20 Şubat 2018 Salı 12:19
  • 3.7655 TL
  • 4.6747 TL
KOCAELİ 10°

MARKA SAVAŞLARI BAŞLIYOR

Bigman Çakman
  • 0
  • 2494

Medyatik İnteractive Solutions kurucusu Taner Torun marka savaşlarını başlatıyor…

Bu ayki Yaşam Belirtisinde sizlerle çok keyifli bir röportajla buluşuyorum. Yıllardır bu sektörde firmaların bu tasarım ajanslarından neler çektiğini çok iyi bilirim. Tutturulamayan zamanlar, unutulan sözler, kısa süre sonra değişen yaklaşımlar hatta açılmayan telefonlar, ulaşılmayan adamlar…

Medyatik ekibi her şeyden önce inanılmaz bir etik ile çalışıyor. Kapasitesinin üzerinde işi asla almıyor. Öncelikli memnuniyet hali hazırda çalışılan müşteriye.

Şimdi okuyacağınız röportajda biraz fazla kendini beğenmişlik hissedebilirsiniz. Bu soruları kendilerini bu şekilde lanse etmelerinden ve gerçekten öyle görünmelerinden ötürü yönelttim.

Ancak bu sektörün açıklarını ve ajanslarını klişe yanlışlarını çok iyi bilen biri olarak bu kendini beğenmişliklerinde çok da bir sakınca bulmuyorum…

Aslında kendisiyle yolum ara ara keşisirdi. Ancak bu rastgele kesişmelere bir el atıp diyaloğumuzu daha stabil bir hale getiren kendisi oldu.

Bu tesadüfi kesişmelerde işini bu kadar iyi yapan biri olduğunu tahmin etmiyordum. Sonrasında öğrendim ki gerçekten piyasada bu işi yapanlardan çok daha titiz, mükemmelliyetçi ve donanımlı…

Üstelik inanılmaz yetenekli ve iyi iş bilinciyle çalışan bir ekibi var.

Medyatik ajansının sahibi, Taner Torun’un ekibindeki herkes işinin uzmanı. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun yaratıcı ve dinamik bir ekip.

Eğer bir markanız olsun, var olan markanız hak ettiği yere konumlansın, düzgün bir imajınız olsun. İstiyorsanız Medyatik interactive Solutions’ı bilin- görün- tanıyın.

 

Nedir bu marka savaşları?

Her gün yeni markaların ortaya çıkarak şekillendiği rekabet dünyasında markaların diğerlerinden sıyrılarak bir adım daha önde olmalarını sağlıyoruz. Markaların büyüyerek rekabet savaşından galip olarak çıkmasının pozitif etkilerini sonuna kadar elde etmeyi hedefliyoruz. 

 

Taner Torun’un kim olduğu ile devam edelim

Taner, aklındakileri görsel dünyanın getirileriyle yaratıcı bir şekilde herkese göstermek isteyen, işini tutkuyla yapan, Medyatik Interactive’i her zaman çok daha ileride görmek isteyen biri. Sıra dışı ve yaratıcı fikirlere sahip olan insanlarla bir arada olmaktan huzur duyan, inandığı her projede başarı odaklı izler bırakan biri.

 

Nedir bu Medyatik çılgınlığı?

Hani herkesin hayalini kurduğu markalaşma adına yapılan reklam filmleri, görmek istediği tasarımlar, şaşırtan ve heyecanlandıran görseller var ya… İşte onları biz gerçekleştiriyoruz. 

İşinizi bize nasıl açıklardınız?

“İyi analizlerin düşünceleri şekillendirmesinin ardından müşterilerimizin hassasiyetleri doğrultusunda markalarını en iyi şekilde tanıtacak tasarımları ortaya koyarak, olabilecek en büyük potansiyele ulaştığımız; keyifli ve bir o kadar da yaratıcılık barındıran bir reklam ajansıyız.” şeklinde tanımlardım.

 

Medyatik’ te işler nasıl yürüyor?

Takım çalışmasının bel kemiği olduğu sistemimizde herkesin fikir dünyasından bir parça ile bütünleşen işler ortaya koyarak; firmanızı sahiplenir, sektörünüzde farkındalık yaratacak adımlar atmanızı sağlarız. Öncelikle bizi daha sonra müşteri memnuniyetini hat safhada tutan çalışmalar ışığında ilerleriz.

 

Tasarım onay sürecinde işleyiş nasıl devam ediyor?

Sıra dışı fikirlere ve duygusal bir hikayeye sahip markalar her zaman iz bırakmıştır. Markanın hedeflediği noktaya ulaşması adına sektörel analizi ve tüm tasarımsal süreci yöneten ekibimiz iyi bir analiz doğrultusunda atmış olduğu adımlarla bunu kolaylıkla başarıyor. 

 

Bir marka nasıl oluşur?

İmaj her şeydir. İmaj yaratma işleminde en önemli nokta müşterilerin çizgisini iyi belirlemekten geçiyor. Bu çizgi doğrultusunda onları en iyi ifade edecek tarzı yakalayarak memnuniyet garantisi sağlıyoruz.

 

Çalışanlarınızı seçerken kriterleriniz neler oluyor?

Ben bünyemde birlikte çalışacağım arkadaşlarımı her kesimden, her inanıştan, her düşünceden seçmeye özen gösteririm. Ne kadar farklılık o kadar başarı... Bunun yanı sıra takım çalışmasına uyumlulukları ve saygı çerçevesine hassasiyetleri sırayı takip edebilir. İşimizi sabah gelip akşam gidilen bir yer olarak değil, eğlenerek, öğrenerek zaman geçirilen bir aktivite alanı olarak gören insanlarla ortak paydada buluşmayı tercih ederim.

 

Bir projede yaratıcı düşünceler tıkandığında nasıl bir yol izliyorsunuz?

Bir projede tıkanıklık yaşadığımızda yapılacak tek bir şey vardır; sosyal aktivite! Anında toplanıp beyinin ihtiyacı olan yaratıcı alanı rahatlatmaya yarayacak aktivitelerde bulunuruz. Hiçbir şey hareketli bir paintball oyunu kadar rahatlatıcı, korku evi oyunları kadar birleştirici olamaz!

 

 

Çalışanlarınızın Medyatik hakkındaki düşünceleri nelerdir?

Sanırım bunu onlardan duymak daha isabetli olacaktır;

Recep- Medyatik ile çalışmak her zaman kendinizi geliştirebileceğiniz ve eğlencenin sınırlarını zorlayabileceğinizin bir kanıtıdır.

Bedirhan- Medyatik size her zaman destek olan insanlarla aynı frekansı yakalayıp mükemmel işler çıkartabileceğiniz bir aile ortamı.

Kerim- Herkesin bir işi olabilir ama herkes işini sevemez. Medyatik, işini seven insanların bir arada buluştuğu bir atmosfere sahip.

Ayça- Herkesin birbirine saygı duyduğu, desteğini esirgemediği, yaratıcı fikirlerin havada uçuştuğu bir ortam hayal edin. İşte, Medyatik’tesiniz.

Kaan- Medyatik tasarım dünyasının Everest’idir. Kendini marka olarak görmek isteyen veya markasını geliştirmek isteyen firmaların ilk tercihi, sektörde kendini geliştirmek isteyen herkesin son kapısıdır. Kısacası This Is MEDYATİK!

Nsubuga Carl Ian- Medyatik, kendi ülkemden kilometrelerce uzakta bir aileye sahip olmamı sağlayan, her bir parçasını ayrı sevdiğim yeni ailemdir.

 

Medyatik Interactive film olsa ismi ne olurdu?

Charlie’nin Melekleri – Hedefe ulaşma noktasında, hiçbir şey esirgemeyen bir Charlie ile cast ajansından özellikle seçilmiş sıra dışı ekibi.

Avengers – Kişisel yetenekler ekip çalışmasıyla birleştiğinde yenilmezlik etkisi yaratan kahramanlar topluluğu.

Cehennem Melekleri – İş bitiriciler.

 

Bir işi tamamlayıp sunduğunuzda müşterilerinizden gelen geri bildirimler genel hatlarıyla nasıl oluyor?

Genel olarak aldığımız geri bildirimler; markalaştırma anlamında başarıyı yakaladığımız ve müşterilerin ihtiyaçlarını olabilecek en iyi şekilde giderdiğimiz yönünde oluyor. Kocaeli’de bu işi bu kadar iyi yapabilen bir başka ajans daha olmamasını ve işimizde ne kadar başarılı olduğumuzu görmek bizi müşterilerimizden daha mutlu ediyor.

 

Projeye başladığınız andan bitirdiğiniz ana kadar geçen süreçte adımlarınız neler oluyor?

Analiz. İlk adım her zaman analiz olmalı. Bir projenin iskeletini, müşterilerin sektörünün iyi analiz edilmesi oluşturuyor. İskeleti oturttuktan sonra müşteri profiline, yaptıkları işe, kurumalarına en uygun renk skalası üzerinde çalışıyor ve amacımızı en iyi yansıtacak kombinasyonları yakalıyoruz. Daha sonra görsel şekillenme adımı geliyor karşımıza. Logo evrensel bir dildir. Herkes okuyabilir, herkes görebilir ve herkes konuşabilir logo dilini. Biz bu dili kullanırken her adımda olduğu gibi müşterilerimizin hedeflerini en iyi yansıtacak imajı logoya gömerek ilerliyoruz. Sonrasında kurumsal tasarımlar, sloganlar, web tasarımları, sosyal medya çalışmaları gelerek proje bütünleşiyor. Tüm bunların sonucunda müşterilerin markalaşma yolunda memnuniyetlerini kazanıyoruz.

 

İnsanlar neden sizinle çalışmalılar? Neler kazanacaklar?

Marka farkındalığı sonucunda kazandıkları imaj sayesinde kendilerini en iyi şekilde yansıtabileceğimizi görecekler. Bir şirket, bir cafe, bir marka oluşturmak işin çok ama çok ufak bir adımı. Doğru müşteri potansiyeline doğru bir şekilde kendinizi anlatamazsanız her şey bir tık yarım kalacaktır. Biz bu noktada müşterilerimizin tercümanı oluyoruz ve kendi müşteri potansiyelleri ile aradaki köprüleri inşa ediyoruz. İhtiyaçları olanı analiz ediyor ve giderilmesi gereken eksiklikleri gideriyoruz. Daha fazla insana ulaşmaları ve kendilerini anlatmalarını sağlıyoruz. Bunu örneklendirmek gerekirse son derece ayrıntılı bir dövmeyi çok iyi paralar ödeyerek mükemmel ayrıntılı şekilde yaptırabilirsiniz ve sonuçları muazzam olacaktır. Öte yandan aynı dövmeyi çok daha minimum rakamlar harcayarak da yaptırabilirsiniz fakat elde edeceğiniz şey çizgisel hatlarla oluşturulmuş bir hybrid olacaktır.

Sizin imajınız nedir?

Ben ajansımızın her zaman; eğlenceli, sıra dışı, görülmemiş işler başaran, herkesi şaşırtarak hayran bırakacak işler yapan imajı olduğunu düşünüyorum. Bu yolda da hızla ilerlediğimizi gerek gelen geribildirimlerden gerekse kendi tecrübelerimden yola çıkarak rahatlıkla söyleyebilirim.

 

En büyük başarınız nedir?

Medyatik Interactive.

 

Önceki sorularda sosyal aktivitelerden bahsettiniz. Çalışanlarınızla sık sık bu şekilde aktivitelerde bulunuyor musunuz?

Bizim işimiz düşünce işi. Her şey kafada şekillenen düşüncelerin yetenekli ellerde dijital ortama dökülmesiyle gerçekleşiyor. Zihin rahatlamadan özgün tasarımların olması zor. Biz birlikte vakit geçirmeyi sadece profesyonel anlamda değil aynı zamanda eğlendiğimiz için de yapıyoruz. İşimiz bir tutku. Birlikte eğlenmek bunun mükemmel bir getirisi.

 

Bir gün yüz adet iş isteği aldığınızı gördüğünüzü varsayalım, ancak sadece otuz tanesine karşılık verebileceğinizi düşünelim. Bu otuz müşteriyi seçerken kriterleriniz ne olurdu?

Öncelikle yüz işin yüzünü de incelerdim. Profesyonel bakış açımla ilk elemelerimi gerçekleştirir ve daha sonra birlikte çalışmak isteyen firmaların ihtiyaçlarının önemini belirlerim. Bazen o kadar büyük müşterilerimiz oluyor ki, bu firma nasıl bu kadar basit bir web sitesine nasıl sahip olabilir diyoruz. İşte bu noktada “Medyatik buraya imzasını atmalı” diyorum. Bittabi yaptığımız emeğin karşılığını hakkıyla verebilecek firmaları da seçmek önceliğim oluyor. Vizyonu olmayan ve bu yolda yatırım planlamayan firmalarla çalışmayı kesinlikle uygun bulmuyorum, bizim istediğimiz inandığımız projelerin içerisinde yer almak. 

 

Başarınızın sebeplerini nasıl açıklıyorsunuz?

Doğru yerde, doğru zamanda, doğru insanlarla çalışmak.

 

“Doğru” olanı nasıl ayırt ediyorsunuz?

İşimiz gereği sürekli insanlarla ilişki içerisindeyiz. Hangi işin nasıl sonuçlanacağını, getirilerinin neler olacağını önceden kestirebilmek işteki tecrübemin bir artısı haline geldi. Görmek benim işim. Analiz etmek benim işim. Sonuçlandırmak benim işim. Tüm bunları yorumlamak, doğru olanı anlamak doğuştan gelen bir his kadar doğal geliyor.

 

Ne kadar yaratıcı olduğunuzu ve durumları değerlendirdiğinizi görelim… Size bir fil verildiğini varsayalım, kimseye veremez ya da satamazsınız. Fil ile ne yapardınız?

Her kriz bir fırsattır. Mükemmel bir stüdyo kurar ve fili olabilecek en yaratıcı projelerde baş obje olarak kullanırdım.

 

Birini yapmak istemedikleri, onaylamadıkları bir şeye nasıl ikna edersiniz?

İşime ne kadar hakim olduğumu kanıtlar ve neyi nasıl neden yapmaları gerektiğini, ne gibi yararlarını göreceklerini aksi taktirde ne kadar zararı olacağını anlatırdım.

 

Nasıl tahtın sahibi oldunuz?

Ben nasıl kendi işimde tahta oturuyorsam müşterilerimi de kendi kulvarlarında taht sahibi yapmayı amaçlıyorum. İşin esprisi bir tarafa gerçekten de amacımız bu. Herkesin hak ettiği tahta ulaşmalarını sağlamak. Tahta sahip olabilmek gerçekten kolay bir iş değil. Zamandan, kendinizden, sevdiklerinizden ödün vermeniz gerekiyor yeri geldiğinde. Planlı bir çalışma ve doğru insanlar sizi tahta götürecek etkenler. Ve tabi ki Medyatik Interactive.

 

Elektriğin olmadığı bir dünyada nasıl hayatta kalırdınız?

Soru böyle sorulduğunda insanlar kitleneceğimizi düşünebilir. Fakat biz gerekirse doğadaki maddeleri kullanır, yolları taşları dağları kullanır yine de ortaya çıkartmak istediğimiz şeyleri çıkartırdık. Bizim işimiz zihinde bitiyor, elektronik parçalar sadece bunu kolaylaştıran etkenler.

 

Neler yaparız?

-Marka Danışmanlığı

-Web Tasarım

-Kurumsal Kimlik Tasarımı

-Sosyal Medya Yönetimi

-Video Kurgu

-Reklam Yönetimi

-SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu )

 

Office / Kocaeli

Adres: Kemalpaşa Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Bilyıl Apt. Kat:3 133/5

İzmit / KOCAELİ

 

Web: www.medyatikinteractive.com

 

Mail: info@medyatikinteractive.com

 

Phone: +90 532 168 62 82

              +90 544 571 71 86

 

Face: Medyatik Interactive

 

İnsta: Medyatikinteractive

2494 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Can Dostum Vehbi ve Latte

Can Dostum Vehbi ve Latte

Kedisinin fotoğraflarını paylaşmaktan bıkmayan Vehbi’nin hikayesine ortak olduk

RE/MAX MAXIMUM OFİS YENİ YILA HIZLI GİRİYOR…

RE/MAX MAXIMUM OFİS YENİ YILA HIZLI GİRİYOR…

Gayrimenkul sektöründe dünya devi olan RE/MAX’in ilimizdeki güçlü temsilcisi Maximum Ofis, yeni yıla yeni hedeflerle giriyor.

KIŞIN GİDİLECEK 8 EŞSİZ DURAK

KIŞIN GİDİLECEK 8 EŞSİZ DURAK

Kış ülkemizde iyice kapıya dayandı

IŞIĞINI YANSIT

IŞIĞINI YANSIT

Bilinçli Güzellik İçin Basit Yöntemler

YENİ YILDA HEDEF: SAĞLIKLI VE FORMDA OLMAK

YENİ YILDA HEDEF: SAĞLIKLI VE FORMDA OLMAK

Yeni bir yıla, yeni umutlarla girmiş bulunuyoruz. Dileğimiz, sağlıklı bir yıl geçirmek olsa gerek.

Bütün Kocaeli Ören Bayan ile ÖRÜKLENECEK

Bütün Kocaeli Ören Bayan ile ÖRÜKLENECEK

8 yıl önce Ören Bayan ismiyle yola çıkan Çiğdem Eroğlu,  Afrika Örgüsü ve Rasta saç modellerini müşterilerine uygulayarak kısa zaman içinde Kocaeli’de bir marka haline geldi

ANKET

KÖŞE YAZARLARI