24 Şubat 2018 Cumartesi 20:31
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ 10°

SUSACAĞIM DEDİ, SESSİZLİĞİ BOZDU

Bigman Çakman
  • 0
  • 703

BBP’ye üye olmadığı halde aday olan Zülküf Eta sessizliğini bozdu

Geçtiğimiz Ekim ayında Büyük Birlik Partisinin il Kongresi’nde başkanlık adaylığını koyacak olan Zülküf Eta Kocaeli’de büyük olaylar yaratmıştı.Zülküf ilk önce sosyal medyadan Parti başkanlığına aday olacağını belirtmiş daha sonrasında resmen aday olmuştu.

 

Bunun hemen ardından Zülküf Eta partiye üye olmayan bazı kişilerin parti il başkanlığına aday olduğunu iddia etmişti. Günler geçmeden olayın aslı belli oldu. Zülküf, partiye üye değildi.

 

Adaylığı reddedilen Eta tüm bu olanları kabul etmemiş yaşanan olaylar için bir basın açıklaması düzenlemişti. Açıklama da ise şu cümleler geçmişti:

 

2 il kongresi ve 1 genel merkez tüzük kurultayında kullandığım oylar geçerli sayılıyor il başkanlığına aday olunca da sen üyemiz değilsin deniyor”,

 

En çok adalet mağduru olan partim kendisi adalet ararken maalesef kendileri adaletli olamıyorlar ayidat ver diyorlar veriyorum il yöneticiliği millet vekili adaylığı yapıyorum”,

 

 “Kocaeli İlimiz de alınan İl kongresi ile ilgili adaylık surecim  tam bir hukuk mücadelesine dönüştü.”

 

Şimdi de Zülküf Eta sosyal medya da paylaştığı gönderi ile sessizliğini bozdu.Dün şehrimize gelen BBP başkanı Mustafa Destici için atıflarda bulunan Zülküf Eta ilk önce “susacaktım ama yanlışa susmak kanımda yok” diyerek  sosyal medya da yaptığı paylaşım ile şunları söyledi. “Bugün Kocaeli’ne geldiğini basından öğrendiğim partimizin Genel başkanı olan Sayın Mustafa Destici; gelip yemek yediğin aynı gün aynı saatte Partinin Kocaeli’ndeki Yönetim kademelerinde görev yapmış bir kardeşimizin babasının cenazesi vardı. O cenazeye katılmak veya arayıp taziye vermek önemlidir. Bahsettiğiniz birlik beraberliği böyle mi sağlayacaksanız? Bugün boy boy poz verdiğiniz iktidar partisi başkanları yarın yanınızda olmayacak. Sözde il başkanına uyup da böyle devam etmeniz o makama yakışmaz size yakışır mı onu bilmem siz ve sözde il başkanınız ve yanınızdaki avaneleriniz bilir”

 

 

703 defa okundu.

DİĞER HABERLER

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, eski başkan Sevim Korkmaz Pekyörür’den görevi devraldı.

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Hünkâr Çayırı’nın satışının durdurulmasıyla ilgili olarak, “Fatih’in ruhu şimdi rahat etmiştir.” dedi

İYİ Parti otobüs aldı

İYİ Parti otobüs aldı

 İlimizdeki 12 ilçe de il’de teşkilatlanmasını bitiren, 3 Şubat’ta da genel başkan Meral Akşener’in katılımıyla il binasının açılışını yapacak olan İYİ Parti seçim çalışmalarında kullanılmak üzere otobüs aldı. 

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları  Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu 

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

CHP’nin 3 Şubat’ta Ankara’da yapacağı kurultaya ilimizden sadece bir ilçe başkanının partililer için otobüs kaldıracağı öğrenildi.

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Terörle mücadele esnasında yaralanmalarına rağmen gazi olarak kabul edilmeyenlerin mecliste sesi olan CHP Milletvekili Hürriyet, “Afrin’de yaralanan askerlerimiz şart aranmadan gazi sayılmalı” dedi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI