19 Mart 2018 Pazartesi 21:14
 • 3.9492 TL
 • 4.8495 TL
KOCAELİ 12°

EN BÜYÜK GÜCÜ, HAYALLERİNDEN ALAN İŞİNE AŞIK BİR ESTETİSYEN/SPIRITUEL KOÇ..

Bigman Çakman
 • 0
 • 1480

Onunla tanışıklığım yaklaşık 1 yıl öncesine dayanıyor.

Evlilik öncesi biraz forma girmek ve cildime daha sağlıklı bir görünüm kazandırabilmek için gittiğim bir güzellik merkezinde çalışıyordu.

 

O kadar memnun kalmıştım ki,

 

Bana yaptığı işlemlerden sonra annemi, eşimi ve bir kaç arkadaşımı Leman’a götürmüştüm.

 

Leman,  sihirli dokunuşlarla ciltlere tazelik verdiği gibi aynı zamanda seans esnasında ruhumuzun derinliklerine inip sadece dış güzellik değil içimizin de daha güzel olmasını sağlıyordu.

 

Onun seanslarından çıkınca ruhumuzdaki sivilceler, akneler veya lekeler de azalıyor hatta yok oluyordu.

 

İşini büyük bir aşkla yapan Leman Orar, daha o zamanlar bana,

 

“ Tolga bey, göreceksiniz çok yakın zamanda kendi yerimi açacağım. Beni tüm İzmit tanıyacak, ben kendimdeki potansiyelin farkındayım. Çok ama çok iyi işler yapmak istiyorum, hayaller kuruyorum, bunları yapabilmek için öncelikle tek başıma karar verebiliyor olmam, yani özgür olmam gerekiyor.”

diyordu...

 

İşte zaman geldi.

 

Leman Orar,  Lemean Güzellik Merkezi ile karşınızda.

 

Ancak,

Fazlasıyla sıra dışı, benzersiz ve sizi şaşırtacak dolulukta.

 

Eğer kişisel bakımınıza özen gösteriyorsanız, mutlaka Lemean’a gidip onun ayrıcalıklarını kendiniz görmelisiniz.

 

 • Leman Orar kimdir, bize kendinizden bahseder misiniz?

 

1983 Erzurum doğumluyum. Bir yaşımda babam Ankara'ya göç etmiş. Dikmen'de büyüdüm. Sekiz kardeşiz. Hepsi Ankara’da. Ziyaretlerine sürekli giderim. Babamı on yıl önce kaybettim. Vefatı hayatımdaki en büyük dramı barındırır. Estetisyen Leman Orar'ın hikayesi aslında 16 yaşında başlıyor. Annem en küçüğümüz olan kız kardeşime hamileyken hastaneye doğum için gittiğinde yemek işleri bana kalmıştı. Babama mercimek çorbası yapmak istedim. Düdüklü tencereye koydum ve bir saatten fazla kaynadı. Akıl tutulması işte, yaşanacak olanın önüne geçemiyorsunuz. Eski tarz düdüklü tencerenin havasını almayı unutmuşum. İçindeki basınç öyle yoğundu ki kapağı açamadıkça hırs yaptım. Bir an yüklenerek kapağı çevirmemle kolumun arkaya itilmesi ve kapağın fırlaması bir oldu.

 

 

Ve işte her şeyin başlangıcı..;

Kaynar çorba direk yüzüme püskürdü..!

 

Acısı ruhuma işlemiş... O kadar çok salça koymuşum ki, bütün mutfak kırmızıya boyanmıştı. Bu yüzden kırmızı rengini hiç sevmem.

 

“YAŞADIĞIM BU ACILI
OLAY ASLINDA BENİM
İLK BASAMAĞIM OLDU.”

 

 • Araya giriyorum… Yüzünüz yandığında ne hissettiniz ? Acil müdahaleyi kim yaptı? O an yanınızda birileri var mıydı ?

 

Babam, annemin yanından yeni gelmiş uyuyordu. Çığlık bile atamadım. Nefesimi içime hapsettim ve sokağa fırladım. Babam çorba yapmamam konusunda çok ısrar etmiş onu dinlememiştim. Koşarken yüzüme rüzgar vursun diye evin etrafında dört dönüyordum.

Kafamı musluğun altına tuttum ve komşulardan yardım istedim. Babam duymasın diye çok çaba sarf ettim fakat bir işe yaramadı. Korktum... İlk aklıma gelen çirkin bir kız olarak artık okula gitmek istemediğimdi. Yüzümün buruştuğunu hissediyordum. Dudak çevrem ve göz kenarlarım iyice geriliyor, mimiklerimi kontrol edemiyordum. Devamında şu an anlatmak istemediğim büyük bir hikaye yatıyor. Acılardan beslenmek istemiyorum. Yüzümden geçirdiğim operasyon sonrası kalan leke ve kırışıklıklar seneler içinde babaannemin öğretileri, kendi araştırmalarım ve deneme yanılma yöntemlerim ile geçti. Yaşadığım bu acılı olay aslında benim ilk basamağım oldu. Hani derler ya; “Bana damdan düşeni getirin” diye. Benim hikayem tam da böyle…

 

 • İlk iş deneyiminizden ve varsa iş kazalarınız ya da sonuç olarak sizi etkileyen bir hikayeniz paylaşır mısınız?

 

Ben “İnsanların yüzlerine dokunmalıyım” dedim ve eğitimlerimi tamamlayarak mesleğime başladım. Ankara'da ara ara uzun süreler boyunca deneyimlerim oldu. Ancak ilk uzun soluklu çalışmam İzmit'te başladı. İş kazalarım elbette oldu, ancak hiç bir zaman bunların beni aşağı çekmelerine izin vermedim. İş kazalarımın hepsi tecrübedir bana. Her zaman yaşadığım olaylardan payıma düşene baktım. Aksine, bana çok şey kattılar... Vazgeçebilirdim... Ancak pes etmek kimyama ters. Her zaman ileri baktım. Çok güzel sonuçlarım ve anılarım oldu. Bunlar kişiye özel durumlar ve okuyacak olan güzel insanların incinmelerini istemem. Şunu ifade edeyim senelerce kopmadığım dostluklar kurdum, güzel insanlar biriktirdim.

 

““GÜN” YARINLARA
YOL OLSUN DİYE YAŞANILIRSA
ÇOK DAHA ANLAMLI OLUR.”

 

Çalışma hayatım boyunca birçok dramatik olay yaşadım. Bunlardan prim yapacak bir kadın değilim. Belki bir gün bir başarı hikayesi oluşturursam anlatırım. Kadınların mutlaka hayata asılmaları gereken sağlam nedenlerinin olduğunu, yoksa da yaratmaları gerektiğini düşünüyorum. Hedefleri olmayan insan üretemez, “Gün” bizlere sadece gelişigüzel yaşanılsın diye sunulmuyor. Bana göre, “Gün” yarınlara yol olsun diye yaşanılırsa çok daha anlamlı olur. O yarında asılı olan bir hayal, hedef mutlaka olmalı. İşte o zaman her şeye rağmen, bütün olumsuzluklar görmezden gelinir. Hedefe odaklı yaşamak her zaman insana güç katar.

 

“MİNNET YÜKLÜ
OLDUĞUM HİÇ
KİMSEYİ UNUTMAM.”

 

 • Size yardımcı olan, yön verenleriniz oldu mu?

 

Yolum hep güzel insanlarla buluştu. Belki bazıları bir kaç cümle ile farkındalığımı arttırdı, bazıları yön gösterdi. Ancak bunun ötesinde her zaman kendi işimi kendim hallettim. Mali müşavir Tülin Keçeci hanımefendi işimi kurarken istemediğim halde bana büyük bir iyilikte bulundu. Bana çok inandı. Her zaman yanımda oldu ve desteğini esirgemedi. Elbette çok çalışıp, iyi işler çıkarıp insanların bana olan inancını kırmak istemiyorum. Bir de, her yorulduğumda ve hüznümü gözlerimden anlayan, omuzlarımdan tutup silkeleyen adını Bahar koyduğum bir kardeşim var... Bana ''Sen Leman Orar'sın vazgeçemezsin'' demesi hep kulaklarımda. Bana çoğu zaman görünmez bir el oldu. Unutmadım, minnet yüklü olduğum hiç kimseyi unutmam. Sürekli başarı hikayeleri okudum. İlham kaynağım hep onlar oldu. El kitabım haline gelen bir baş ucu kitabım var. Adı, “İnsan lider doğmaz.” Beni en çok etkileyen hikaye CRATE&BARREL markasının öyküsüdür. Perakende satış hakkında hiçbir şey bilmemesine rağmen ilk mağazalarını imkansızlıklar içinde açmaya çalışan Gordon Segal'in eşiyle başlattığı ticaret macerasında büyük özverilerde bulunarak verdiği mücadele bana her zaman ilham kaynağı oldu. Eski bir asansör fabrikasını mağazaları haline getirmeleri, döküntüleri tahtalarla kapatmaları, sandık ve kasaları kullanılan ambalajları teshir için raf ve stant haline getirmeleri ağlatmıştı beni. Hikayeleri devleşinceye kadar devam ediyor. Çılgın ve cesaretli olmak bana bu konuda yetti. İş yerimin her zerresinde emeklerim, alın terim, hayallerim yatıyor. Haftalarca uykusuz ve yoğun bir koşturmaca ile bugün ki haline getirdik. Ben büyük bir risk aldım. Böyle bir yerde neden lazer epilasyon olmasın diye çok soran var. Para kaynağı olarak bakıldığında evet haklılar ancak neden en iyi bildiğim iş üzerinden gidip cilt bakımı konusunda farkındalık yaratmayalım. Değerli olan er ya da geç fark edilir ve benim acelem yok..!

 

“SEVEREK VE BÜYÜK
BİR AŞKLA DOKUNURUM
PROBLEMLİ ZEMİNE.”

 

 • Lemean markası nasıl başladı?

 

Her zaman iş kurma fikrim vardı. Eğitimlerimi alırken de bir merkez açmak istediğimi sürekli ifade etmişimdir. Allah bir gün bu imkanı bana sunacaktı. Çok inandım. Sürekli hayallerimi yazdım. Cilt bakımı benim sevdam, yaşama sevincim gibi. Mesela bir sivilce ile konuşarak vedalaşırım. Severek ve büyük bir aşkla dokunurum problemli zemine. İşimi para kazanmak fikri ile kurmadım. Bağımsız çalışma fikrim ve kendi kararlarımı uygulama isteğim daha çok ön plandaydı. Sektörde yaşadığım olumsuz olaylar ve dayatmalar bana artık ağır geliyordu. Estetisyenlik çok özel bir meslektir. Ancak İzmit’te hak edilen değeri görmüyoruz.

Emekçi estetisyenlerin çok daha iyi şartlarda çalışmasını istemişimdir. Evim Değirmendere'de ve iki çocuğum var. Onları gün boyu göremiyordum. Eve geç gittiğim için hem sorun oluyor hem de çocuklarımla vakit geçireceğim uyku saatine kadar kalan zaman dilimi azalıyordu. Onları her gün özleyen bir anneyim. Her anne böyledir eminim. Eğer işimi kurarsam evime de daha erken giderim diye düşündüm. Çünkü büyüyorlar ve zaten eğitim sebebiyle evden bir şekilde ayrılacaklar. Anne - babası ile beraber geçirdikleri her an onlar için çok önemli. İşimi kurmak için eşimle beraber kolları sıvadık. Bana en büyük desteği eşim verdi. Öncesi bana hiç inanmayan, çalışmamam için elinden gelen her şeyi yapan biriydi. İnanınca her şey çözülüyor. Sevmediğim hiçbir işi yapmayacağıma söz verdim. Kendime verdiğim sözleri yazarak işe başladım. Son derece hijyenik, en iyi ürünlerle hizmet veren, cihazları ile en iyi sonuçları veren merkezlerden biri olmalıydık. Öyle de oldu..

 

“CİLT BAKIMINDA HER
PROBLEME YÖNELİK
ÇALIŞMALARIMIZ MEVCUT.”

 

Saç similasyonundan, kaş tasarımı microbleding uygulamasına ve cilt bakımında her probleme yönelik çalışmalarımız mevcut. Bölgesel incelme de yine bir vücut bakım hizmetimizdir. Cilt ile alakalı  bir çok çalışmaya hakimiz.  Akne, leke ve anti-ageing bakımları büyük bir titizlikle yapıyoruz. Saç dökülmesinde uyguladığımız kür ve bakımlar çok güzel sonuçlar veriyor. Kullandığım ürün, alanında kanıtlanmış, uluslararası arenada büyük ödüller almış bir marka. İşimi kurmadan önce cihaz alacağım firma ve ürün anlaşmasını yapacağım firmayı ziyaret ettim. Enerjilerini aldım ve bir kaç ay sonra şehrimize davet edip gerekli imzaları attım. Marka olarak ismimi kullanmam konusunda çok fikir beyan eden oldu. Leman Orar’da sanki biraz ego vardı. Kendi içimde onu anca kırmışım, istemedim.. ''Lemean'' isim anlamı ile parlamak parıldamak demek. Yani, Işık yansıması...

İsmimin orijinal hali ve yumuşak bir ifade. Özel olan adımı, soyut bir kavram haline getirdim ve ''Lemean'' doğmuş oldu. Renk altın sarısı. Hem evrenden bereketi çekmesi hem de ışığı temsil etmesinden dolayı. Zemin beyaz o saflığı ve meleksi duygularımızı barındırıyor.

 

“BENİM HAYALLERİM
ARASINDA, CİLT BAKIMI
YAPARKEN İNSANLARIN
RUHUNA DOKUNMA
HAYALİ VARDI.”

 

Sloganımız,

“Işığını yansıt” oldu. Logomuzda zümrütü, anka kuşunu kullandık. Bu benim sipirituel yanımı temsil ediyordu. Bu efsaneyi çoğumuz biliyordur. Lemean, kendi varlığı ile yüzleşen insanların, her yenildiğinde tekrar tekrar dirilen ruhların ışıklarını kendi benliklerini keşfedeceği bir merkez oldu. Benim hayallerim arasında, cilt bakımı yaparken insanların ruhuna dokunma hayali vardı. Hayat hikayelerine dokunmak karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunmak beni mutlu eden şeyler. Çözülemeyen çoğu cilt problemlerinin saklanılan  hislerden olduğunu biliyorum. Bedenlerimize sıkıştırdığımız olumsuz kayıtlardan  kaynaklandığını fark ettim. Araştırdım ve öyleydi.. DNA’da sadece hastalıklar kayıtlı değil. Birçok hastalığın, duygusal travmalardan sonra kendi yaratımımız olduğunu öğrendim. Aynı zamanda bizi biz yapan bir çok kayıtlı olan hisler yüklü ve olumsuz olanları değiştirmemiz mümkün. Bunun çözülmesi için ne yapmalıyım diye araştırırken kendimi kişisel gelişimin içinde spiritüel alanda buldum. Sedef ve egzamadan şikayetçi insanların vücut bakımı yaptırmak döküntüleri en az seviyeye çekmek mümkün. Tedavi yapmıyoruz bizler sadece bakımını yapıyoruz. Bazı deri rahatsızlığı olan bireylerin sosyal hayatta çekindikleri alanlar oluyor. İyi bir bakımla görüntüyü en iyi seviyeye taşımak mümkün. Kişi, doktoruna gider aynı zamanda kişisel bakımından taviz vermezse bu olumsuz durumu en aşağı seviyeye çekmiş olur. İyileştirici özelliği olan özel kombinasyonlu ürünlerle çalışıyoruz.

 

“SİPİRİTÜEL KOÇLUK
BİR YAŞAM KOÇLUĞU
GİBİ DEĞİLDİR. RUHANİ
BİR BOYUTU VAR.”

 

 • Spiritüel Koç olduğunuzu biliyoruz. Koçluk eğitimine başlama fikriniz yine cilt bakımına değiniyor. Bu aslında bir nevi işinize olan aşkınızı gösteriyor. Okuyucularımızın aklına şu soru gelmiş olabilir diye hemen sormak istiyorum,

Kişisel gelişim ve yaşam koçluğu güvenilir bir kaynak mıdır ? Sizi özel kılan ayrı tutan nedir?

 

Çok iyi bir yerden yakaladınız. Özellikle de son dönemlerde mantar gibi türeyen koçluk sıfatları piyasaya hakim. Ben kişisel gelişimi dipsiz bir kuyu olarak görüyorum. Çoğu koçluk adı altında kazanılan paraların karşılığını bulduğuna inanmıyorum. Kronik bir çok hastalığa çözüm olacak diye biyo enerjistlerin  ve şifacıların yolunu tutan çoğu insan bunalıma girdi. Sonuç alamayan hastalara ''demek ki henüz zamanı değil, işaretleri takip et'' gibi oyalayıcı sözlerle binlerce liraları alınıyor. Sipirituel alan biraz sıkıntılı bir alan. Farklı ellerce değişik bir inanç sistemi oluşturulmaya çalışılıyor ve bunu duyan, kulaktan dolma ezber bilgiyle gelen insanların bir hayli ön yargısı oluyor. Ama benimle hepsini kırıyorlar. Ben farklı çalışırım. Çoğu mantık insanına ters gelecek uzun bir hikayesi var. Ancak sadece akıl ile izah edilemeyen olaylar vardır. Sipiritüel koçluk bir yaşam koçluğu gibi değildir. Ruhani bir boyutu var. Kişi isterse yardımcı oluyorum. Ben asla bir ücret talep etmem. Cilt bakımına gelen kişiyi yatarken vücudunu kalibre ederim. Örnek verecek olursam akne problemlerinin çoğunun temelinde yatan hisleri biliyoruz. Kişiye göre değişkenlik gösterse de bir çoğu kendini cezalandırma duygusundan, beğenilmemek kaygısı ve kendini sevememek duygularından oluşuyor. Çoğu müşterime maskede beklerken access bars hizmeti veririm. Bunun için özel bir ücretlendirme yok. Her hizmetimiz daha az ücretle maksimum seviyede veri elde etmek arzusu içindir. Beni özel kılan, hiç bıkmadan mesai saatlerimin dışında bile varsa sorusu olan ya da sıkıntısını dile getiren kişilere uzaktan destek vermem. Hayatının her alanında danışma fikri olan tüm müşterilerime açığım. Danışanlarıma müşteri gözüyle değil kardeş gözüyle bakarım.

 

ZATEN ÇOK GÜÇLÜ OLDUKLARINI HATIRLATIRIM. YANIMDAN,

KİMSEYE BAĞIMLI OLMAYAN ÖZGÜVENİ YÜKSELMİŞ KENDİNİ TANIYAN İNSANLAR OLARAK AYRILIRLAR.

 

Her gün yeniden doğarım. Kendimi yenilerim. Çalışmalarım sonunda ciddi oranda çözülmeler görülür. .

 

 • İzmit’i sever misiniz ?

 

Ankara'nın politik havasından sonra bana sıradan gelmişti. İlk başlarda diksiyon ve konuşma üslubu bana farklı geldi… Kocaeli değişik kökenli insanların buluşma noktası gibi bir kent görünümünde. Komik bir anımı anlatmak istiyorum. Bir gün biri bana “Siz manav mısınız ? “ diye sordu. Ben de ''Hayır biz kasabız'' demiştim. Sonra sizin de anladığınız kısmından sordu, bir türlü anlayamadım tabii… Gerçekten de o aralar kardeşime ait olan bir kasap dükkanımız vardı. Meğer, onun sorduğu manavlık bir milleti temsil ediyormuş. Oysa zaten hepimiz Türkiyeli değil miyiz ? Bu tarz sorular çok fazla buralarda. Gürcü, Laz, Abhaza, Muhacır vs. Tanımlamalar fazla geliyor bana. Kaç kuşak İzmit’te ikamet edenler var ve hala bu sıfatların arkasına sığınmak bir grup oluşturmak dernekleşmek garip doğrusu. Sonradan alıştım diyelim. Fazlaca memleket odaları olan, çok kültürlü bir yapısı var bu şehrin. Daha çok sosyal etkinliklerin yapıldığı bir merkez olmalı diye düşünüyorum. Bir de şunu fark ettim,

Kafe kültürü hakim İzmit’te. Gençler genellikle böyle yerlerde buluşuyor ve saatlerce sandalyede çay ve pasta ile zaman geçiyor. Kadınların bile ev günlerini kafelere taşıdığını görüyorum. Kahvaltılar da sürekli buralarda. Akşama kadar kafe değiştirerek gezenler var. Sosyal etkinliklerin yapılacağı bir kültür evi lazım değil mi sizce de ?  Mesela, Ankara’da kadınların yıllık cüzi bir fiyat karşılığı ile üye oldukları yaşam evleri var. Maddi durumu iyi olmayanlar ücretsiz faydalanıyor. Yüzme, pilates, aerobik aklıma hemen ilk gelenlerden. Sadece meslek edindirme kursları değil de yaşam evleri de olmalı. Belediyemiz bu konularda çok duyarlı belki de çalışmalar vardır.

 

“HER HAFTA ÜÇ YAŞLI
BÜYÜĞÜMÜZE ÜCRETSİZ
CİLT BAKIMI YAPIYORUZ.”

 

 • Sizin farklı projeleriniz var mı ?

 

En sevdiğim şey sosyal sorumluluk projeleri üretmek, ya da var olana destek vermek. Yaşlılar, Düşkünler şefkate ve ilgiye öyle muhtaçlar ki; onları düşünmekten kendimi alamıyorum. Bu duyarlılığın artması gerektiğini düşünüyorum. Yaş ilerledikçe cilt bakımı öyle hoşlarına gidiyor ki... Düşkün ve Yaşlıları Koruma Derneği Kurucu Başkanı Sevcan Tamer ile beraber yürüttüğümüz proje ile her hafta üç yaşlı büyüğümüze ücretsiz cilt bakımı yapıyoruz. Bunun karşılığında ufak bir tebessümleri bile bana büyük bir hediye oluyor. ''İnsanların en hayırlısı insanlara faydası olandır'' cümlesini öğreti edindim. Henüz görüşmeleri devam eden sürpriz bir projem var.

 

 • Sizi anlatan bir cümle olsa bu ne olurdu ?

 

Bu soruyu bir kaç cümlede Leman Orar diye sorsak daha iyi olur.

 

 • Işığını yansıt..
 • Affet ama asla unutma...
 • Hayallerim hazinemdir, asla vazgeçmem...

 

“EĞER SIRTINIZDA
SEVGİ DOLU BİR
ÇUVALINIZ YOKSA,
KÜFENİZ ASLA
HAFİFLEMEZ.”

 

 • Başarının sırrı ne sizce?

 

Kesinlikle sevmektir. Sevgi yoksa her şey yarımdır. Ne azmin, ne inancın, ne de hayallerin seni tamamlar. Eğer sırtınızda sevgi dolu bir çuvalınız yoksa, küfeniz asla hafiflemez. Tüm kapılar sevgi ile açılır. Sevgi ile yürümek inanmak ve teslimiyet içinde yaratandan beklemek her zaman isteklerimizi sonuca bağlamıştır.

 

Sipirituel bir kitap olan Mirdad’da geçen çok sevdiğim bir bölümden bahsetmek istiyorum,

 

'' Sevgi kördür derler, keşke hepimiz başkalarının kusurlarını görme noktasında kör olsaydık ''

Bununla koca bir yıl mücadele ettim. Benim için çok derin bir anlatım. Hayatımda affedemediğim herkesi içimden attım ve özgürleştim. Bunu gene sevgi yaptı. “Şükretmek” her daim dilimde. Şükretmek anahtar gibidir. Bir gün, bana gelecek olan bir  arkadaşıma yol tarifi veriyorum. İçeri girdi ve ilk söylediği şey ''Bir iş merkezi bu kadar seni anlatır '' oldu. Adı ''ŞÜKÜR'' olan bina belki de beni bekliyordu.. Koşulsuz sevgi ile herkes birbirine kenetlenirse bir bütün oluruz. Birlik bilincine öyle ihtiyacımız var ki.. Şu ortamda gelin hepimiz iki okyanus arasındaki o görünmez hat gibi olalım. Zıtlıklar bir olsun, gönüllere aksın. İnsanlık için harika bir döngü içinde olan okyanuslar misali bizlerde farkındalıklarımız için, yükseliş için, kardeşlik ve güzellik için çalışalım.. Ortaklık konusunda görüşmelerim dahi oldu. Ancak şu an için erken olduğunu düşünüyorum. Önce kendi başarımı görmek istiyorum. Neler yapabileceğimi görmek istiyorum. Benim hayallerim her daim tazelenir. İleride ortaklık tekliflerini belki değerlendirebilirim.

 

“LEMEAN, KOCAELİ’NDE
CİLT BAKIMI İLE BİRLİKTE
SİPİRİTUEL HİZMETLERİN
VERİLDİĞİ TEK MERKEZ
.”             

 

 • İnsanlar neden Lemean Güzellik Merkezini ziyaret etmeliler ?

 

Yolu sevgi yolu, ışık yolu. Bu yolda bir an duraklamak nefes almak için.

Özellikle duyuruyorum maddi imkansızlıklar çeken ve problemli cilt yapısına sahip genç kızlarımıza ücretsiz cilt bakım hizmeti hediye ediyorum. Bu benim kendime  verdiğim bir söz. Bunu yaşamak istiyorum. Ayrıca şu an Lemean, Kocaeli’nde cilt bakımı ile birlikte sipirituel hizmetlerin verildiği tek merkez. Lemean ile bir ilk İzmit’te. Bu açıdan desteklenmesi gereken bir merkez. Farklıyız. O yüzden işimi kurarken bir tek merkezin bile ne fiyatlarını merak edip baktım ne de inceledim. Rakip analizini farklı açılardan yaptım. RIZKI ALLAH VERİR cümlesini iliklerine kadar hisseden biriyim. O yüzden herkes kazansın, kimseyle bir yarışım yok. “En iyisi  ben olmalıyım“ fikri, cahil zamanlarımda biraz vardı. Şimdi herkes iyi olsun istiyorum. Herkes iyi olsun ki; hizmet alanlar her yerden memnun kalsınlar. Olumsuz sözcüklerin enerjileri sarmasın kimseyi. Bu yüzden mümkün mertebe kullanmamaya çalışıyoruz. Hastayım dersek sürekli beyin hastalık üretmek için çalışır . Hasta değilim yerine sağlıklıyım demek lazım. Her sabah sağlıklı olduğum için şükrediyorum. Her sabah şükürle güne merhaba diyorum. Olmasını istediğim bir olayı önce zihnimde canlandırıp yaşıyorum, sonra planlayıp hareket ediyorum.

 

-Hiç mi olumsuz anılarınız yok ?  Ya da çaresizlik yaşamadınız?

 

Olmaz mı... Sadece dünü geride bırakıyorum. Dediğim gibi acılarımdan beslenmek istemiyorum. Kendime harika bir yol çizdim.

Sloganı,

“Işığını yansıt” olan bir yöneticiye karamsarlık yakışmaz. Varsa negatif duygularım hepsinden arınmaya çalışırım. Her gün kendimi tekrar tekrar yokluyorum. Son bir yıl, kendimi yenilemek adına ömrümün en verimli zamanıydı. Her sabah huzurla işyerimi açıyorum.

 

 • Erkeklere de hizmet veriyor musunuz?

 

Lemean’da kadın - erkek diye bir ayrım yok. Biz de asıl olan insandır. Cinsiyet ayrımının yapılıp yapılmamasının sorulması bile bizi rahatsız eder. Bakımlı olmaktan ötedir merkezimizden alınan hizmetler.

 

 • Peki erkeklerin son dönemde kişisel bakımlarına eskilere oranla daha fazla ilgi göstermesini nasıl yorumluyorsunuz?

 

Ülkemizde, erkeklerin kişisel bakım konusunda çok ileride oldukları söylenemez. Cilt bakımı eskiden lükstü. Ancak şu an bir ihtiyaç. ''Cilt bakımı yaptırmak lükstür'' algısını kırmak istiyorum. Beğenilmek arzusu değil sadece kişinin kendine olan saygısıdır bakımlı olmak. Güzellik bilincini ivedilikle yaymaya çalışıyoruz. Cinsiyet ayrımı bakımlı olmak konusunda değişkenlik göstermez sadece erkekler için farkındalığın oluştuğunu söyleyebilirim.

 

“ZAYIFLAMADA ÖZEL
TEKNİKLERİMİZ VAR..
THETA HEALİNG
TEKNİĞİNİ KULLANIYORUZ.”

 

 • Zayıflama ile ilgili ne gibi çalışmalarınız var?

 

Zayıflamada özel tekniklerimiz var..Theta Healing tekniğini kullanıyoruz. Bilinçaltı negatif kayıtları temizleme ve yeni olumlu hisler yükleme tekniği. Zayıflama olarak baktığımızda obez ya da obez sınırında olan her bireyin mutlaka önce doktora gitmeleri gerekir. Bana gelen çoğu kişiyi yönlendiririm eğer farklı bir durum sezdiysem. Bölgesel incelme olarak ele aldığımızda başarımız yüksek. Kişi neden kendisini kiloya hapsetmiş önce bunu çözümlerim. Mesela ''şişman olmak zenginliktir'' hissini kodlayan bir danışanımızı anlatayım. ''Bütün zenginler genele vurduğumuzda şişmandır o halde şişman olmak güvenli'' olarak bilinçaltı kodluyor. Bunu çözmek ileri ki adımlarımızı kolaylaştırdı. Sonra mevcut cihazlarımızla da çalışarak ortak bir çalışma planı çıkarırız. Haftanın iki-üç günü gelmeleri yeterli.

 

 • Soğuk havalar geliyor, cildimizi koruyabilmek adına verebileceğiniz tüyolar var mı ?

 

Sabit yağlardan gece uyumadan önce yüzümüze sürmek fayda sağlar. En güzel yağ zeytin yağıdır. Mesela zeytin yağının içinde ışık kürecikleri saklı. Yakın zaman önce keşfedilmiş bir şey. Cilde özel bir parlaklık veriyor. Susam ve kantaron yağıda çok iyi gelir. Günlük su tüketimi önemli. Avrupa'da yapılan bir araştırmada bir ay boyunca, günde sadece üç litre su içen bir kadının gençleştiği kırışıklıklarının açıldığı gözlemlenmiş. Öncelikle su içme alışkanlığı edinilmeli. Arada nem artıracak ev tarifi maskeler yapılabilir. En güzeli sığır jelatini kullanmaktır. İçerisine birkaç damla menekşe yağı eklenip süt karıştırılıp maske kıvamı elde edilince sürüp yarım saat bekletmek iyi gelecektir.

 

“RUHU DİNGİN OLANIN,
YÜZÜ DE SÖZÜ DE
GÜZEL OLUR.”

 

 • Peki iş dışında ne yaparsınız?

 

Çocuklarımla vakit geçirmek keyif veriyor. Onlarla program yapar, istedikleri şekilde hareket ederiz anne baba olarak. Değirmendere sahilini çok seviyoruz. Yürüyüş yaparız genellikle. Yol boyu kahkaha atarak keyifle sohbetleriz. İş hayatımın dışında sadece ailem vardır. Varsa eğitim ya da iş toplantıları takip eder, giderim. Ancak aile kavramına çok önem veririm. Çocuklarımın istekleri mühimdir ve zamanı en verimli şekilde onlarla geçiririm.

 

 • Okurlarımıza vermek istediğiniz son bir mesaj var mı ?

Güzellik bilinciyle hareket eden her birey mutludur. Ruhu dingin olanın, yüzü de sözü de güzel olur. O yüzden sevgi ile ''Yaşasın güzellik bilinci'' diyoruz.

 

Lemean İletişim;

  

Cumhuriyet Parkı yanı – İzmit

 

www.lemanorar.com / instagram:lemeanguzellik

 

Tel: 0541 243 06 41

 

 

 

 

1480 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Marka Savaşları BAŞLIYOR

Marka Savaşları BAŞLIYOR

Medyatik İnteractive Solutions kurucusu Taner Torun marka savaşlarını başlatıyor…

Can Dostum Vehbi ve Latte

Can Dostum Vehbi ve Latte

Kedisinin fotoğraflarını paylaşmaktan bıkmayan Vehbi’nin hikayesine ortak olduk

RE/MAX MAXIMUM OFİS YENİ YILA HIZLI GİRİYOR…

RE/MAX MAXIMUM OFİS YENİ YILA HIZLI GİRİYOR…

Gayrimenkul sektöründe dünya devi olan RE/MAX’in ilimizdeki güçlü temsilcisi Maximum Ofis, yeni yıla yeni hedeflerle giriyor.

KIŞIN GİDİLECEK 8 EŞSİZ DURAK

KIŞIN GİDİLECEK 8 EŞSİZ DURAK

Kış ülkemizde iyice kapıya dayandı

IŞIĞINI YANSIT

IŞIĞINI YANSIT

Bilinçli Güzellik İçin Basit Yöntemler

YENİ YILDA HEDEF: SAĞLIKLI VE FORMDA OLMAK

YENİ YILDA HEDEF: SAĞLIKLI VE FORMDA OLMAK

Yeni bir yıla, yeni umutlarla girmiş bulunuyoruz. Dileğimiz, sağlıklı bir yıl geçirmek olsa gerek.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI