27 Temmuz 2017 Perşembe 15:40
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 29°

AKADEMİ LİGLER KALIYOR

Akademi Ligler kalıyor
  • 0
  • 763

Bir süre önce açıklanan Akademi Liglerin kaldırılması konusunda tepkilerin artması üzerine geri adım atıldı ve yapılan yeni açıklama ile liglerin kalacağı bildirildi.

Akademi liglerinin kaldırılma kararı sonrasında tepkiler çığ gibi büyümesi ve futbol kulüplerinden arka arkaya gelen açıklamaların ardından basının da verdiği destekle, kon u yeniden görüşüldü. Bu konudaki tepkiler, açıklamalar Fatih Terim’in masasına kondu. Terim de kararını tekrar gözden geçirerek “U-19, U-17 ve U16 Liglerini 2. ve 3.Lig için de devam ettireceğiz” dedi. Önceki tepki çeken karara göre Süper lig ve 1.Lig takımları dışındaki takımların Akademik Liglere alınmaması kararı yürürlüğe konmuştu. 

Yeni açıklama bu liglerde geleceğe hazırlanan umut vadeden bir çok gencin yıkılan hayallerinin yeniden canlanmasını sağladı.

763 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Minikler Turnuvası finali yarın

Minikler Turnuvası finali yarın

Dernek hayatı boyunca futbol alt yapısına büyük hizmetleri olan Ömer Faruk Baştürk anısına başlatılan Mimik Sporcular Dostluk Şöleni final maçı yarın Körfez Esentepe Stadı’nda yapılacak.

Fatih Terim istifa etti

Fatih Terim istifa etti

Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, federasyonun Levent'teki tesislerinde bir araya geldi ve Milli Takım'ı bıraktı.

Çeçen çocuklardan şampiyonluk sözü

Çeçen çocuklardan şampiyonluk sözü

Körfez İlimtepe Mahallesi’nde oturan 98 Çeçen ailenin çocukları, İlimtepe Ortaokulu Spor Salonu’nda güreş ve jimnastik dallarında spor eğitimine başladılar. Türkiye’ye şampiyonluk getirmek için söz veren Çeçen çocuklar, aralıksız olarak çalışmalara başladılar

Kağıtsporlu Kareteciler Olimpiyatlarda

Kağıtsporlu Kareteciler Olimpiyatlarda

Türkiye’nin en büyük organizasyonu olan İşitme Engelliler Olimpiyatlarında üç Kağıtsporlu karateci yer alacak.

Betül Töz’lü Mililer Avrupa Üçüncüsü oldu

Betül Töz’lü Mililer Avrupa Üçüncüsü oldu

Kağıtsporlu Betül Töz’lü milliler, Avrupa üçüncüsü oldu.

Tuğçe Beder, bu kez başardı

Tuğçe Beder, bu kez başardı

Geçtiğimiz yıllarda Balkan Şampiyonluğu son maçlarda kaçıran Büyükşehirli Tuğçe bu kez Yunanistan’da Balkan Şampiyonluğunu kaptı

KÖŞE YAZARLARI