16 Aralık 2017 Cumartesi 19:55
  • 3.8718 TL
  • 4.5662 TL
KOCAELİ 16°

ECRİN ORGANİZASYON İLE YENİ YILA HAZIR MISINIZ ?

Ecrin Organizasyon İle YENİ YILA HAZIR MISINIZ ?
  • 0
  • 1106

Aralık ayından hepinize merhaba! Kışın kendini iyice hissettirmeye başladığı şu günlerde, bu ay içimizde başka bir heyecan var. Yeni yıla hazırlanıyoruz! Ecrin ile bu ay neler yapabiliriz ve hangi gezimizi buradaki köşede paylaşmalıyız diye konuşurken, kızımdan bana ilginç bir fikir geldi. “Anne sen hiç kendini ve işini bu köşede anlattın mı?”…

Bu köşeyi yazmaya başladığımdan beri bunu hiç yapmadığımızı fark edince, kızımla ortak karar alıp bu ayı işimizde gerçekleştirdiğimiz yılbaşı hazırlıklarına ayırmak istedik. Çünkü okuyucularımızdan gelen mailler ve ”Sizin ne iş yaptığınızı bilmiyoruz” , “ Kendinizden de bahseder misiniz ?”  gibi sözlü tepkiler alınca bu ay size yaptığım işi anlatmak istedim.  Organizasyon dünyasına hoş geldiniz.

 

HAYATIMIZ ORGANİZASYON

Bendeniz, minik fındığımın adını verdiği Ecrin Organizasyon’un ortaklarındanım. Sektörde uzun yıllardır bireysel müşterilerimize düğün, nişan, sünnet gibi verdiğimiz hizmetlerin yanı sıra, kurumsal müşterilerimize ise açılışlar, lansmanlar, kokteyller, ödül törenleri, gala geceleri, fabrika piknikleri ve yılbaşı partileri gibi hizmetler veriyoruz. Ben ise size bu ay şirketimizde hummalı bir şekilde hazırlıkları süren Yılbaşı Partisi hazırlıklarından bahsedeceğim.

 

YENİ YIL HEPİMİZE HOŞ GEL

Birçok kurumsal müşterimiz olması sebebiyle, her sene olduğu gibi gelen talepler üzerine yılbaşı hazırlıklarımıza ilk önce şirket toplantımızı yaparak başladık. Öncelikle şunu söylemeliyim ki, harika bir ekibe sahip olduğumu, bana yılbaşı partileri için verdikleri inanılmaz fikirlerle bir kere daha kanıtladılar. Buradan onlara bir kere daha teşekkür etmek istiyorum. Kendisini tekrarlamayan, iyi hazırlanılmış yılbaşı partilerinin olması şirketimizi tercih eden kurumsal müşteriler için çok önemli. Keza binlerce firma çalışanı, koca bir yılın yorgunluğunu, firmalarının kendileri için düşünüp hazırladığı yılbaşı partilerinde atmak için bekliyorlar. Firmalar ise, koca bir sene boyunca kendilerine emek vermiş personelleri için, yılbaşı partilerinin her şeyiyle kusursuz bir şekilde planlanmış olmalarını istiyor.  Bu noktada organizasyon firmaları devreye giriyor.

 

BAŞLASIN O ZAMAN YILBAŞI HAZIRLIKLARI

Öncelikle sektörümüzde fikir hırsızlığı çok fazla olduğu için yeni fikirlerimizi maalesef ki buradan paylaşamıyoruz. Ama yılbaşının olmazsa olmazlarını birde bizden dinleyin. Orkestradan, mekân seçimine, dekorasyondan, aktivitelere adım adım yılbaşı yolculuğu başlıyor.

 

MÜZİKSİZ EĞLENCEMİ OLUR!

Bol bol eğlenmek üzerine kurulu bu partide, işin en önemli kısmı iyi bir orkestra! Koca bir yılın tüm yorgunluğunu dans pistinde hakkını vererek atmak istiyorsanız, öncelikle kitleleri programa katabilecek iyi bir orkestra seçmelisiniz. İşe orkestradan başlamamızın sebebi ise Yılbaşı Partilerinin yoğun olduğu bu dönemde istediğimiz orkestrayı kendi programımız için uygun tarihte bulabilmemiz gerekiyor. Aynı zamanda yılın bu döneminde orkestraların bütçeleri yılın geri kalan kısmından daha yüksek olabilir. Dolayısıyla planlanmış olan bütçelerin dışına çıkmamak için erken hareket etmekte fayda görüyoruz.

 

PEKİ, PARTİMİZİ NEREDE YAPACAĞIZ?

Öncelikle bu noktada farklı seçenekleriniz var. İster bir otelin balo salonunu, isterseniz firmanıza ait sosyal tesisleri, isterseniz yüksek kapasiteli şık bir restaurantı ya da fabrika içerisindeki uygun bir alanda yılbaşı partinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

SAHNE SİSTEMLERİ

Gerek genel ambiyansı destekleyerek gerçek bir parti mekânı oluşturmak, gerekse yüksek katılımcılı programlarda herkesin sahneyi eşit olanaklarla görebilmesi için profesyonel sahne, ses ve ışık sistemleri, led ekran gibi ürünlerin kullanılması şart. Bu ürünleri efektif kullanabilmek için mekân seçiminin yapılmış olması önemli. Çünkü kurulacak sahnenin mekânda konuşlandırılacağı yere göre ölçüleri, ışık sistemleri için tavan yüksekliği ve mekânın genel metrekaresi, ses sisteminde salonun akustiği bu ürünlerin evsafını belirlemekte bir hayli önem taşıyor. İyi planlanmış sahne kurulumu, orkestraya ve mekâna uygun bir ses sistemi, profesyonel ellerde kurgulanarak uygulanan ışık sistemi , arka masaların orkestrayı ve etkinlikleri daha rahat görmesini sağlayan led ekran kurulumu ile yılbaşı partinizi unutulmaz bir geceye dönüştürebilirsiniz.

 

MEKÂN DEKORASYON

Yılbaşı partisinin ruhunu yansıtan birbirinden değişik konseptlerle, mekânı bu önemli güne hazır hale getirmek bu organizasyonların olmazsa olmazlarından. Mekânın giriş kısmından başlayan ve tavanlara kadar uzanan bu yolculukta, mekânı hareketli hale getirmek işin en önemli kısmı. Dev çam ağaçlarından, şık masa dekorasyonlarına, ışıl ışıl tavan süslerine kadar her şey mekân ile ahenk içerinde olmalı. Bu gecenin unutulmaz resimlerini, iyi düzenlenmiş bir fotoğraf köşesinde çekilmek güzel olmaz mı? Yılbaşı denildiğinde hepimizin aklına gelen renkleri, eminim ki ben saymadan siz saymaya başladınız bile… Kırmızı, yeşil, gold… Bu renkler partide ama tek başına, ama beraber muhakkak kullanılmalı… İşi sansa bırakmamak için seçtiğiniz konseptteki masanın demosunu önceden görmek o gün herhangi bir sürprizle karşılaşmanızı önleyecektir.

 

ANİMASYON VE AKTİVİTELER

Gerek yetişkin katılımcılar, gerekse minik katılımcılar için planlanacak olan aktivitelerle eğlencenize eğlence katabilirsiniz. İyi bir sunucu eşliğinde planlanan; hediye dağıtımı ve çekilişlerin heyecanını yaşayabilir, yılbaşı eğlencelerinin vazgeçilmezi bingonun tadını çıkarabilirsiniz. Noel baba ve noel anne o gece hemen yanı başınızda olmalı. Dans gösterileri ile içinizdeki dansçıyı keşfedebilir, çeşitli yarışmalarla yılbaşının parlayan yıldızı olabilirsiniz. Minik katılımcılar için süper kahramanlardan oluşan bir animasyon ekip ve birbirinden eğlenceli atölyelerle, çocuğunuzun da aynı eğlenceden mahrum kalmasını engelleyebilirsiniz.

 

KAR YAĞMAMIŞ NE ÖNEMİ VAR! DAHA NELER VAR!

Hepimiz isteriz ki yılbaşında lapa lapa kar yağsın. Ama maalesef bu isteğimiz her zaman gerçekleşemeyebiliyor. Üzülmeye gerek yok! Kurulacak olan kar makineleri ile yılbaşı partinizi unutulmaz hale getirebilirsiniz. Baloncuk makinelerinden çıkan baloncuklarla çocuklar gibi dans edebilir. Sis makineleri ile gizemli tangolar yapabilirsiniz.

 

BU ANILAR SADECE HAFIZALARDA KALMASIN!

Geçirdiğiniz harika yılbaşı partinizdeki her anınızı, profesyonel fotoğraf ve kamera çekimi ile ölümsüzleştirebilirsiniz. Yaşanılan bu unutulmaz partiyi, iyi hazırlanmış bir prodüksiyon ile izlemek bir sonraki yılbaşı partinizi iple çekmenize sebep olabilir.

 

SÖZÜN ÖZÜ

Umarım verdiğim bilgiler sizler için yol gösterici olmuştur. Yazımın başlarında da yazdığım gibi birçok fikri maalesef buradan paylaşamıyorum. Bilgi Almak için, aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

Ecrin Organizasyon

Adres : Karabaş Mah. Cengiz Topel Cad. Ali İçten Apt. Kat: 6 Daire:6 İzmit/ KOCAELİ

Tel : 0262 323 80 83

E-Posta: info@ecrinorganizasyon.com  

 Web Sayfası : www.ecrinorganizasyon.com

Sosyal Medya

Facebook   https://www.facebook.com/ecrinorganizasyon/

Twitter      https://twitter.com/EcrinWedding

İnstagram  https://www.instagram.com/ecrinorganizasyon/

 

ARALIK AYININ BAŞUCU NOTLARI

 

  • Öncelikle önümüzdeki ay Ecrin ile yeni maceralarımızı bu köşeden okuyabilirsiniz. Onun olmadığı bir köşe yazısı bana biraz eksik geliyor.
  • Çocuklarınızla toplayacağınız kozalakları boyadıktan sonra üst kısımlarına ip bağlayarak yılbaşı ağaçlarınızı süsleyebilirsiniz.
  • Eski cam kavanozlarınızın içine kar spreyi sıkın, dış kısmına ise el işi kâğıtlarından yaptığınız desenleri yapıştırın. İçine bir de tealight mum yerleştirirseniz, harika bir mumluk elde edebilirsiniz.
  • Yılbaşını benim gibi çalışarak geçirmek zorunda kalmayacaksanız o gün için çocuğunuzla birlikte pasta yapmayı unutmayın. Biz pastamızı yeni yılın ilk günü yapacağız J

 

  

 

1106 defa okundu.

DİĞER HABERLER

O zaman, Tüm İzmit’e CHEERS!

O zaman,  Tüm İzmit’e CHEERS!

Wes Hotel’in teras katında açılan Cheers Roof, ‘gastropub’ kültürünü ilimize taşıyarak, iyi yemek, iyi içki ve iyi müziği biraraya getirdi... Hem de Körfez’in muhteşem manzarasına karşı...

Besinlerin Gizli Güçlerinden: ORAC DEĞERLERİ

Besinlerin Gizli Güçlerinden: ORAC DEĞERLERİ

Metabolizma, genetik miras ve çevresel faktörler etkisinde, kendisine sunduğumuz kaynaklarla beslenir, şekillenir ve aktivitesini sürdürmeye çalışır. Oluşturduğu etkiyi sağlık durumu ve fiziksel güç olarak hissettirir

TÜYAP’tan 2018 yılı için; 7 FUAR PROJESİ

TÜYAP’tan 2018 yılı için; 7 FUAR PROJESİ

TÜYAP Bölge Başkanı GÖKALP GÖKDEMİR; ŞUAN 2018 İÇİN KESİNLEŞMİŞ 7 PROJEMİZ VAR VE SÜREKLİ DE ARAYIŞ İÇERİSİNDEYİZ.

WIMBLEDON LANGUAGE ACADEMY TAÇLANDIR KENDİNİ

WIMBLEDON LANGUAGE ACADEMY TAÇLANDIR KENDİNİ

Farklı bir model, farklı bir dil okulu.

CAN DOSTUM ESMA&SEZAR

CAN DOSTUM ESMA&SEZAR

Her şey özel bir şirkette operatör olarak çalışan Ertan Arslan ile İngilizce Öğretmeni Gülsün Arslan’ın 8.sınıf 13 yaşındaki güzeller güzeli kızları Esma’nın bir kedi istemesiyle başlamış.

BACK STAGE Mustafa Alarata

BACK STAGE Mustafa Alarata

Eylül sayımızda mega projelerin adamı Mustafa Alarata ile tanıştırmıştık sizi.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI