Temsilciliği'nde dün akşam düzenlenen anma programına CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Gebze CHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz, Darıca CHP İlçe Başkanı Yakup Törk, ilçe gençlik kolları başkanı Aydın Işık, ilçe kadın kolları başkanı Ebru Tayanç, il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Darıca CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aydın Işık, “25 yıl önce yitirdiğimiz Uğur Mumcu ve yine 15 yıl önce yitirdiğimiz Gaffar Okkan’ı özlemle anıyoruz.

 

FAİLLERİ HALA MECHUL

Yaşamlarının en güzel döneminde kahpece pusuya düşürülerek öldürülen Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan'ın karanlık güçler tarafından katledilmesini nefretle kınıyoruz. Hala faili meçhul bu cinayetlerin çözülememesini de bir ayıp olarak gördüğümü ifade etmek isterim.” dedi. Gençlik kolları başkanı Aydın Işık'ın ardından Darıca CHP İlçe Başkanı Yakup Törk bir konuşma yaparak, “Her zaman ilerlediğimiz bu yolda örnek aldığımız, önder gördüğümüz bu iki insanı asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Anma programını bu sene Emek Mahalle Temsilciliği'nde yapmak isteyen gençlerimize memnuniyetle evet dedim.

 

GELECEĞİMİZE IŞIK TUTAN BİR NEFERDİ

O 25 yıl önceki soğuk havayı burada bir kez daha hissediyorum. CHP iktidarında, savaşlardan uzak, barış yanlısı bölgesinde güçlü ve lider bir Türkiye olacağı düşüncesiyle saygılar sunarım.” diye konuştu. Programda son olarak ise CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan bir konuşma yaparak, “Çağının ötesine ışık tutanlar ve Devlet ile Halkı bir bütün haline getirmek isteyenler maalesef bir şekilde cezalandırılıyor. Uğur Mumcu doğruları haykıran, bir gazeteciden çok Cumhuriyetimize ve geleceğimize ışık tutan bir neferdi.

 

SAYGI, SEVGİ VE ÖZLEMLE ANIYORUM

Aynı şekilde Ali Gaffar Okkan, en zor zamanda Diyarbakır’da görev almış, vatandaş ile devleti barıştırmış, güler yüzü ve disiplinli çalışmasıyla kısa zamanda gönüllere taht kurmuş bir vatan evladıydı. Korkusuz, ilkeli, adil ve dürüst yaşamlarından ödün vermeden, kiralık kalemlere ve terör örgütlerine boyun eğmeyen, dik duruşlarıyla sürdürdükleri onurlu yaşamlarını haince kurulan pusularda kaybeden yürekli Gazeteci Uğur Mumcu’yu ve Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ı aramızdan ayrılışlarının yıl dönümlerinde yıl dönümünde saygı, sevgi ve özlemle anıyorum.” dedi.

667 defa okundu.

DİĞER HABERLER

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, eski başkan Sevim Korkmaz Pekyörür’den görevi devraldı.

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Hünkâr Çayırı’nın satışının durdurulmasıyla ilgili olarak, “Fatih’in ruhu şimdi rahat etmiştir.” dedi

İYİ Parti otobüs aldı

İYİ Parti otobüs aldı

 İlimizdeki 12 ilçe de il’de teşkilatlanmasını bitiren, 3 Şubat’ta da genel başkan Meral Akşener’in katılımıyla il binasının açılışını yapacak olan İYİ Parti seçim çalışmalarında kullanılmak üzere otobüs aldı. 

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları  Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu 

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

CHP’nin 3 Şubat’ta Ankara’da yapacağı kurultaya ilimizden sadece bir ilçe başkanının partililer için otobüs kaldıracağı öğrenildi.

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Terörle mücadele esnasında yaralanmalarına rağmen gazi olarak kabul edilmeyenlerin mecliste sesi olan CHP Milletvekili Hürriyet, “Afrin’de yaralanan askerlerimiz şart aranmadan gazi sayılmalı” dedi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI