23 Şubat 2018 Cuma 23:17
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

ERDOĞAN İZMİT’TE KONUŞTU: TARİHİ DOSYALAR HAZIRLATIYORUM

Bigman Çakman
  • 1
  • 3887

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP İl Gençlik Kolları’nın 5’nci olağan kongresi için ilimize geldi. Erdoğan yaptığı konuşmada CHP’ye yüklenerek, “Adaları bizim verdiğimizi söylüyorlar. Hiç merak etmeyin. Lozan’da dahil olmak üzere tarihi dosyalar hazırlatıyorum” dedi.

Kongre öncesinde, Yahya Kaptan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu önünde düzenlenen mitingde Kocaelilere seslenen Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

 

Kocaeli bugün bir başkasın

"Maşallah Kocaeli bugün bir başkasın. Kocaeli bugün bambaşka. Günümüz kutlu olsun. Geleceğimiz aydınlık olsun. Kocaeli’de gençlik kollarımızın kongresi var. Ancak sizleri selamlamadan kongreye geçmek olmazdı. Siz burada bu inancınız ve direnciniz ile benim Mehmetçiğim de Afrin’de yola devam ediyor. Bakınız bugün itibari ile 394 terörist etkisiz hale geldi.  Bizim ÖSO ve askerlerimiz olmak üzere toplam 20 şehidimiz var.  Bunun bedelini çok ağır ödeyecekler. Namaz kılarken şehit olanların bedelini ağır ödeyeceksiniz. İşte onun için yürüyeceksin millet yürüyecek ardından dedik. Ve millet yürüyor. Dualarınızla yanımızdasınız. Bizde şunu söylüyoruz. Bizde askerimize şunu söylüyoruz. Mehmetçik sizler dualarımızdasınız. Mehmetçiğimiz yalnız değil. O teröristlere kimler hangi yardımı götürürse götürse Korkma Allah bizimledir’ inandık. Operasyonda sekizinci gündeyiz. Bu mücadeleyi sürdürürken kararlılığımız devam ediyor. Bu diplomatiği de yürütüyoruz.

 

Tarihi dosyalar hazırlatıyorum

Bizler gerek Ankara’dan diplomasi, biz Rusya’yla Amerika’yla, dün İngiltere’yle, Avrupa’nın değişik ülkeleriyle görüşmeler yapıyoruz. Çünkü, biliyorsunuz uluslararası camiada eğer kendinizi anlatmazsın masada kaybedersiniz. Lozan da böyle olmadı mı? Şimdi Kılıçdaroğlu Lozan’da kazandığımızı söylüyor. Sonra da adaların faturasını AK Parti’ye kesmeye kalkıyor. Sizin partiniz başında olanlar verdi o adaları. Ve şimdi tarihi dosyaları hazırlatıyorum. O tarihi dosyaları, içinde Lozan’da olmak üzere milletime belgelerle anlatacağız.

 

CHP PKK ile kol kola geziyor 

Yalan yanlış cambazlar bu milleti aldatamazlar.
Şu anda teröristlerin yanlarında olanlar kimler biliyorsunuz. Ana muhalefet onlarla birlikte cirit atıyor. Ya bu ne anlayıştır. ÖSO benim mehmetimle beraber arazide ve şuana kadar 13 şehidi var. Peki siz kiminle berabersiniz. Siz şuan terör örgütleriylesiniz. Siz PKK ile kol kola geziyorsunuz. Benim milletim sizi gayet iyi tanıyor. Kirli çamaşırlarınızı daha meydana çıkaracağız. Gerçekleri anlatmak zorundayız.

 

Dünyada ilk 10’a gireceğiz

Benim sizden bir ricam var. Ricam, şu topluluğu görüyorum. Rabbime şükrediyorum sana. Hamdolsun bizleri bu birlikteliği lütfettin, bu kardeşliği lütfettin Yarabbi, ülkemin dünyada ilk ona girdiğin günü de bizlere göster. Geldiğimizde ilk 25’deydik şimdi 17’nci olduk. Bu da bize yetmez, ilk 10’a gireceğiz.

 

FETÖ’cüleri polise ve valiliğe verin

Nerede bir paralelci bulursunuz gelin bunu emniyet güçlerine valiliklere bildirin. Bunları verin. Çünkü bunlar adeta ajan gibi her ailede bir virüs gibi hala var. Onlara karşı diri olacağız ve tek devletimiz var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti. İkinci bir devlet olamaz. PKK kendine göre devlet kuracakmış. Ne old? Biz güneydoğuyu ihya ediyoruz ihya. Orada sindirilmiş olan vatandaşımızı şimdi oralardan çıkartarak yeni evlerine yerleştiriyoruz."

 

Yoğun katılım

Öte yandan kongreye; Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, Cemil Yaman,  Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, Eski kadın kolları genel başkanı Sibel Gönül, Eski Milletvekilleri Cemalettin Kaflı, Eyüp Ayar, Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, eski İl Başkanı Mahmut Civelek, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KTO Başkanı Sibel Moralı, ilçe belediye başkanları ve ilçe başkanları katıldı.

 

4 bin polis görev başında

Alanda girişler saat 12.00’den itibaren alınmaya başladı. Çevre illerden polis takviyesi yapıldı. Toplamda 4 bin emniyet personeli miting için hazır bulundu. Yoğun güvenlik öneminin alındığı alanda adeta kuş uçurtulmadı. Alanın içinde 30 bin Türk bayrağı, 30 bin de parti bayrağı dağıtıldı. Kongre salonunda ise tüm oturma alanlarında Türk bayrağı ve parti arması bırakıldı. Miting konuşmasını tamamlayan Cumhurbaşkanı, AKP İl Gençlik Kolları’nın açılışını yapmak üzere spor salonuna geçti.

 

 

3887 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, eski başkan Sevim Korkmaz Pekyörür’den görevi devraldı.

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Hünkâr Çayırı’nın satışının durdurulmasıyla ilgili olarak, “Fatih’in ruhu şimdi rahat etmiştir.” dedi

İYİ Parti otobüs aldı

İYİ Parti otobüs aldı

 İlimizdeki 12 ilçe de il’de teşkilatlanmasını bitiren, 3 Şubat’ta da genel başkan Meral Akşener’in katılımıyla il binasının açılışını yapacak olan İYİ Parti seçim çalışmalarında kullanılmak üzere otobüs aldı. 

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları  Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu 

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

CHP’nin 3 Şubat’ta Ankara’da yapacağı kurultaya ilimizden sadece bir ilçe başkanının partililer için otobüs kaldıracağı öğrenildi.

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Terörle mücadele esnasında yaralanmalarına rağmen gazi olarak kabul edilmeyenlerin mecliste sesi olan CHP Milletvekili Hürriyet, “Afrin’de yaralanan askerlerimiz şart aranmadan gazi sayılmalı” dedi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI