24 Şubat 2018 Cumartesi 13:02
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

KOCAELİ’DEN 2019’DA DAHA İYİSİNİ BEKLİYORUM

Bigman Çakman
  • 2
  • 2446

AKP İl Gençlik Kolları’nın 5’nci olağan kongresi öncesinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “16 Nisan 2017 halk oylamasında anayasa değişikliğine yüzde 57 oy oranıyla evet diyen Kocaeli’ye şükranlarımı sunuyorum. 2019 seçimlerinde daha da iyisini sizlerden bekliyorum” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan kongre öncesinde şu şekilde konuştu:

Kocaeli’ye şükranlarımı sunuyorum. Kongremizin hayırlara vesile olmasını iliyorum. AK Parti Kocaeli teşkilatlarında görev almış tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Kongremizde yeni görev istenecek arkadaşlarıma başarılar temenni ediyorum. Sözlerimin hemen başında, 16 Nisan 2017 halk oylamasında anayasa değişikliğine yüzde 57 oy oranıyla evet diyerek büyük ve güçlü Türkiye için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

 

2019 çok önemli

Kocaeli gençlik yılarımdan beri bizi yalnız bırakmadığı gibi halkoylarımız da Türkiye ortalamasının üzerinde yanımızda olduğunu gösterdi. Şimdi önümüzde 2019 seçimleri var. Önce mahalli idareler ardından milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kocaeli’den bugünkü oranların çok üzerinde bir destek bekliyorum. Buna hazır mıyız? Çünkü, 2019 çok önemli. Her şeyden önce 2023’ün adeta habercisi bir seçim yaşayacağız. Şayet 2019 virajının sağlam alamasak gelecek zor oluyor AKP tek başına iktidar olamayınca kimlerin göbek atıp oynamaya başladığını hep birlikte gördük ve yaşadık.

 

FETÖ’ye ülkeyi dar ettik

Neyse ki milletimizin sağduyusu ve metaneti sayesinde bu sıkıntılı dönemi kısa sürede geride bıraktık. Daha önce 2013’te 2014’te 2015’te farklı yol ve yöntemlerle deneyim başarmadıklarını 15 Temmuz’da silah zoruyla başarmaya kalktılar. O güne kadar sözünü sandıkta söyleyen, gövdesini seçim meydanlarında gösteren milletimizi bir anda sokaklara, meydanlara ölümüne caddelere dolun dediğimizde hamdolsun bizi yalnız bırakmadılar. FETÖ’cülere her yeri dar etti bu millet. Şu anda, salonun dışında, salonun için 3 katı kardeşimiz olduğunu biliyor musunuz? Fakat, Mart 2019 daha iyi olacak.

 

Hepsinin hesabını ödeyecekler

Afrin operasyonuna 15 Temmuz gibi yürüyor. Gittim gördüm. Askerimizi gördüm, subaylarımı gördüm, generallimizi gördüm. Bu sabah itibariyle 394 terörist etkisiz hale getirildi. Ve, 20 şehidimiz var. ÖSO ve Mehmetçik olmak üzere. İblib’e yürüyeceğiz. Sınırlarımızı taciz eden, bu vatana ihanet edenler bedelini ödeyecekler. PKK, YPG, DEAŞ hepsi bunu ödeyecek. FETÖ’su hepsi bunu ödeyecek. Fırat Kalkanı Harekatı’nda bunun ilk örneklerini verdik. Şimdi de yine kararlıyız. Omuz omuza mücadeleyi yürütüyoruz. Anadolu toprakları bin yıldır olduğu gibi 15 Temmuz’da şehitlerimiz kanlarıyla yoğrulmuştur. Vatan şehit kanlarıyla yoğrulduğu zaman tarla olmaktan çıkar.

 

Şehitlerimize layık olun

İşte böyle vatan yaptık bu toprakları. Tarih boyunca bu hep böyle olmuştur. Şimdi de vatanımıza sahip çıkıyoruz. Mücadelemiz hiç eksilmedi, eksilmeyecek. Terörle mücadelede verdiğimiz binlerce şehidimizin acısı hala yüreklerimizdedir. Rabbimiz şehitlerimizin ölmediklerini, onların yaşadıklarını bize haber veriyor. Ancak bunu bizlerin de göremediğimizi bildiriyor. Şimdi gençler size dönüyorum. Sizden cevap bekliyorum. Şehitlerimize layık olmak için çok çalışıyor muyuz? Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak için kendimizi çok iyi eğitiyor muyuz?

 

Gençlere güveniyorum

Her kardeşimden beklentim kendini çok yönlü yetiştirmesidir. Kendi alanlarınızda en iyi olmanın çabası içinde olmalısınız. Ülkemizin ve milletimizin tarihini ve kültürünü de bunun yanında ihmal etmeyeceksiniz. Tüm gençlerimizi bunun yanında AK Parti’de siyaset yapmaya davet ediyorum. Siyaset yapma yaşını biz düşürdük. Seçme yaşı 18’di seçilme yaşı 30’du. Siyaseti gençler için kötü olarak algılattılar bu ülkede. Ben gençlere güveniyorum.

 

Yeni heyete başarılar diliyorum

Allah var, gam yok. Her gecenin ardından bir sabah her kışın ardından bir bahar muhakkak gelir. Yeter ki değerlerimize sıkı sıkı sahip çıkalım. Yeter ki biz, bir olalım, diri olalım, kardeş olalım. Hep birlikte Türkiye olalım. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. İşte 15 yılda böyle büyüdük ve güçlendik. İnşallah şimdi 2019 Martı’na 2019 Kasım’ına yürüyoruz. Yarabbim yar ve yardımcımız olsun. Yeni heyete şimdiden başarılar diliyorum. Hayırlı olsun inşallah.

2446 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

DİĞER HABERLER

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, eski başkan Sevim Korkmaz Pekyörür’den görevi devraldı.

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Hünkâr Çayırı’nın satışının durdurulmasıyla ilgili olarak, “Fatih’in ruhu şimdi rahat etmiştir.” dedi

İYİ Parti otobüs aldı

İYİ Parti otobüs aldı

 İlimizdeki 12 ilçe de il’de teşkilatlanmasını bitiren, 3 Şubat’ta da genel başkan Meral Akşener’in katılımıyla il binasının açılışını yapacak olan İYİ Parti seçim çalışmalarında kullanılmak üzere otobüs aldı. 

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları  Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu 

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

CHP’nin 3 Şubat’ta Ankara’da yapacağı kurultaya ilimizden sadece bir ilçe başkanının partililer için otobüs kaldıracağı öğrenildi.

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Terörle mücadele esnasında yaralanmalarına rağmen gazi olarak kabul edilmeyenlerin mecliste sesi olan CHP Milletvekili Hürriyet, “Afrin’de yaralanan askerlerimiz şart aranmadan gazi sayılmalı” dedi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI