22 Temmuz 2017 Cumartesi 15:43
 • 3,638 TL
 • 3,903 TL
 • 144,20 TL
 • 90.491
KOCAELİ 28°
BARLAR SOKAĞI’NDA BU YAZ YİNE EĞLENCE TAVAN

BARLAR SOKAĞI’NDA BU YAZ YİNE EĞLENCE TAVAN

Ramazan ayını bünyelerindeki tadilatlarla geçiren Barlar Sokağı barları yeni yüzleri ve yeni konseptleriyle eğlencenin yine merkezi durumda olacaklar. İşte “Bu yaz nerede ne var?” sorularınızın cevapları.

CÜCE SU AYGIRI  

CÜCE SU AYGIRI  "MELA" İLK KEZ ZİYARETÇİLERİN KARŞISINDA

 Kocaeli'ndeki Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi sakinlerinden cüce su aygırı ailesinin 7 yaşındaki üyesi "Malya"nın 3 ay önce dünyaya getirdiği "Mela", ilk ziyaretçilerin karşısına çıktı. Nesli tükenme tehlikesi altında bulunan türlerden cüce su aygırlarının popülasyonu, "Canlı gen bankası" olarak adlandırılan Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesinde arttırılmaya çalışılıyor. Bu kapsamda 22 Şubat 2017 dünyaya gelen "Mela", aradan geçen sürede adaptasyon sürecini tamamlamasının ardından ilk kez hayvanat bahçesinin misafirlerine tanıtıldı. Hayvanat bahçesinin eğitim ve pazarlama müdürü Gökmen Aydın, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin ilk yavru su aygırı "Mela"nın artık ziyaretçiyle buluştuğunu söyledi.

KOCAELİ’NİN EN İYİLERİ

KOCAELİ’NİN EN İYİLERİ

   Nasıl da geçiyor zaman. Yaklaşık iki senemi doldurdum Kocaeli’nde. Hoş sadaalara tanık olmuş, iyi ki diyebileceğim çok anı biriktirmiş, bunu yazarken anımsadım tekrar. Onun için Allah’a şükürler olsun. Şimdi hazır yoğun tatil planları yapmaya odaklanmışken bu iki sene içerisinde Kocaeli’nde uğramış olduğum, güzel deneyimler yakaladığım ve size de güzel faydalar sağlayabileceğini düşündüğüm önerilerim olacak. Ben sordum ve kendileri Siz Vip Kocaeli Dergisi okuyucuları için yanıtladılar. Şimdi sizler için derlediğim Kocaeli’nin En İyileri yazım…

 LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR "GERİ DÖNÜŞÜMLE" HAYALLERİNE KAVUŞACAK

Lösemili çocukların hayallerini gerçekleştirebilmek için kurulan Bir Dileğim Var Derneği'nin başlattığı kampanya çerçevesinde, kullanılmayan cep telefonlarının elektronik atık tesisinde işlenmesinden elde edilen gelirle, Türkiye'nin dört bir yanında tedavi gören çocukların hayallerinin gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

 BİR ADAM, BİR ÇOCUK VE ORTADOĞU’NUN SESSİZ TRAVMASI

BİR ADAM, BİR ÇOCUK VE ORTADOĞU’NUN SESSİZ TRAVMASI

“Bir çocuk, oyun oynamak yerine susmayı tercih ediyorsa birileri vebali ödenmeyecek günahlar işlemiştir” cümlesi ile dikkat çeken “Toprak ve Kefaret” adlı kitabın yazarı Pınar Fidan Işık ile bir araya geldik. Ortadoğu’daki bireysel travmalara dikkat çeken Işık; güç, bağışlama, inanç ve savaş kavramlarını irdeliyor.

Optik Yanılsamalar

Optik Yanılsamalar

Geçen ay kaldığım yerden devam; en son pek çok çiftin bebeklerinin cinsiyetini bilmek istemediklerinden bahsetmiştim. Çoğu sürpriz olarak kalmasını tercih ediyor, isim seçmiyor bebek alışverişi yapmıyorlar ya da kız da olsa erkek de olsa giyebileceği türden renklerde bebek odası hazırlayıp yine ortada renklerde kıyafet alıyorlar.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ODAKLI HİZMET SUNAN, TERCİH EDİLEN VE ÖNERİLEN TEK OFİS; REMAX MAXIMUM

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ODAKLI HİZMET SUNAN, TERCİH EDİLEN VE ÖNERİLEN TEK OFİS; REMAX MAXIMUM

Remax Maximum ofisini devir aldıktan sonra, ofis başarısını daha da artıran Aynur Ceylan’la tekrar bir araya geldik. Ocak 2017’de yaptığımız röportajın üzerinden 6 ay geçti. Zirvede yerini sağlamlaştıran, sektöründe kurumsal firma denildiğinde ilk akla gelen Remax Maximum ofisin ilk 6 ayını değerlendirdik ve yılın ikinci 6 ayı için tekrar hedefler aldık. İşte Broker Aynur Ceylan ve zirvedeki Remax Maximum’un başarılı Gayrimenkul Danışmanları…

Nesrin Tuncel, o markayı İzmit’e getirdi..! CHEF’S İSTANBUL.

Nesrin Tuncel, o markayı İzmit’e getirdi..! CHEF’S İSTANBUL.

İzmit’te uzun yıllardır sağlıklı yaşam, estetik - güzellik alanlarında bir çok farklı başarıya imza atan bu anlamda şehrin en tanınmış ve alanında donanımlı ismi Nesrin Tuncel şimdi İzmit’e bir İLK’i daha getiriyor. O, elini attığı her işte başarılı olan, yenilikleri takip edip sürekli olarak “ yaptığım işi nasıl geliştirebilirim” i düşünen  biri.. Bugüne kadar sayısız bayana dokunuşları ile güzelleştirdi. Nesrin Tuncel’in yanında çalışanlar sektöre hep iyi yerlere geldiler. Onun yanında olmak hep öğrenmek, kendini geliştirmeye mecbur olmak ve üretmek demekti. Belki bu bazıları için zordu. Ancak buna zor diyenlerde de,  kendilerinde oluşan pozitif farkı Nesrin Tuncel’in yanından ayrıldıktan sonra çok daha iyi anladılar. Nesrin Tuncel, birçok özel hastanenin güzellik ve sağlık birimini yönettikten sonra en sonunda kendi merkezi Villa Gocce’yi açmıştı. 

İŞÇİLİKTEN PATRONLUĞA Deniz Forklift Birkan KOÇAK;

İŞÇİLİKTEN PATRONLUĞA Deniz Forklift Birkan KOÇAK;

“EN BÜYÜK HEDEFİM, ÇİN’DEN KENDİ MARKAMLA TÜRKİYE’YE KENDİ FORKLİFTİMİ GETİRMEK”Bundan sonra yeni bir röportaj serisiyle karşınızda olacağız. Adından da anlayacağınız üzere mesleğinin işçilik kısmında pişmiş ve başarısını patronluğa ulaşarak taçlandırmış başarılı işadamlarına yer vereceğiz. İlk röportajımızın konuğu, 10 yaşında simit satarak çalışma hayatına başlayan, İzmit’te birçok ilklere imzasını atan, çekiçle kalfa olup, tesisatla ustalığa devam eden ve araştırmacı çalışkanlığıyla da patron olup bugün sektöründe 120 fabrikaya hizmet veren ayrıca başarılı bir siyasetçi Deniz Forklift’in sahibi Birkan KOÇAK…

BİLİNÇLİ TÜKETİM İÇİN NE YEDİĞİMİZİ BİLELİM…

BİLİNÇLİ TÜKETİM İÇİN NE YEDİĞİMİZİ BİLELİM…

Hayatın içinde koşuştururken, fizyolojik ihtiyaçlarımızı çoğu zaman yapmış olmak için yerine getiriyoruz.  Beslenme eylemi de temel gereksinimlerimizden bir tanesi.   Neyse ki, çoğumuz için aynı zamanda bir zevk aracı…  Yani, tüketilecek gıdanın hem bedene hem ruha hitap etmesi söz konusu.  Hal böyle olunca, ne yediğiniz ve kalitesi daha da önemli hale geliyor. Yoğun tempoya rağmen, daha dikkatli seçimler yapılmaya çalışılıyor.

Dolphin Center AVM Müdürü EMRE TEZCAN; “KOCAELİ DOLPHIN AVM’NİN YENİ YÜZÜNÜ ÇOK SEVDİ”

Dolphin Center AVM Müdürü EMRE TEZCAN; “KOCAELİ DOLPHIN AVM’NİN YENİ YÜZÜNÜ ÇOK SEVDİ”

Dolphin Center, 2004 yılında açılan bir yapı. 2015 yılında yeni yatırımcıyla birlikte yeni bir yüze sahip oldu. Bünyesine kattığı ulusal markalarla ve İzmit’te tek olma özellikleriyle, Öncelikli bayanların cazip alışveriş merkezi oldu. Dışarıya dönük bütün alanları, insanların sosyal olarak Daha çok vakit geçirebileceği bir şekilde tasarlandı. Lunapark alanıyla çocuklar da unutulmadı. Butik bir alışveriş merkezi. Ulaşımı ve ulaşılabilirliği kolay… İşte Dolphin Center’ın yeni yüzünü, bünyesindeki markaları, Sürpriz kampanyaları ve Kocaeli için yer alan konumunu, AVM Müdürü EMRE TEZCAN’la konuştuk…

DOĞRU MAKYAJ İLE FOTOĞRAFLARDA KUSURSUZ GÖRÜNMENİN SIRLARI 

DOĞRU MAKYAJ İLE FOTOĞRAFLARDA KUSURSUZ GÖRÜNMENİN SIRLARI 

Doğru makyaj teknikleriyle yapılan makyaj  fotoğraflarda muhteşem görünmenizi sağlar.  Düğün, doğum günü  yada mezuniyet gibi özel günler yada instagram fotoğrafı… Fotoğraflarda güzel görünmek için yazıyı  okumaya devam edin :) Güzelliğin en önemli unsuru şüphesiz taze ve canlı görünümlü ten makyajıdır. Bunun için öncelikle cildi iyi nemlendirmek gereklidir. Nemsiz ciltte fondöten pürüzlü görünebilir. Cilt durumunuza göre matlaştırıcı ve gözenekleri küçükten makyaj bazı kullanın.  Bu baz daha pürüzsüz görüntüyü garantiler. Fondöten SPF’ li yani güneş korumalı olmamalı. Çünkü SPF’li fondöten flaş ışığında cildinizi beyaz gösterir.

İZMİT SANAT MERKEZİ 10. YILINI MUHTEŞEM SENE SONU GÖSTERİLERİYLE KUTLADI

İZMİT SANAT MERKEZİ 10. YILINI MUHTEŞEM SENE SONU GÖSTERİLERİYLE KUTLADI

İlimizde birçok ilki hayata geçiren, bugüne dek yüzlerce öğrenciyi sahneye taşıyarak halkımızı sanatla buluşturan İzmit Sanat Merkezi (İSM) 10. yılını geride bıraktı. Sakarya Sanat Merkezi’nin (SSM) de 5. yılının kutlandığı ve üç gün süren bale, dans ve müzik gösterileri büyük alkış aldı.

BACK STAGE IHSAN GUVEN

BACK STAGE IHSAN GUVEN

“ Sütlü Nuriye’nin Muciti ”Meslekte yaklaşık 11. yılı geride bırakırken çektiğim fotoğraflarda değişik değişik hikayelere şahit oldum. Klasik her fotoğraf bir hikayedir yaklaşımından ziyade, gerçekten ortaya koyduğu kişilik ve yaptığı işler ile topluma mal olmuş kişileri sizinle burada “ backstage “ adı altında paylaşacağım.

BRC ESTETİK FATMA BURCU AKTI; “GÜZEL KADIN, BEDENİNDEN ÖNCE RUHUNU MARKALAYANDIR.”

BRC ESTETİK FATMA BURCU AKTI; “GÜZEL KADIN, BEDENİNDEN ÖNCE RUHUNU MARKALAYANDIR.”

Düzce’de doğup, büyümüş, Çok küçük yaşta da kızı Ayça’yı kucağına almış. 20 yaşında hayatını nerde bıraktıysa oradan da devam etmiş.Liseyi dışardan bitirmiş, üniversiteye giderek de Mesleğine dair ilk adımlarını atmış ve bir bakıma çocuğu ile okumuş. İzmit’e geliş bir bakıma mesleğindeki en önemli adımlarından biri olmuş. Özel hastane tecrübeleri onu başarıya bir adım daha yaklaştırmış. Cebindeki 200 TL ile kendine işyeri açma cesaretiyle başlayan başarılı bir estetisyen. O, Gazi Üniversitesi Cilt Bakımı mezunu. O, Yenicuma Camii yanında bulunan BRC Estetik’in sahibi.O, müşteri memnuniyetiyle reklam yapmadan zirveye oynayan işkadını. O, titiz, mesleğine aşık ve o güzelliğe dair cümlelerin sahibi…Ve O, FATMA BURCU AKTI

Okuyun

Okuyun

Dostlukların, arkadaşlıkların kirlendiği, dejenere olduğu günümüzde sığınabileceğimiz limanlarda yok değil. Mesela hayvan dostlarımız. Onlar hiç yanlış yapmıyor, hiç ihanet etmiyorlar. Arkanızı dönebileceğiniz bu masum canlılarla beraber yaşayan insan ayısı her geçen gün artıyor. Ve bir başka dostumuz..! Kitaplar. Onlar adeta bir ilaç gibi. Hayatımıza yeni bir bakış acısı getiriyor, bambaşka dünyalara götürüyor bizi kitaplar. Hep veriyorlar bize. Almak gibi bir dertleri yok.İşte bu nedenle diyorum ki okuyun, okuyun, okuyun.Kitaplara sığının.Sizin en sadık dostlarınız olurlar.

BENİM GÜZEL AİLEM “DURMUŞOĞLU AİLESİ”

BENİM GÜZEL AİLEM “DURMUŞOĞLU AİLESİ”

İzmit Makina’nın sahibi başarılı iş adamı Sami Durmuşoğlu ile Saral Vinç’in ve Pasha Palas Hotel’in başarılı yöneticisi eşi Filiz Saral Durmuşoğlu bu ayki ‘Benim Güzel Ailem’in konukları. 12 yaşında Mert, 7 yaşında Kuzey isminde  iki oğulları ve henüz 1 yaşında olan Simay isminde de prensesleri var. Tanışma hikayeleri çok enteresan. 5 ay gibi kısa bir sürede de evlenmişler. Sami Durmuşoğlu eşi için “Ben olmama neden olan kadındır” diyor…Eşi Filiz hanım ise “Ölene kadar hayatımda olmasını istediğim kişidir” diyor. İşte bu güzel ailenin sayfalara dökülen cümleleri… DURMUŞOĞLU AİLESİ…

CAN DOSTUM   MAYA&BANU

CAN DOSTUM   MAYA&BANU

Banu hanım, bir ev hanımı. 5 yaşında Sarp isminde bir oğlu, İngiliz Filolojisi okuyacak olan Deniz isminde genç bir kız annesi. Hayatı boyunca bir köpek sahiplenmek istemiş. Eşi Cem beyin desteği ile de bu isteği gerçekleşmiş. Labrador olan Maya’nın da Kara Ailesi ile hikayesi tam da burada başlıyor. Kara Ailesi artık beş kişi. Maya’nın artık Banu ve Cem isminde anne ve babası, Sarp ve Deniz isminde de abi ve ablası var. Bu hikayenin başkahramanı Banu hanımın cümlelerinden işte Maya’nın Kara Ailesi’ndeki maceraları… 

BEN DİYORUM Kİ SİBEL MORALI

BEN DİYORUM Kİ SİBEL MORALI

STM İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİM VE DANIŞMANLIK FİRMASININ SAHİBİ BAŞARILI İŞ KADINI VE AYRICA KÖRFEZ TİCARET ODASI BAŞKANI OLAN SİBEL MORALI, PAZAR SABAHLARI ÖZELLİKLE EVİNDE KAHVALTI YAPMAYI SEVİYOR. SOKAK YEMEKLERİNDEN SEYYAR KÖFTECİ ŞABAN USTA’YI VE MANZARASINA DOYAMADIĞI MEKAN OLARAK DA MOTALİ LİFE OTEL’İ TERCİH EDİYOR. SAFRAN RESTAURANT’TA CANLI MÜZİK DİNLEMEYİ SEVDİĞİNİ SÖYLEYEN SİBEL MORALI’NIN KOCAELİ’NİN YAŞAMA DAİR DİĞER TERCİHLERİ KENDİ KALEMİNDEN SİZLERLE…

SERTÇETİN markasını tekrar yazdırıyor… RECEP SERTÇETİN; “GEÇMİŞİMİZ, GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR”

SERTÇETİN markasını tekrar yazdırıyor… RECEP SERTÇETİN; “GEÇMİŞİMİZ, GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR”

Kasetçilik denilince, ilk akıllara O gelir. Yaratmış olduğu ‘Sertçetin’ markasıyla da İzmit’e ilkleri getiren ve yaşatan isimdir yine O. Kahve kültürünün çıtasını Outlet’teki işletmesiyle O yükseltmiş, Alkolsüz de insanların eğlenebileceğini yine O anlatmış. Kafe kültürünü, bu kentte en iyi şekilde oturtan, En iyi şekilde uygulayan ve bunu da yaşatan kişidir O ayrıca… Mağduriyetler onu, kentinden Eskişehir’e hicret ettirmiş, Ekmeği, şerefi ve kente tekrar geri dönebilmek için, Barlar sokağında ve -20 derecelerde midye satmış. Şimdi O, Yuvam Akarca’da açtığı Sertçetin Kahve Keyfi ile Tekrar İzmit’le kucaklaşıyor ve tekrar markasını yazdırıyor. O, ülke sevdalısı ve O, bu kentin insanı… Ve O, çalışan her insanın er ya da geç değerlerinden taviz vermediği Takdirde eski değerlerine kavuşacağına inanan kişi… Takdimimdir RECEP SERTÇETİN…

Belki utanırlar..!

Belki utanırlar..!

Bugün elinize 11. Ayısını alığınız Kocaeli VIP Dergisi aslında çok yeni bir dergi değil. Hani bazıları kendilerini acındırmak için sık sık ağlayarak ‘ Biz dergi çıkardık onlarda bizim önümüzü kesmek için dergi çıkardılar’ dedikodusu yapıyorlar ya işte onlara buradan bir cevap vermek istedim.Ben magazinci falan değilim. Ben gazeteciyim ve haber benim işim. Ama bu kentte bir gazeteci olarak hep hayalleri hep hedeflerim oldu.

KÖŞE YAZARLARI