18 Şubat 2018 Pazar 06:04
  • 3.7647 TL
  • 4.7123 TL
KOCAELİ 10°

SEÇİM GÖREVLİLERİ YEMİN ETTİ

Bigman Çakman
  • 0
  • 1001

2019 yılı yerel ve genel seçimlerde ilçe Seçim Kurulu'nda görev yaparak oyların tasnif ve sayımlarında gözlemci olacak olan siyasi partilerin temsilcileri yemin ettiler.

İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Mehmet Evrensel'in nezaretinde Körfez Adliyesi’ne gelen dört Siyasi partinin 8 görevlisi yetkili görevlerinde huzurunda seçimlerde tarafsız olacaklarını ve Adil hareket edeceklerine dair Yemin ettiler.

Yemin etmek için adliyeye gelen AKP, MHP, CHP ve HDP ikişer görevlisi hakim huzurunda yemin ederek oyların İlçe Seçim Kuruluna geldikten sonra sayım ve dökümü sırasında 24 Saat süreyle görev yapıp tamamen tarafsız ve adil de hareket edeceklerine sorunsuz bir şekilde işlemlerin gitmesine yardımcı olacaklarına dair yemin ettiler. MHP’nin  görevlileri Ergün Koç ve Yüksel Kavak’ın yeminini ilçe başkanı Zeki Gürsu’da takip etti.

1001 defa okundu.

DİĞER HABERLER

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, eski başkan Sevim Korkmaz Pekyörür’den görevi devraldı.

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Hünkâr Çayırı’nın satışının durdurulmasıyla ilgili olarak, “Fatih’in ruhu şimdi rahat etmiştir.” dedi

İYİ Parti otobüs aldı

İYİ Parti otobüs aldı

 İlimizdeki 12 ilçe de il’de teşkilatlanmasını bitiren, 3 Şubat’ta da genel başkan Meral Akşener’in katılımıyla il binasının açılışını yapacak olan İYİ Parti seçim çalışmalarında kullanılmak üzere otobüs aldı. 

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları  Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu 

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

CHP’nin 3 Şubat’ta Ankara’da yapacağı kurultaya ilimizden sadece bir ilçe başkanının partililer için otobüs kaldıracağı öğrenildi.

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Terörle mücadele esnasında yaralanmalarına rağmen gazi olarak kabul edilmeyenlerin mecliste sesi olan CHP Milletvekili Hürriyet, “Afrin’de yaralanan askerlerimiz şart aranmadan gazi sayılmalı” dedi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI