27 Temmuz 2017 Perşembe 03:41
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 29°

SEVİNDİKLİ’DE BAŞ PEHLİVAN EKREM YAVUZ

Sevindikli’de Baş Pehlivan Ekrem Yavuz
  • 0
  • 1391

Körfez Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen 44. Altın Kiraz Festivali Taşköprü Şenlikleri Yağlı Güreş Müsabakalarında başpehlivanlık ünvanını Abdullah Güngör’ü yenen Ekrem Yavuz kazandı. Güreşlerin sürprizi 3. Kez başpehlivan olarak altın kemerin sahibi olmayı düşünen 2 yıl üst üste birinci olan Recep Kara’nın yenilmesi oldu.

Körfez Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 44. Altın Kiraz Festivali bu yıl dolu dolu etkinliklerle şölen havasında geçti. Çok güzel bir doğal ortamı bulunan Sevindikli Köyünde yapılan güreş müsabakalarına Körfez halkı yoğun ilgi gösterdi. Ok atışlarının da yapıldığı şölenin son günü yapılan yağlı güreşlerle sonuçlandı.

Sevindikli Taşköprü Güreş Meydanında  düzenlenen güreşlerin finalinde Ekrem Yavuz ile Abdullah Güngör karşı karşıya geldiler. Çekişmeli geçen güreşn galibi Ekrem Yavuz oldu ve 2017’nin Baş pehlivanı olarak kürsüye çıktı. Güreşlerde, Ekrem Yavuz birinci, Abdullah Güngör ikinci, Ali Gürbüz ve Salih Eriç üçüncü oldular. Taşköprü bölgesini temsil eden İsmail Çırak’da büyük orta da birinci oldu.

 

KIRAN KIRANA MÜCADELELERE SAHNE OLDU

Türk güreşinin efsane isimlerinin buluşturan 44. Altın Kiraz Festivali Taşköprü Şenlikleri Yağlı Güreş Müsabakaları kıran kırana mücadelelere sahne oldu. Türkiye'nin dört bir yanından güreşçilerin katıldığı 44. Altın Kiraz Festivali Taşköprü Şenlikleri Yağlı Güreşine Recep Kara’nın erkenden yenilgiye uğraması ve Serhat Gökmen’le yaptığı güreşi kaybetmesi oldu.

 

450’Yİ AŞKIN SPORCU KATILDI

Sevindikli Köyü Taşköprü Er Meydanında başpehlivan, baş altı, büyük orta, küçük boy, küçük orta, deste, teşvik, minik 1, minik 2 ve minik 3 dallarında 440’yi aşkın sporcu kıran kırana mücadele etti.
Birinci Ekrem Yavuz kemerini ve madalyasını Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can ve Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın elinden aldı.

 

PROTOKOL ÜYELERİNİN DE İLGİSİ BÜYÜKTÜ

Ev sahibi Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Kaplan, Emniyet Müdürü Yusuf Aydın, Körfez İlçe Müftüsü Hasan Erdoğan, Körfez Jandarma Komutanı Fikret Çetin Kale, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, Birim Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


EKREM YAVUZ, BAŞPEHLİVAN OLDU
Aileleriyle birlikte Sevindikli Köyüne gelen Körfezliler pehlivanların nefes kesen mücadelelerine şahitlik etti. Pehlivanlar Ekrem Yavuz ile Abdullah Güngör’ün er meydanında mücadele ettiği Sevindikli Köyü Taşköprü Yağlı Güreşlerinde rakibini yenen Ekrem Yavuz bu yılın başpehlivanı oldu. Başaltılığı ise Abdullah Kaçmazoğlu kazandı.

HABERE AİT DİĞER RESİMLER

1391 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Minikler Turnuvası finali yarın

Minikler Turnuvası finali yarın

Dernek hayatı boyunca futbol alt yapısına büyük hizmetleri olan Ömer Faruk Baştürk anısına başlatılan Mimik Sporcular Dostluk Şöleni final maçı yarın Körfez Esentepe Stadı’nda yapılacak.

Fatih Terim istifa etti

Fatih Terim istifa etti

Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, federasyonun Levent'teki tesislerinde bir araya geldi ve Milli Takım'ı bıraktı.

Çeçen çocuklardan şampiyonluk sözü

Çeçen çocuklardan şampiyonluk sözü

Körfez İlimtepe Mahallesi’nde oturan 98 Çeçen ailenin çocukları, İlimtepe Ortaokulu Spor Salonu’nda güreş ve jimnastik dallarında spor eğitimine başladılar. Türkiye’ye şampiyonluk getirmek için söz veren Çeçen çocuklar, aralıksız olarak çalışmalara başladılar

Kağıtsporlu Kareteciler Olimpiyatlarda

Kağıtsporlu Kareteciler Olimpiyatlarda

Türkiye’nin en büyük organizasyonu olan İşitme Engelliler Olimpiyatlarında üç Kağıtsporlu karateci yer alacak.

Betül Töz’lü Mililer Avrupa Üçüncüsü oldu

Betül Töz’lü Mililer Avrupa Üçüncüsü oldu

Kağıtsporlu Betül Töz’lü milliler, Avrupa üçüncüsü oldu.

Tuğçe Beder, bu kez başardı

Tuğçe Beder, bu kez başardı

Geçtiğimiz yıllarda Balkan Şampiyonluğu son maçlarda kaçıran Büyükşehirli Tuğçe bu kez Yunanistan’da Balkan Şampiyonluğunu kaptı

KÖŞE YAZARLARI