25 Şubat 2018 Pazar 06:41
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ

FETÖ DAVASINA KATILACAKLAR

Bigman Çakman
  • 0
  • 724

İl başkanları toplantısında konuşan SP İl Başkanı Nurettin Çelik önümüzdeki hafta Salı günü Kandıra’da devam eden FETÖ davasına il başkanları olarak katılacaklarını belirtti

15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminin ardından dönemin SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu’nun çağrısı üzerine her ay bir araya gelerek kent sorunlarını konuşan 7 siyasi partinin il başkanı Ramada Plaza’da Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik’in ev sahipliğinde toplandı. AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül ve BBP İl Başkanı Serhat Duyar katılım gösterdi. AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan temayül yoklamasının ardından genel merkeze çağırılan adaylar için daha sonra toplantıdan ayrıldı. 15. il başkanları toplantısında konuşan SP İl Başkanı Nurettin Çelik il başkanları olarak önümüzdeki hafta Salı günü Kandıra’da devam eden FETÖ davasına katılacaklarını söyledi.

 

BİRLİKTE OLUŞTURACAĞIZ

SP İl Başkanı Nurettin Çelik toplantıda yaptığı konuşmada, “Bu masa bütün Türkiye’ye örnek olacak yapılanmasını sürdürüyor. Yanlış anlaşılacak hadiseleri ortadan kaldıracak kararları almaya başladık. Bu masanın Türkiye’ye yayılmasını arzu ediyoruz. Önümüzdeki süreçte özellikle bu masanın dağılmasını arzu eden, bu birliktelikten rahatsız olan kişi ve kurumları rahatsız edecek adımlar atılıyor. Bu masa artık oturma düzeninden, sekretaryasına kadar yapılanmasını tamamlayacak. Bu birlik zeminini birlikte oluşturacağız. Tüm il başkanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

TRAFİK CANIMIZI SIKIYOR

“Ülkemizin en önemli sorunlarından biri de terör hadiselerdir” diyen Çelik, “FETÖ hadisesi geniş bir hadise. Bütün il başkanlarımız kendi kürsülerinde bu konuyu dile getiriyorlar. Kandıra cezaevinde devam eden duruşmaya salı günü müdahil olacağız, katılacağız. Milletin lehinde bu çalışmanın içerisinde hep birlikte olacağız. Bu görüntüyü millet adına vereceğiz” şeklinde konuştu.  Çelik şehir içi trafiği hakkında da yorumlarda bulunarak, “Eğitim öğretim yılı başladı. En büyük sıkıntı ise trafik. Ağır tonajlı araçların belirli saatlerde trafiğe girmemesi. Zaten şehriçindeki trafik yeterince canımızı sıkıyor. Bunun daha da artmamasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

HDP İLE İLGİLİ KONUŞTU

HDP konusu hakkında da açıklamalarda bulunan SP İl Başkanı Nurettin Çelik, “Sadece Saadet Partisi değil bütün partilerimizin terörle ilgili duruşu ortadadır. Biz arkamızda Türk bayrağımızla açıklamada bulunuyoruz. Biz herkesin bu bayrak altında siyaset yapmasını istiyoruz. “HDP’de desin ki biz bu bayrak altında terör örgütüyle mücadele edeceğiz. Bu masaya katılmak istiyoruz” desin. Bu masanın gerçek manada devam etmesini istemeyen belirli bir kitle var. Biz bu çalışmada kararlıyız. Hedefimiz yaşanabilir bir Türkiye’dir. Onun haricinde şiddete bulaşan herkesin karşısındayız” değerlendirmesinde bulundu.

 

YENİ ÜNİVERSİTE KONUSU

Geçtiğimiz il başkanları toplantısında gündeme gelen üçüncü üniversiteye ilişkin açıklamalarda bulunan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “Masa zaman zaman Kocaeli’nin problemleri çözmek için ciddi adımlar atıyor. Eğitimsiz bir toplum düşünülemez. Kocaeli Üniversitesi depremde hasar görmüştü. Üniversite buradan gidiyordu aslında.  Şu anda 84 bin öğrencisi var Kocaeli Üniversitesi’nin. ODTÜ’den, Boğaziçi’nden mezun olmak ayrıcalık. Buralarda 10 bin 15 bin öğrenci var. Kocaeli Üniversitesi’nde çok sayıda meslek yüksek okulu var. 84 bin öğrenciyi yönetmek kolay değil. O anlamda bir proje sunduk. Öğrenci sayıları azaltılmalı belirli fakülteler ayrılmalı. Böyle olursa Kocaeli Üniversitesi. hak ettiği yere gelecektir. Adını da Doğu Marmara Üniversitesi olarak belirledim. Ama kabul görür görmez bilmiyorum” dedi.İl başkanları rektörü ziyaret ederek üçüncü üniversitesinin kazandırılması konusunda görüş alış verişinde bulunacak.

724 defa okundu.

DİĞER HABERLER

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, eski başkan Sevim Korkmaz Pekyörür’den görevi devraldı.

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Hünkâr Çayırı’nın satışının durdurulmasıyla ilgili olarak, “Fatih’in ruhu şimdi rahat etmiştir.” dedi

İYİ Parti otobüs aldı

İYİ Parti otobüs aldı

 İlimizdeki 12 ilçe de il’de teşkilatlanmasını bitiren, 3 Şubat’ta da genel başkan Meral Akşener’in katılımıyla il binasının açılışını yapacak olan İYİ Parti seçim çalışmalarında kullanılmak üzere otobüs aldı. 

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları  Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu 

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

CHP’nin 3 Şubat’ta Ankara’da yapacağı kurultaya ilimizden sadece bir ilçe başkanının partililer için otobüs kaldıracağı öğrenildi.

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Terörle mücadele esnasında yaralanmalarına rağmen gazi olarak kabul edilmeyenlerin mecliste sesi olan CHP Milletvekili Hürriyet, “Afrin’de yaralanan askerlerimiz şart aranmadan gazi sayılmalı” dedi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI