16 Aralık 2017 Cumartesi 19:56
  • 3.8718 TL
  • 4.5662 TL
KOCAELİ 16°

HÜRRİYET’TEN AYAZ’A: “VATANDAŞ DA MI ŞOV YAPIYOR?”

Hürriyet’ten Ayaz’a: “Vatandaş da mı şov yapıyor?”
  • 1
  • 839

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, AKP İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz’ın ‘CHP’liler köylere giderek şov yapıyor’ açıklamalarına sosyal medya hesabı üzerinden cevap vererek Ayaz’a, “Derdini anlatan vatandaş da mı şov yapıyor. İktidar partisinin başkanı mı yoksa Cengiz İnşaat’ın müteahhiti mi” diye sordu

AKP İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, geçtiğimiz günlerde açıklama yaparak CHP’nin köylere yaptığı ziyaretlerde iktidarın hiçbir şey yapmıyormuş gibi bir tavır takındığını belirterek bunun yanlış bir tutum olduğunu söylemişti. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet de Ayaz’a sosyal medya hesabı üzerinden cevap vererek “Derdini anlatan vatandaş da mı şov yapıyor. İktidar partisinin başkanı mı yoksa Cengiz İnşaat’ın müteahhiti mi” diye sordu.

 

Hürriyet’in açıklaması şöyle:

“DERDİNİ ANLATAN VATANDAŞ DA MI ŞOV YAPIYOR?

İKTİDAR PARTİSİNİN BAŞKANI MI YOKSA CENGİZ İNŞAATIN MÜTEAHHİTİ Mİ? 
İlçe başkanı devletin kasasını nereden biliyor?

Gün geçmiyor ki vatandaşımızın sorununu öğrenmeyelim ve çözmek için bir çaba içerisine girmeyelim. Göreve geldiğimiz günden bu yana gerek duyduğumuz, gerekse talepler doğrultusunda vatandaşlarımızın yanında olduk ve yaşanan sorunu çözmek adına elimizden geleni ardına koymadık. 
Kandıra’dan Derince'ye, İzmit'ten Gebze'ye Darıca'ya Dilovası’na Kartepe'ye kadar vatandaşımızın yanında olmak sadece siyasi sorumluluğumuz değil, insani görevimiz olarak gördük.

Geçtiğimiz günlerde yine talep doğrultusunda Kuzey Marmara Otoyolu kamulaştırması kapsamında arazileri elinden alınan ancak paralarını alamayan vatandaşlarımızın yanına gittik. Yaşadıkları mağduriyetleri ve devletten almaları gereken paraları alamadıklarını anlattılar.

Bizler de bu sorunu çözmek adına yapılması gereken tüm hukuksal yollar konusunda kendilerini bilgilendirdik. Ana muhalefet partisinin bir mensubu olarak vatandaşımızı sadece dinlemekle yetinemeyeceğimizi ve TBMM’de dile getireceğimizi, bakanlarla görüşeceğimizi söyledik. Önce uzlaşı yoluyla çözmeye çalışacağımızı ifade ettik.

Vatandaşımızın eline, yüreğine dokunarak; en az çayları kadar sıcak ve içten sohbetlerine mazhar olarak Eseler Köyümüzden ayrıldık.

Kendilerine verileceği söylenen ve 45 gündür verilmeyen kamulaştırma paralarının akıbetini bir türlü öğrenemeyen köylülerimizin sorunlarını çözmek hususunda düşünürken, AKP İzmit ilçe Başkanından siyasi etiğe sığmayan talihsiz açıklamaları okudum.

Kendisinin iktidar partisinin başkanı mı yoksa Cengiz İnşaat’ın müteahhiti mi olduğunu karıştıran Ayaz, kendilerine 70 milyon geldiğini ve peyderpey bu ödemelerin yapılacağını söylüyor, köylerdeki çalışmalardan bahsediyor.

Şimdiye kadar yaptıkları her işi insanların gözlerine sokan, belediye binalarına dev afişler asan, üst geçitleri reklamlarla donatan iktidarın bir ilçe başkanı vatandaşın mağdur olduğu konuda şimdiye kadar bir açıklama yapmayı, ancak ve ancak bizim ziyaretimiz sonrası aklına getiriyor.

Sorarım size ilçe başkanı; Vatandaş sorununu çözmek için devlet kapılarında nefes eksiltirken neredeydiniz? Siz devlet misiniz de 70 milyonun geldiğini siz açıklama gereği duyuyorsunuz? Bu vatandaşın muhattabı siz misiniz?
Vatandaşımız yaşadığı her sorunla bize geldiği zaman şov yapıyor diyorsunuz.

Peki DERDİNİ ANLATAN VATANDAŞ DA MI ŞOV YAPIYOR? Bu millet kimin şov yaptığını ve o şovlara harcanan milyonlarca lirayı da çok iyi biliyor.”

839 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay asker uğurlamalarına KATILDI

Sarıbay asker uğurlamalarına KATILDI

CHP Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, vatan görevini yapmak üzere askere gidecek olan gençlerin asker uğurlamasına katıldı, hayırlı tezkereler diledi

MHP'de istifa üzerine İSTİFA..!

MHP'de istifa üzerine İSTİFA..!

MHP’de sular bir türlü durulmuyor. MHP’den istifa haberleri artık sıradan bir hale büründü

MHP'de istifalar DEVAM EDİYOR!

MHP'de istifalar DEVAM EDİYOR!

MHP’de sular bir türlü durulmuyor. MHP’den istifa haberleri artık sıradan bir hale büründü

Wikipedia’yı  kapatan hükümet BU KİTAPLARA DOKUNMUYOR

Wikipedia’yı  kapatan hükümet BU KİTAPLARA DOKUNMUYOR

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, geçtiğimiz seneki bütçe görüşmelerinde peşine düştüğü kadına şiddet uygulanmasını tavsiye eden kitapların peşini bırakmıyor

AKP’li Aygün’ün oturuşu OLAY OLDU

AKP’li Aygün’ün oturuşu OLAY OLDU

AKP Kocaeli Milletvekili ve AKP MKYK Üyesi Zeki Aygün’ün Darıca bir hasta ziyaretindeki oturuşu AKP’liler arasında alay konusu oldu

Papakçı ve ekibi KONGREYE HAZIR

Papakçı ve ekibi KONGREYE HAZIR

CHP Körfez İlçe Gençlik Kolları'nda başkan adayı Tolga Papakçı, yarın yapılacak kongre öncesinde ekibiyle bir araya geldi. Papakçı, "Kongremizi demokrasi şöleni içinde gerçekleştirip umudu Körfezimizin tamamına yayacağız" dedi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI