22 Şubat 2018 Perşembe 13:55
  • 3.7970 TL
  • 4.6795 TL
KOCAELİ 12°

ÜÇ HATA BAŞINI YAKTI?

Bigman Çakman
  • 4
  • 14081

1 Kasım’da İYİ Parti il başkanlığına atanan ve il başkanlığı bir hafta süren Haluk Ulusoy’un başını peş peşe yaptığı 3 hata yaktı.

İlk hata Bahçeli paylaşımı   

İl başkanlığı bir hafta süren Haluk Ulusoy’un 7 Haziran seçimlerinden sonra sosyal medya hesabından yaptığı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için yaptığı ‘ Devlet Bahçeli, Allah bize tez zamanda senin helvanı yemeği nasip etsin’ paylaşımı milliyetçi camiada büyük tepki toplamış ve bu paylaşımı sosyal medyada pek çok kişi tarafından a paylaşılmıştı.

 

İkinci kriz Mehmet Avcı

Haluk Ulusoy’un sürpriz bir şekilde görevinden istifa etmesinin bir başka etken ise çok ani bir şekilde kendisine yaklaşan ve yine kendisini il başkan yardımcısı olarak tanıtan Mehmet Avcı oldu.

İYİ Parti genel merkezine girmesi bile yasak olan Mehmet Avcı’nın İl yönetimi belli olmadan herkese kendisini il başkan yardımcısı olarak tanıtması hem genel merkezde hem de parti tabanında ciddi rahatsızlık yarattı.

 

Üçüncü olay Yasemin Met

Haluk Ulusoy’un genel merkeze bildirmeden ve onayını almadan İzmit İlçe başkanlığına Yasemin Met’i getirmesi ve bunu yine genel merkeze onaylatmadan açıklaması istifasına giden yoldaki üçüncü hatası oldu.

Çünkü bir siyasi parti il başkanı atayacağı ilçe başkanının ismini genel merkeze gönderir ve onaylandıktan sonra resmi ataması yapılır.

14081 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

DİĞER HABERLER

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP’li kadınlarda Songül Kaya görevi DEVRALDI

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, eski başkan Sevim Korkmaz Pekyörür’den görevi devraldı.

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

‘Fatih’in ruhu RAHAT ETTİ’

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Hünkâr Çayırı’nın satışının durdurulmasıyla ilgili olarak, “Fatih’in ruhu şimdi rahat etmiştir.” dedi

İYİ Parti otobüs aldı

İYİ Parti otobüs aldı

 İlimizdeki 12 ilçe de il’de teşkilatlanmasını bitiren, 3 Şubat’ta da genel başkan Meral Akşener’in katılımıyla il binasının açılışını yapacak olan İYİ Parti seçim çalışmalarında kullanılmak üzere otobüs aldı. 

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Kadınlardan Mehmetçiğe KAN BAĞIŞI

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları  Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu 

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

Otobüs kaldıran tek İLÇE BAŞKANI

CHP’nin 3 Şubat’ta Ankara’da yapacağı kurultaya ilimizden sadece bir ilçe başkanının partililer için otobüs kaldıracağı öğrenildi.

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Hürriyet mecliste gazilerin sesi OLUYOR

Terörle mücadele esnasında yaralanmalarına rağmen gazi olarak kabul edilmeyenlerin mecliste sesi olan CHP Milletvekili Hürriyet, “Afrin’de yaralanan askerlerimiz şart aranmadan gazi sayılmalı” dedi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI