19 Mart 2018 Pazartesi 21:21
  • 3.9492 TL
  • 4.8495 TL
KOCAELİ 12°

KÜÇÜKKAYA: CHP İDDİALI BİR KONUMDA

Bigman Çakman
  • 0
  • 874

CHP İzmit ilçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Biz Büyükşehir’in iddiası için bu kadar asılıyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi iddialı bir konumdadır. İzmit’te ne kadar fark atabilirsek Büyükşehir bize o kadar çok yaklaşır” dedi

CHP Kocaeli İl Örgütü, olağan kongresini 9 Aralık Cumartesi günü saat 10.00’da Hasan Gemici Spor Salonu’nda yapacak. 417 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre sonunda 17 ilçe yöneticisi ve 159 il delegesi seçilecek. Mevcut İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya kongrede tekrar aday olurken karşısına yeni bir adayın çıkıp çıkmayacağı ise merak ediliyor. İlçe Başkanı Küçükkaya, kongre öncesi gazetemize kongre ve ülke gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

 

BÜYÜKŞEHİRDE CHP İDDİALI BİR KONUMDA

Küçükkaya, Büyükşehir’in iddiası içinde olduklarını belirterek,”İkinci aday yok diye biliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nin  Belsa’dan  Saray’a, yerelde ve genelde iktidar yürüyüşünün bu iktidarı kazandığımızda bu memleket için düğünün kına gecesini İzmit ilçe kongresinde yapacağız. Salon hazırlıklarımız, afişlerimiz, pankartlarımız her şey hazır. Yarından itibaren salonu süsleyeceğiz. Bu afişinden salonuna bildiğiniz bir küçük kurultay. Cumhuriyet Halk Partisi İzmit’te iddia koymak zorunda. Ama ben bu kongrenin iddiasını İzmit için koymuyorum. İzmit şu anda AKP’deki anketler de dahil olmak üzere CHP tarafından kazanılması muhtemel bir belediye. Biz Büyükşehir’in iddiası için bu kadar asılıyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi iddialı bir konumdadır. İzmit’te ne kadar fark atabilirsek Büyükşehir bize o kadar çok yaklaşır” dedi.

 

KILIÇDAROĞLU’NU YEDİRTMEYİZ

Küçükkaya, Kemal Kılıçdaroğlu’nu kimseye yedirtmeyeceklerini söyleyerek, “ Kılıçdaroğlu’nu hiç kimseye yedirtmeyiz. Kılıçdaroğlu’nun yaptığı iş ‘Bir belgeyle bin alimi yendim, bir cahili bin delille yenemedim’ misali. Sürekli Türkiye’nin gündemine bir şeyler getiriyor. Ortada vergi cenneti olan bir adada, yani bütün vatandaşlarımızın ceplerindeki doları bozdurup sözüm ona ‘ekonomiye katkı sağlayalım’ tavrı olduğu noktada Cumhurbaşkanının birinci dereceden akrabaları bir adada para aktarıyor. İki basit soru var. Bir, şirketin sermayesi nedir ki milyon dolarlık paralar gidiyor geliyor? İki, şirket ne alıp satıyor? Bunlar ispatlanmadığı sürece ispata mahkum olan şeylerdir. Bunlar ispatlanmadığı sürece ‘Belge yoktur’ iddiası komik bir iddia. Zaten bu belgeler gerçek olmasaydı şimdiye kadar ‘Bu belgeler sahtedir. Gerçeği şudur’ gibisinden bin tane olay olurdu.

 

EY KUDÜS!

Kudüs konusunda cumhurbaşkanının da muhalefet liderlerinin de omuz omuza olması gerektiğini söyleyen Küçükkaya şöyle dedi: “Genellikle AKP Genel Başkanı seçimleri kazandığında balkona çıkar ‘Ey İsrail, Ey Kudüs, Ey Bosna’ der. Bugün de ben söylüyorum. Ey Kudüs. Tarih boyunca bütün dinlerin başkenti olan Kudüs. Kudüs İsrail’in başkenti olma noktasında. Türkiye dış politikada her zamankinden de zor bir süreçte. Burada Cumhurbaşkanının da muhalefet liderlerinin de omuz omuza olması lazım. Kudüs bir dünya tarihi mirasıdır. Kudüs ile ilgili siyasi polemiğe gerek yok. İsrail2in başkenti olması kabul edilemez. BM kararına da aykırıdır”

874 defa okundu.

DİĞER HABERLER

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, eski başkan Sevim Korkmaz Pekyörür’den görevi devraldı.

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Hünkâr Çayırı’nın satışının durdurulmasıyla ilgili olarak, “Fatih’in ruhu şimdi rahat etmiştir.” dedi

İYİ Parti otobüs aldı

İYİ Parti otobüs aldı

 İlimizdeki 12 ilçe de il’de teşkilatlanmasını bitiren, 3 Şubat’ta da genel başkan Meral Akşener’in katılımıyla il binasının açılışını yapacak olan İYİ Parti seçim çalışmalarında kullanılmak üzere otobüs aldı. 

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları  Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu 

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

CHP’nin 3 Şubat’ta Ankara’da yapacağı kurultaya ilimizden sadece bir ilçe başkanının partililer için otobüs kaldıracağı öğrenildi.

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Terörle mücadele esnasında yaralanmalarına rağmen gazi olarak kabul edilmeyenlerin mecliste sesi olan CHP Milletvekili Hürriyet, “Afrin’de yaralanan askerlerimiz şart aranmadan gazi sayılmalı” dedi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI