20 Eylül 2017 Çarşamba 14:02
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 33°

TALİPOĞLU: GAZETECİLERİN YAZI YAZMASI ZORLAŞTI

Talipoğlu: Gazetecilerin yazı yazması zorlaştı
  • 0
  • 936

CHP Gebze İlçe Örgütü’nün düzenlendiği panele katılan gazeteci ve televizyoncu Tayfun Talipoğlu, “Bu ülkede sosyal medyada yazı yazmak çok zorken gazetecinin yazı yazması daha da zor” dedi

CHP Gebze İlçe Örgütü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde gazeteci ve televizyoncu Tayfun Talipoğlu’nun katımıyla bugün bir söyleşi gerçekleştirdi. Gebze Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki söyleşiye; CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun ve ilçe yöneticileri, ilçe kadın kolları başkanı Ülker Yiğit, ilçe gençlik kolları başkanı Esener Eşsiz, ADD Gebze Şube Başkanı Nilgün Aydın, Eğitim-Sen Gebze Şube Başkanı Güngör İrdem, CHP Gebze Belediyesi Meclis Üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

 

EMEKLERİ ÇOK BÜYÜK

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından başlayan söyleşinin açılış konuşmasını yapan Gebze ilçe başkanı Recep Dursun, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum. Bağımsız demokrasinin olmazsa olmazı bağımsız gazetecilerdir. Toplumuna gelişmesi ve kalkınmasında gazetecilerin emeği çok büyüktür. Hem ulusal hem de yerel bakımdan gazetecilerin zor koşulları bir türlü iyileştirilmiyor.  Bir ülkede cumhurbaşkanı vatandaşları hangi gazeteyi okumaları ve gazete patronlarına bazı gazetecilerin işten atılmasını istiyorsa orada özgür basından söz edilemez” dedi.

 

BİRİNCİLİĞİ KAPTIRMIYORUZ

Konuşmasını sürdüren Dursun, ayrıca şunları dile getirdi: “Dünyada en çok tutuklu olan gazeteci sayısında birinciliğini kimseye kaptırmıyoruz. OHAL’de çıkan KHK’larla baskılar artmaktadır. Gazeteciler mesleğini yaparken katledilen gazetecileri unutmak mümkün değil. Özgür basının sesinin kısanlara karşı dün olduğunu gibi bugünde sizlerin yanındayız. Mecliste görüşülen anayasa değişikliği gündemde. Otoriter rejime teslim edilmek isteniliyor.”

 

GAZETECİLİK BİR YAŞAM BİÇİMİ

Alkışlar eşliğinde kürsüye çıkan gazeteci ve televizyoncu Tayfun Talipoğlu ise konuşmasında şunlara değindi: “Gazetecilik konusunda anlatacak çok şey var. Gazeteciliğin görevi gerçeği araştırmaktır. Yerel gazetelerde çalışmak yaygın medyadan daha zordur. Gazetecilik bir yaşam biçimidir. Gazeteci yaşamın içinde olması gerekir. Gazeteci hükümdarın günlüğünü tutan adam değildir. Türkiye’de bugün birçok kişi padişahın günlüğünü tutuyor. Yandaş medyadaki arkadaşlara çok üzülüyorum.

 

İNSANLAR TEPKİ VERMİYOR

İnsanın inanmadığı bir şeyi yazmak en çok zor olandır. Ben TRT’de çalışırken hükümdarı övmedim. Gerçek emekçi gazeteci olsanız bir İsmail Saymaz olursunuz en fazla. Böyle insanlara destek vermek gerekir. Ayşenur Aslan’ın programı bıraktığı zaman kendisini aradığımda Hüsnü Mahalli’nin gözaltına alındığında kimse tepki göstermedi dedi. Meslekte 32’nci yılıyım ancak hayatımın en mutlu olduğu yer Halk TV’de olduğum bugünlerdir. Bizi izleyen güzel insanlar sayesinde bizi bu yoldan almayacaklardır. Birbirimizi sevmiyoruz.

 

BAŞIMIZA GELİNCE ANLIYORUZ

Sürekli birbirimizi kırıp döküyoruz. Hepimiz bir yerde bu ülkede yazıya, basına gönül vermiş insanlarız. Bu coğrafyanın insanları çorabın kirlendiği koklayarak anlayan insanlardır. İnsanlar başları gelince anlıyorlar. İnsanları önce ekonomik anlamda muhtaç haline getirip onlara bir şeyle vermesi bir lütuf olarak gösteriliyor. Sosyal medyadan başlayarak herkes dikkatli olmalı. Bize bu ülkenin her ferdi lazım. Gerçek anlamda şeriat gelirse bunların çoğunun kolu ve bacağı kalmaz. Bu coğrafyanın insanları hırsızlığı seviyor hırsızı sevmiyor.

 

BENİ DE KANDIRDILAR

İktidar nimetlerinden yararlananlara yararlanmayanlar olarak ayrılmış durumdayız. Bu ülkede sosyal medyada yazı yazmak çok zorken gazetecinin yazı yazması daha da zor. Bu ülkenin demokrat insanları birbirimize saldırmayın. Yüzde yüz eğitime destek için bu hükümete destek verdim. Ancak bunun imam hatipler için olduğunu ben nerden bileyim? Beni kandırdılar. Kadınlar taciz ve tecavüz olayında sokaklara çıkıyorlar. Ancak dizilerde kadınlara tokat atılması ve dövülmesinde kimse sesini çıkarmıyor. Esnar Vakfı’ndaki tecavüz olayı için ailelerin dava açmaması için bu olayın olabilirliliğine inandıkları içindir. Dizilerde ve evlilik programında kadınlar resmen aşağılanıyor. Ortak paydamız demokrasi ortak kahramanımız da Mustafa Kemal Atatürk’tür.” şeklinde konuştu.

 

 

 

936 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Coşkun, idamı HATIRLATTI

Coşkun, idamı HATIRLATTI

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bir anda gündeme gelen ve her kesimden destek gören suçlular için idam kararının çıkartılmasını, Saadet Partisi İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun tekrar tekrar hatırlatarak, gereğinin yapılmasını istedi

İstifalar devam ediyor

İstifalar devam ediyor

MHP Kocaeli Milletvekili aday adayı olan Dicle Akın, partiden istifa ettiğini sosyal paylaşım sitesine dilekçesini koyarak duyurdu.

Kandıra adayı belli oldu

Kandıra adayı belli oldu

AKP Kandıra İlçe Başkanlığı için Ankara'ya çağrılan isimlerden biri olan Erol Ölmez AKP Körfez İlçe Başkan adayı oldu.

Körfez adayı belli oldu

Körfez adayı belli oldu

AKP Körfez İlçe’nin Başkan aday Şener Söğüt olarak açıklandı. Ankara’da yapılan mülakat sonrasında yapılan açıklamada, Şener Sögüt’ün kongrede aday olarak sandıkta oylanacağı açıklandı.

Kandıra ve Körfez adayları ANKARA’YA GİTTİ

Kandıra ve Körfez adayları ANKARA’YA GİTTİ

AKP Körfez ve Kandıra’da yapılan temayül yoklamalarının ardından belirlenen üçer isim bugün genel merkezde yapılacak mülakat için Ankara’ya gitti

Canpolat’tan Genç’e ‘KUTUP AYISI’

Canpolat’tan Genç’e ‘KUTUP AYISI’

CHP Kocaeli Eski Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan’a yakınlığı ile bilinen CHP’li Nurettin Canpolat, CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun’un iş ortağı ve CHP Gebze Belediyesi Başkan Aday Adayı Yüksel Genç’e ağır sözler sarf etti

ANKET

KÖŞE YAZARLARI