25 Şubat 2018 Pazar 06:37
  • 3.7941 TL
  • 4.6681 TL
KOCAELİ

KOCAELİ’NİN EN İYİLERİ

Bigman Çakman
  • 1
  • 11898

   Nasıl da geçiyor zaman. Yaklaşık iki senemi doldurdum Kocaeli’nde. Hoş sadaalara tanık olmuş, iyi ki diyebileceğim çok anı biriktirmiş, bunu yazarken anımsadım tekrar. Onun için Allah’a şükürler olsun. Şimdi hazır yoğun tatil planları yapmaya odaklanmışken bu iki sene içerisinde Kocaeli’nde uğramış olduğum, güzel deneyimler yakaladığım ve size de güzel faydalar sağlayabileceğini düşündüğüm önerilerim olacak. Ben sordum ve kendileri Siz Vip Kocaeli Dergisi okuyucuları için yanıtladılar. Şimdi sizler için derlediğim Kocaeli’nin En İyileri yazım…

BAŞARILI BİR GÜZELLİK SALONUNDAN FAZLASI

   Yaklaşık bu iki yıl içerisinde elbette ardımda bırakmış olduğum bir yaşam var. Ankara’dan sonra yeni bir düzen, yeni başlangıçlar ve elbette yeniden tecrübeler. Örneğin bunlardan birisi de kimilerin bildiği berber, yada dediği kuaför veya son zamanlarda anılan güzellik salonu. Artık erkekler içinde güzellik salonlarının arttığını ve oldukça revaçta olduğunu hatırlatmam da fayda var. İşte Kocaeli’ne geldiğim günden bu yana farklı kuaförlerde saçım şekilden şekile sokuldu! Hatta zaman zaman sponsorluk teklifleri bile aldım. Yalnız uzun bir süre memnun kalamadım ve saçımın uzamasına yakın Ankara’ya Tunalı’da yer alan kuaförüme gidip geliyordum. Taa ki en son Fethiye Caddesi’nde yer alan Exclusive Güzellik Salonu’nu keşfedene kadar.  Şimdi sizlere bu oldukça samimi, başarılı ve harika yenilikler yapan salonun sahibi değerli Boncuk Yılmaz’la tanıştırayım…

 Kocaeli’ne gelmiş olduğum zamandan bu yana işini oldukça kaliteli, başarılı ve keyifle yapan sizleri gördüm. Biraz işinizden bahseder misiniz?

   Öncelikle bize bu imkanı tanıdığın için teşekkür ederim Vedatcığım. Exclusive Güzellik Salonu bir kuaför salonundan ziyade bir aile ocağı bizim için. Başarımızın en büyük sebebi salonumuza gelen müşterilerimizle kurduğumuz samimi iletişim. Bunun içinde müşterimizin ne istediğini anlayıp, hep beraber karar verip, ona göre hareket ediyoruz. Müşterimiz pahalı bir işlem istese de ona yarardan çok zarar getirecek bir işlemse eğer asla tavsiye edip, yapmıyoruz! Çünkü; önceliğimiz paradan ziyade daha fazla insan kazanmak, onları güzelleştirip mutlu etmek. Salonumuzda verdiğimiz hizmetlerin kar marjını düşük tutarak her kesime hitap etmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken kaliteden de asla taviz vermiyoruz. Kullandığımız ürünler birinci sınıf markalar. Diğer güzellik salonların bu markalarla verdiği hizmeti biz hemen hemen yarı fiyatına veriyoruz. Müşterilerimiz bunun farkında olup  memnun ve mutlu şekilde ayrılıyorlar. Onların mutluluğu, memnuniyeti bizi daha çok memnun ediyor. Bizim çalışma prensibimiz her şeyden önce empati ve insan.

 Güzellik salonu olarak ne tarz çalışmalar yapmaktasınız?

   Çağla Hanım bizim kuaför bölümünden sorumlu ustamız. Hemen hemen on senedir bu mesleği yapan bir arkadaşımız. Kuaförlük mesleği ile ilgili aldığı senelerce eğitimlerin başarısını ve tecrübesini güzellik salonumuza gelen bayanlara tamamı ile yansıtmakta. Çağla Hanımın saç renklendirme-kesim, saç bakımı, saç kaynak çeşitlerinde gösterdiği başarısı ve iş tecrübesi  biz işverenden ziyade salonumuza gelen bütün bayanları memnun ediyor.

   Güzellik Uzmanımız Tanya Hanım cilt bakımı, protez tırnak, ayak sağlığı, mezoterapi, prp, kalıcı makyaj, profesyonel makyaj bölümümüzden sorumlu arkadaşımız. Tanya Hanım on yedi senedir güzellik sektöründe pek çok işletme kurmuş, yönetmiş  görev yapmış ve birçok başarıya imza atmış, şuan ise Güzellik Uzmanı olarak artık Exclusive Güzellik Merkezinde görev almakta. Ayrıca uzun yıllar aldığı eğitim ve iş tecrübesi bizim için çok önemli. Çünkü biz tecrübe sahibi olmayan özellikle mesleki anlamda eğitimi yetersiz ustalarla çalışmayı pek tercih etmiyoruz. Uyguladığı işlemlerde kullandığı doğru malzeme ve ürünler müşteri memnuniyetini getirdikçe Tanya Hanım’ da, Exclusive Ailesi olarak biz de çok mutlu oluyoruz.

   Güzellik Salonumuzda ağda bölümünden sorumlu ustamız ise İlkay Hasırcı.

   İlkay hanımın bu sektörde yirmi senelik bir iş tecrübesi var. Mesleğine olan saygısı, iş disiplini, ona bu sektörde çok büyük bir müşteri potansiyeli yaratmış ve hala yaratmaya devam ediyor. Onun gösterdiği bu üstün başarı ve hizmet güzellik merkezimize çok şey katmakta.

Yaz da okuyucularınız için cilt bakımı ve güzellikle ilgili önerileriniz nelerdir?

   Yaz boyunca Güzellik Salonumuza gelen müşterimize Kalıcı makyaj yaptırana cilt bakımı ücretsiz. Ayrıca kuaför bölümünde Saç Renklendirme/ Kesim/ Manikür & Pedikürde %20 indirim uygulanmaktadır.

  İşletme sahipleri olarak kendiniz ve Naime Araplar hakkında kısa bir bilgi verrir misiniz? Neler yaparsınız, Kocaeli ile ilgili planlarınız neler? 

   Güzellik merkezi açmaya karar verip eğitim aldığım dönemlerde benim gibi bu meslek alanında başarı göstereceğine inandığım Naime Araplar ile Güzellik sektörüne atıldım. Sanırım bu hayatımda da aldığım en doğru kararların başında geliyor. Çünkü onu ve tertemiz yüreğini çok seviyorum. Yaklaşıküç senedir iki ortak işletmeci olmanın yanında çok iyi abla kardeş olduk. Bu güzel dostluk bizi üç senede çok büyük başarılar elde etmemize sebep oldu. Şuan işletmemizin bütün idari işlerini Naime Ablam yapmakta. Ben ise mesleki eğitimlerimin bana kattığı bilgilere dayanaraktan güzellik merkezimizin her alanında joker görevi yapmaktayım. Güzellik salonu işletmek dışarıdan kolay görünen bir meslek gibi görünebilir fakat bir o kadar eğlenceli olduğu kadar da bir o kadar zor meslek dallarında biri. Çünkü Salonumuza  günlük en az otuz bayan müşterimiz gelmekte hepsi ile bire bir ilgilenip en doğru en kaliteli hizmeti vermek zorundayız. 

   Kocaeli ile ilgili planlarımız müşteri potansiyelini biraz daha artırıp bir kaç yıl içinde büyük bir güzellik merkezi konumuna gelmek ve müşterilerimize daha geniş kapsamlı hizmet vermeyi ayrıca Kocaeli' de tek olmayı hedefliyoruz. İkinci büyük planımız ise Exclusive Kuaförlük E-mobil hizmetini kurup, güzellik merkezimizin de dışında oluşturacağımız ekibimizle beraber evlerinden dışarı çıkma imkanı olmayan, yaşlılarımıza, bakıma muhtaç olan insanlarımıza, işyerlerine, özel hastanelere hizmet vermeyi planlıyoruz. Kuaförlük ile ilgili her türlü ihtiyaç ve çözüm için bir telefon kadar yakın olmayı istiyoruz. 

   Bununla beraber bu sektörde daha fazla müşteri potansiyeli yaratıp istihdam sağlamayı hedefliyoruz. Adres: Exclusive Güzellik Salonu- Ömerağa Mahallesi İstiklal Caddesi No: 88/2 İzmit- 0262 321 5780

SPORDA MUHAMMED HOCA OLMAZSA OLMAZ!

   Kocaeli’ne geldiğimde aslında bir diğer tedirginliğim ise spordu. Çünkü, Ankara’da güzel bir spor salonun da, güzel antrenörlerin eşliğin de egzersizlerimi yapıyordum. Sanırım Kocaeli’ne yerleştikten üç gün sonra gibi de hemen bir spor salonu aramaya koyuldum. Symbol Avm’de yer alan MacFit’e yazıldım. Orada değerli antrenör Muhammed Güçdoğan’la tanıştım ve kendisiyle keyifli spor tecrübelerim oldu. Eğer Kocaeli’ndeyseniz ve kişisel bir antrenör arıyorsanız bu kesinlikle Muhammed Bey olmalı. Öyle ki yoğun iş temposunda veya gün içinde bir koşuşturma da yer almış olsanız da o sizlere güzel programlar eşliğinde salona getirtip, belli periyotlarla sporunuzu yapmanızda yardımcı oluyor. Şimdi kendisini kısaca bir tanıyıp, önerilerini alalım.

 Muhammed Bey, genellikle ne tarz sporla ilgilenip, ders veriyor?

   Mars sportif gurubu bünyesindeki Macfit Symbol şubesinde personel trainer olarak spor severlere eğitim vermekteyim. Kilo verme, kilo alma, duruş bozukluğu gibi birçok alanda üyelerime özel destek vermekteyim. Bunun yanı sıra özel öğrencilerime boks dersi veriyorum. Yaklaşık 3 yıl özel jiu jitsu eğitimi aldım ve bu alanda üyelerime kendilerini savunmayı öğretmekteyim. Dövüş sanatları, basketbol, futbol ve kürek özel ilgi alanlarım arasında. Bu alanlarda kendime zaman ayırmaya çalışıyorum.

 Ne zamandan beri Kocaeli’ndesiniz?

   Macfitsymbol açıldığından beri yaklaşık 2 yıldır hizmet veriyorum. 

Yazda okuyucularımız için neler önerirsiniz?

   Yaz mevsiminde sıcak havalarda günün sıcak saatlerinde kapalı alanlarda spor yapmak sağlık açısından daha uygun olacaktır. Spor esnasında ve gün içinde şekersiz bol sıvılar tüketilmelidir. Yiyecek olarak daha hafif mideyi çok zorlamayan besinler tercih edilmelidir. Yüzme ve doğa yürüyüşü yaz aylarına en uygun spor alanlarıdır.

Beslenmeyle alakalı önerileriniz?

   Yaz aylarında ve spor yapan kişiler için beslenme tabii ki çok önemlidir. Şeker ve şekerli ürünleri tamamen hayatınızdan çıkarmalısınız. Bu listenin içine biraz da unlu ürünleri eklemelisiniz. Bol proteinli yiyecek ve içecekler özellikle spor yapanlar tercih konusu olmalıdır. Bunun yanına mevsimine uygun sebze ve meyve gün içerisindeki bir öğüne eklenmelidir. Tercih edilen besinlerin doğal ve mevsimine uygun olması alınacak verimi artıracaktır. Brokoli ve balığı bütün bu besinler arasında özel bir yere koymanız spordan alacağınız verimi çok daha yukarılara çıkaracaktır. 

Genel olarak okuyucularımıza tavsiyeleriniz?

Spor hayatımızın vazgeçilmez bir alanı olmalı. Nefes almayı yemek yemeyi unutmadığımız gibi spor yapmayı da hayatımızın bir köşesine koymalıyız. Bugün spor yapamadım çok moralim bozuk dediğimiz gün sporu bir yaşam tarzı olarak benimsemiş oluruz. Spor demek sağlık demektir. Emin olun hayatınızda spor olduğu zaman bir çok hastalığın da geçtiğini göreceksiniz ve son olarak bir çok hastalığın fazla yemekten ve düzensiz sağlıksız beslenmeden olduğunu unutmayalım.

Muhammed Bey’i İnstagram’dan takip edebilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz: @mmdozd

HAKKINDA YAZACAĞIM ÇOK MEZİYETİ VAR

 Sanırım Gülşah Kalaycı hakkında oldukça uzun yazmalıyım. Öyle ki Kocaeli’ de başarılı estetik denilince akla ilk gelenlerden kendisi. Hayat dolu enerjisi, olaylara olan pozitif bakış açısı ve işindeki ustalıkla, Gülşah Hanım Kocaeli’nin estetik alanındaki en iyilerinden. Kocaeli Fizomer Estelux Güzellik Merkezi biriminde çalışıyor. Şimdi kendisi ve yapmış olduğu güzel çalışmaları hakkında kısa bilgiler alalım…

Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

  Cildinizi sürekli nemli tutmalısınız. Yaz mevsiminde cilt normalde olduğundan farklı olarak daha fazla kuruyacaktır ve bu kuruma cildin soyulmasına sebep olacaktır. Cilt soyulması güneş yanıkları sonrasında da cildinizde olacaktır. Bu sebeple özellikle kuru cilt tipine sahip kadınlar yaz mevsiminde buna daha fazla önem göstermelidir. Cildinizin yaz aylarında kurumasına müsaade etmeden nemlendirici krem sürmeniz cilt bakımı için yapabileceğiniz şeylerin başında gelmektedir.

Yaz aylarında makyaj yapımında nelere dikkat edilmeli?

Ağır makyaj yapmaktan kaçının. Kapatıcı ve fondöten gibi ağır makyaj malzemelerini yaz aylarında mümkün olduğunca kullanmayın, çünkü yazın cildiniz nefes almak isteyecektir ve cildinize istediği oksijeni sağlayabilmeniz için cilt gözeneklerini açık tutmanız gerekiyor. Cildiniz oksijen alsın ki daha bakımlı ve diri olsun.

Cilt bakımı olarak öneriniz?

   Mevsim meyvelerinden kendinize yüz maskesi yapın. Yaz aylarında , mevsim meyveleri ile yapacağınız yüz maskeleri cilt bakımı için size çok faydalı olacaktır. Beyaz dut, bu aylarda faydalanabileceğiniz en iyi meyvelerden biridir. Beyaz dut, size naturel bir cilt tonu sağlarken aynı zamanda da cildinizi besleyerek cilt bakımı için size destek olacaktır. Dutu ezerek suyunu yüzünüze bir fırça yardımıyla sürün ve 20 dk bekletin, sonra durulayın yüzünüzü.

Sıcak havalarda dışarı çıkarken dikkat edilmesi gerekenler?

   Güneş kremi kullanın. Etrafınızdaki yüzü erken yaşlanan kadınlara bir bakın, çoğunun sebebi güneş ışınlarıdır. Güneş ışınları içerdiği ultraviyole ışınlar yüzünden cildinizin erken yaşlanmasına ve cilt kırışıklıkları oluşmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple yaz aylarında özellikle güneşin altında durmaktan kaçının ve her zaman yüzünüzde güneş kremi kullanın. Bunun için illa güneş altında olmanıza gerek yok, kapalı alanlarda dahi güneş kreminiz mutlaka yüzünüzde olsun bu aylarda. Gülşah Hanım’ı İnstagram’dan takip edebilir merak ettiklerini kendisine sorabilirsiniz: @gulsah.kalayci57

Son olarak…

   Geçmiş olan bu iki sene içerisinde bu üç başarılı, işinin erbaplarıyla tanıştırmasaydım sizleri olmazdı. O yüzden müsait olduğunuz bir vakit muhakkak ki yanlarına uğrayın. Bir çaylarını için. Çünkü sizlere oldukça güzel faydaları olacaklardır. Temmuz ayının şimdiden güzel geçeceğine inanıyorum. Bu yaz sizin yazınız olsun!

  

11898 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Marka Savaşları BAŞLIYOR

Marka Savaşları BAŞLIYOR

Medyatik İnteractive Solutions kurucusu Taner Torun marka savaşlarını başlatıyor…

Can Dostum Vehbi ve Latte

Can Dostum Vehbi ve Latte

Kedisinin fotoğraflarını paylaşmaktan bıkmayan Vehbi’nin hikayesine ortak olduk

RE/MAX MAXIMUM OFİS YENİ YILA HIZLI GİRİYOR…

RE/MAX MAXIMUM OFİS YENİ YILA HIZLI GİRİYOR…

Gayrimenkul sektöründe dünya devi olan RE/MAX’in ilimizdeki güçlü temsilcisi Maximum Ofis, yeni yıla yeni hedeflerle giriyor.

KIŞIN GİDİLECEK 8 EŞSİZ DURAK

KIŞIN GİDİLECEK 8 EŞSİZ DURAK

Kış ülkemizde iyice kapıya dayandı

IŞIĞINI YANSIT

IŞIĞINI YANSIT

Bilinçli Güzellik İçin Basit Yöntemler

YENİ YILDA HEDEF: SAĞLIKLI VE FORMDA OLMAK

YENİ YILDA HEDEF: SAĞLIKLI VE FORMDA OLMAK

Yeni bir yıla, yeni umutlarla girmiş bulunuyoruz. Dileğimiz, sağlıklı bir yıl geçirmek olsa gerek.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI