24 Şubat 2018 Cumartesi 19:01
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

NURETTİN ÇELİK: ARTIK RANT ÇUVALA SIĞMIYOR

Bigman Çakman
  • 0
  • 5270

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, “Real arazisi Ak Parti içerisindeki rant dağılımında anlaşmazlıkların ayyuka çıkmasını sağlamıştır. Artık rant çuvala sığmıyor” dedi

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik haftalık olağan açıklamasını il binasında yaptı. Açıklamaya eğitimden sorumlu il başkan yardımcısı Halil Kayın ve il yönetim kurulu üyesi Necip Katırağ da katıldı.

 

Temennimiz başarıya ulaşmasıdır

Nurettin Çelik, Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Operasyonu’nun başarıya ulaşmasını istediklerini belirterek, “Afrin’e yönelik zeytin dalı operasyonu bugün 6. gününde. Bizim ilk temennimiz bu harekâtın bir an evvel başarıyla hedefine ulaşmasıdır, barış ve huzurun sağlanmasıdır. TSK, 1950’lerden bu yana irili ufaklı 30 kadar sınır ötesi operasyon gerçekleştirmiş. İlginçtir ki, ilk sınır ötesi operasyon 1950 yılında ABD’nin isteğiyle katıldığımız Kore savaşıdır. Son operasyon olan Afrin Harekatı ise  en azından görünürde ABD’ye rağmen yapılıyor. Bunu önemsiyoruz. Sadece Afrin’de değil tüm politikalarda ABD’nin bizim stratejik müttefikimiz olamayacağı net bir şekilde görülmektedir ve ona göre bir dış politika geliştirilmelidir. Afrin’e yönelik zeytin dalı operasyonunun zafere ulaşması  ve terörün kökünü kazıyabilmek için, PKK, YPG, DAEŞ gibi bir çok terör unsurunun doğduğu, terörün kökünün olduğu Zeytin Dağı’nda son bulması gerekmektedir.” dedi.

 

Çözüm üretmekten çok sorun üretiyorsunuz

Çelik, Real arazisinin Ak Parti içindeki rant dağılımdaki anlaşmazlıkları ayyuka çıkardığını belirten Çelik şunları söyledi: “Bilindiği üzere Real arazisiyle alakalı bir takım faaliyetler yürütülmektedir. Bu kenti yönetenler yaptığı yanlışta halen daha ısrar ediyorlar. Bu şekilde davranmaları seçim bütçesi için hazırlık mı yapılıyor sorusunu akıllara getiriyor. Kentimizdeki trafik sorunu halen daha devam ederken çıkmaza giren bu sorunu daha da büyüterek ne elde etmeye çalışıyorsunuz? Masa başında yapılan imar planlamalarıyla çözüm üretmekten çok sorun üretiyorsunuz.

 

Rant çuvala sığmıyor

İmar planlamalarıyla bozulan kentin estetik ve tarihi dokusu modernleşme adı altında linç ediliyor. Söz konusu bölgeye Rezidans imarı vermek bu kentin insanlarının aklıyla alay etmektir. Real arazisi Ak Parti içerisindeki rant dağılımında anlaşmazlıkların ayyuka çıkmasını sağlamıştır. Artık rant çuvala sığmıyor. Millete vermeye esirgediğiniz hakkı devletin kadrolu müteahhitleri olan seçim sponsorlarınıza mı veriyorsunuz? İddia edildiği gibi bu teklifi meclisten geçiremeyeceksiniz. Milletimiz oynanan oyunları görüyor. Milletimizle birlikte bu oyunu bozacağız ve takipçisi olacağız, sizin bu kente ihanet etmenize izin vermeyeceğiz.

 

Parti içinden tepkiler oluyor

Çelik, il başkanları masasından kalkıp kalkmayacağıyla ilgili soruya ise şöyle cevap verdi: “Masadan kalkacağız diye bir hadise yok. Sorun masası değil, çözüm masası olarak görüyoruz. Bütün konulara bakış açımız bu. Bulunduğumuz yere faydalı oluyorsak devam ederiz. Şu anda ciddi bir tehlike hissetmiyoruz. Önümüzdeki süreçte farklı bir şekle girerse, farklı bir amaca dönüşürse yeniden değerlendiririz. Doğal olarak parti içinden tepkiler oluyor. Masaya oturmamızı desteklemeyen arkadaşlarımız da var. Masayı dağıtma gibi bir tavrımız yok.”

5270 defa okundu.

DİĞER HABERLER

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, eski başkan Sevim Korkmaz Pekyörür’den görevi devraldı.

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Hünkâr Çayırı’nın satışının durdurulmasıyla ilgili olarak, “Fatih’in ruhu şimdi rahat etmiştir.” dedi

İYİ Parti otobüs aldı

İYİ Parti otobüs aldı

 İlimizdeki 12 ilçe de il’de teşkilatlanmasını bitiren, 3 Şubat’ta da genel başkan Meral Akşener’in katılımıyla il binasının açılışını yapacak olan İYİ Parti seçim çalışmalarında kullanılmak üzere otobüs aldı. 

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları  Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu 

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

CHP’nin 3 Şubat’ta Ankara’da yapacağı kurultaya ilimizden sadece bir ilçe başkanının partililer için otobüs kaldıracağı öğrenildi.

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Terörle mücadele esnasında yaralanmalarına rağmen gazi olarak kabul edilmeyenlerin mecliste sesi olan CHP Milletvekili Hürriyet, “Afrin’de yaralanan askerlerimiz şart aranmadan gazi sayılmalı” dedi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI