22 Ocak 2018 Pazartesi 07:09
  • 3.7901 TL
  • 4.6520 TL
KOCAELİ 13°

NAÇİZANE İNCİ HAZAL PİRİMOĞLU

Bigman Çakman
  • 0
  • 2083

Merhaba,Bendeniz İnci Hazal Pirimoğlu.

Perla Negro adında hem kadın hem de erkek tasarımlarını oluşturduğum markanın kurucusuyum. Hem işim gereği hem de her kadın gibi ben de modayı yakından takip ediyorum.

Aksesuarın stil oluşumunun tamamlayıcı ve etkili bir parça olduğu yadsınamaz bir gerçek. 

Ben bir resme baktığımda bütünü değil ayrıntıları incelerim.

Çünkü ayrıntıları her zaman özel kılan olgular detaylarda gizlidir.

Stilin de ayrıntıda gizlendiğini düşünerek, Perla Negro markasının oluşumunda aksesuarda karar kıldım ve kısa sürede butik bir oluşumu network bir konuma taşıdım.

Tasarımlarımla;

(konum işareti) Beymen Mağazaları

(konum işareti) www.lidyana.com

(konum işareti) www.perlanegro.com adreslerinde buluşabilirsiniz.

 

 

Stil olmayı vücudunu örtmek için kullandığımız kumaş parçalarından ziyade bir düşünce özgürlüğü haline getiren kişilere ve şık olmayı kıyafetlerinin yanında fikirleriyle, davranışlarıyla, tercihleriyle süsleyebilen okurlarımıza zamanın moda akımları ve aynı şıklığı yaşam alanlarına taşımak isteyenlere tavsiyelerle bu sayfada sizlerle olacağım;

ŞIK KALIN..!

 

INSTAGRAM : hazaldiyebiri

                         perlanegro

 

 

Geçen ay Perla Negro olarak katıldığım Zubizu yılbaşı alışveriş etkinliğinde tanıştım Matla ile.

Matla’nın yaratıcısı Duygu Özdemir Kibar’la tanıştığımda markasının hikayesinin küçük yaşlardan beri yaptığı resimlere ve 2005 yılından beri çektiği fotoğraflara ait olduğunu anlattı. Eğitimini inşaat mühendisliği alanında yapıp 8 yıl özel sektörde mühendis olarak çalışmış olsa da sonunda her zaman keyif alarak yapabileceği, kendini daha çok beslediği bu işi yaratmış ve bunu da resim ve fotoğraf ile birleştirme hayalini sonunda gerçekleştirmiş.

Ben güzel tasarımlarının içinden ait oldukları doğa ile iç içe geçmiş, her şeyin doğa doğadan başladığına inanan ve bu doğanın farkında olan Eshe kadınını tercih ettim. Tamamı ipek olan bu fular kıyafetlerimin çoğu zaman vazgeçilmez parçası oluyor.

Matla’nın Eshe kadınına benden bir like!

 

Bence doğru şekilde motive olmak hayatın her kısmında başarının yolunda atılan en önemli adım. 2018’in başındayız, bu yıl motivasyona ihtiyaç duyduğunuzda Nil size fısıldayabilir. Uzun zamandır sesiyle, sözüyle “tek taşını kendin al”, “çocuk da yaparsın kariyer de” derken bunu zaten yapıyordu. Yıllardır kız çocuklarına yardım etme hayali kurduğunu söyleyen Nil Karaibrahimgil, Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile “Nil' in Kızları Burs Fonu”nu kurmuş, ardından burs fonuna katkı amacıyla '2018 Nil'in Kızları Takvimi'ni hazırlamış. Bu takvim, D&R mağazalarında ve dr.com.tr'de satışa sunuluyor.

 

Yalnız olmadığınızı hissettiren bu takvime benden bir like!

 

UNIQ İstanbul, Rönesans döneminin en büyük dahisini keşfetmemiz için Leonardo Da Vinci'ye adanmış en önemli sergi olarak tasarlanmış uluslararası bu sergi, prömiyerini yaptığı Brugge’ün (Belçika) ardından dünya turuna ilk olarak İstanbul’da başlıyor. Da Vinci’nin orijinal eskizlerinden yola çıkılarak oluşturulan 100 replikasıyla birlikte; orijinal el yazması, tablo ve çizimlerin de dahil olduğu 200’e yakın eseri sanatseverlerle buluşturacak olan ‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’ sergisi, 14 Aralık’ta UNIQ Müze’de kapılarını açacak ve 7 Nisan 2018’e kadar devam edecek. Tarihin gelmiş geçmiş en büyük zekası Da Vinci’ yi daha iyi tanımak için harika bir fırsat!

“Dahi İstanbul’da” ‘ya benden bir like!

 

“Bir rivayete göre Mehmet Sadık Bey’in büyük oğlu Ahmed, Afganistan’a çıktığı seyahat sırasında bir kadına aşık olur. Kavuşamadıkları için hayatı kararan Ahmed, aşkına sahip olamayacaksa ölmeyi yeğleyeceğini söyler ve kısa bir süre sonra intihar eder. Mehmet Sadık Kağıtçı uğruna oğlunu kaybettiği kadının da adı Ece olduğundan ajandaları aşkın defteri olarak satmaya başlar.”

1930’lu yıllarda aşkın defteri olarak kullanıldığını öğrendiğimden beri bana hep naif gelen bu ajandayı kullanmak her yeni yılda bende gelenek haline gelmiştir. Bu sene “Yeni Marmaris” serisinden aldım hatırlatmak ve hatırlamak için severek kullanıyorum.

 

Yeni Marmaris’e benden bir like!

 

 

*Oversized üstünüzü saracak;

 

Birkaç sezondur üzerimizden düşecek gibi duran bu parçalar bu kış da üstümüzden hiç çıkacağa benzemiyor.

Oversized ne midir?

Sanki üzerinize bir beden büyük gelmiş kazaklar, arkadaşınızdan ödünç almış gibi emanet duran kabanlar kış modasında oldukça yoğun bir şekilde karşımızda.

Kazaklar, gömlekler dışında bu geniş kesimi artık mont ve kabanlarda da görmeye hazır olun. Dar bir Jean ya da kalem etek ile kombinleyerek yakalayacağınız tezat, sizi bir stil ikonu haline getirebilir.

 

 

*’’Beyaz giyme toz olur’’ sadece mazideki bir şarkı olarak kaldı;

 

Kim demiş kışın beyaz giyilmez diye?

Kışın beyaz giymek size hala yabancı ve imkansız geliyor olabilir.

Ama özellikle son senelerde moda tabuları yıkılıyor ve bu yeni akım kışın beyaz giymemizi adeta destekliyor.

Kışın kasvetli havasını ferahlatmak için beyaz parçalarınızı yaz için saklamaya son vermelisiniz.

Bembeyaz karların ilham verdiği beyaz kombinler ile ışık saçmak şimdilerde modanın aydınlık çağına uyum sağlamak için iyi bir seçim olacak.

 

ELIE SAAB 

440.00 TL

Kış günlerine uygun feminen, temiz, yumuşak ve seksi bir kadın parfümü olan Elie Saab’ın

üst notalarında Afrika portakal çiçeği, orta notalarında yasemin, alt notalarında ise paçuli, virginia sediri, gül ve beyaz bal bulunan bu parfüm sizin imza kokunuz haline gelebilir.

 

BERA RUKA

600.00 TL

Eski önemini zaman içinde yitirmeye yüz tutmuş geleneksel el sanatlarını çağdaş bir formla yeniden canlandırmak ve şehirli kadınların vazgeçilmezi olmayı hedefleyen bu çanta tasarım sevenler için yepyeni bir alternatif yaratıyor.

 

 

ERKEK

*Tepeden tırnağa Camel etkisi;

 

Önceki senelerde sadece dış giyimde ağırlığını gösteren camel rengi 2018 Kış sezonunda hemen hemen her parçanıza göz dikiyor. Tonları ve dokuları birbirine karıştırıp baştan aşağı Camel renkte giyinmek stil görünmek için farz oluyor. Ton sür ton uyguladığınız bir kombine yönelerek tarzınızda Camel hakimiyeti kurabilir veya tek bir renk etrafında şekillenmek istemiyorsanız araya haki, lacivert ve krem gibi renklerle kıyafetinizi hareketlendirebilirsiniz.

 

 

* Jogging pantolon sokakta egemenlik ilan ediyor;

 

2018 Kış modası erkekleri sportif bir şıklığa davet ediyor. Günlük hayatın koşuşturmasında hem rahat olmayı seven hem de stil olmaktan vazgeçmeyen erkekler için sezonda bu özgür akım sınır tanımıyor. Farklı birçok kumaş seçimi ile hazırlanan, eşofman altına benzetilen bu jogging pantolonları işyerinde, alışverişte her an ve her mekânda kullanabilirsiniz.

 

 

VICTORINOX SIRT ÇANTASI

719.00 TL

 

Deri, kanvas, kumaş malzemeden yapılmış, sırt çantası modellerini 2018 çanta modası içinde sıklıkla görmek mümkün. Gezmeyi seven erkekler için Victorinox’ un bu modeli geniş iç tasarımı ve fermuarlı bölmeleriyle pratik bir kullanım sağlıyor.

 

 

PERLA NEGRO BOĞA KOLYE – 487 TL

 

40.000 yıllık geçmişe sahip, sevilerek kullanılan bir aksesuar olan kolye tarihten önce ilk medeniyetlerde ortaya çıkmış ve o zamanlarda kişinin toplumdaki yerini ve statüsünü belirtmek için kullanılmıştır. Perla Negro’nun 925 Ayar Gümüş ile tasarladığı bu Boğa kolye zamanın aksesuar trendlerini yakından takip eden erkekler için ideal bir seçim olabilir.

 

EV

*Lambalar ayaklandı;

 

Abajur desen değil, avize desen hiç değil. Hiç birine benzemiyor bu dik başlı aydınlatma aksesuarı. Bulunduğu eve tamamen farklı bir hava sunan lambaderler kullanımı bakımından çok şık durduğundan neredeyse her evde sadece aydınlatma değil aynı zamanda aksesuar olarak da tercih ediliyor. Bulunduğunuz mekana sıcak ve dekoratif bir tarz kazandırmak istiyorsanız modern koltuklarınızın yanına ya da odanızın en atıl köşesinde mutlaka lambaderlerinizi ayağa kaldırın.

 

*Evleriniz kadife ile ısınıyor;

 

2018 Kış sezonunda kıyafet modasında da öncülük gösteren kadife ev dekorasyonunda da brincilik bayrağını elden bırakmıyor. Soğuk havalarda içimizi evimizde ısıtabilecek bu kumaşı perdelerde, döşemeliklerde kullanmaya alışkınız ancak, kadife giydirilmiş duvarlar, gece elbisesini taşıyan bir manken gibi uzun sofraları yerlere kadar kaplayan şık masa örtüleri davetlerdeki tercihlerimiz arasına girecek.

 

EV ALIŞVERİŞ:

 

 

 

MUDO – ANGELS DEMONS 6’LI FİNCAN SETİ 79,96TL

 

“Gönül ne kahve ister ne kahvehane, gönül sohbet ister kahve bahane” sözüyle de pek güzel ifade edildiği gibi, dostlarınızla güzel bir sohbet eşliğinde içeceğiniz Türk kahvesine Mudo’nun bu güzel kahve fincanları eşlik etsin.

 

 

Sade’ce Store Bakır Kapaklı Soya Mum – 90,00TL

 

Yanan bir mumdan çıkan binbir türlü miskin, hem ışığıyla hem de kokusuyla insanda uyandırdığı dingin hissi siz de seviyorsanız mumlarınızın arasına dahil olacak güzel bir seçenek Sade’ce. Bu bakır kapaklı  soya mumları el yapımı olup her bir mum cam bardaklara elle dolduruluyor ve el yapımı bakır kapaklarla doğallığı tamamlanıyor.

Qdec Modern Dizayn At Abajur – 199,00TL

Son yıllarda salon ve yatak odası dekorasyonunda aydınlatmada abajur modelleri sık sık evlerimizde yer buluyor. Qdec tasarladığı bu abajur ile başarının sembolü atın güzelliğini ve zarafetini ışıkla birleştirerek modern bir dizayn haline getirmiş.

 

2083 defa okundu.

DİĞER HABERLER

RE/MAX MAXIMUM OFİS YENİ YILA HIZLI GİRİYOR…

RE/MAX MAXIMUM OFİS YENİ YILA HIZLI GİRİYOR…

Gayrimenkul sektöründe dünya devi olan RE/MAX’in ilimizdeki güçlü temsilcisi Maximum Ofis, yeni yıla yeni hedeflerle giriyor.

KIŞIN GİDİLECEK 8 EŞSİZ DURAK

KIŞIN GİDİLECEK 8 EŞSİZ DURAK

Kış ülkemizde iyice kapıya dayandı

IŞIĞINI YANSIT

IŞIĞINI YANSIT

Bilinçli Güzellik İçin Basit Yöntemler

YENİ YILDA HEDEF: SAĞLIKLI VE FORMDA OLMAK

YENİ YILDA HEDEF: SAĞLIKLI VE FORMDA OLMAK

Yeni bir yıla, yeni umutlarla girmiş bulunuyoruz. Dileğimiz, sağlıklı bir yıl geçirmek olsa gerek.

Bütün Kocaeli Ören Bayan ile ÖRÜKLENECEK

Bütün Kocaeli Ören Bayan ile ÖRÜKLENECEK

8 yıl önce Ören Bayan ismiyle yola çıkan Çiğdem Eroğlu,  Afrika Örgüsü ve Rasta saç modellerini müşterilerine uygulayarak kısa zaman içinde Kocaeli’de bir marka haline geldi

ÇÖZÜM NOKTANIZDA, FİZOMER FİZİK TEDAVİ MERKEZİ

ÇÖZÜM NOKTANIZDA, FİZOMER FİZİK TEDAVİ MERKEZİ

2006 yılında hizmete açılan ve ilimizde alanında bilirkişi olma adına en büyük adımları atan Fizomer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, tamamen dalında profesyonel ekiple çalışmakta

ANKET

KÖŞE YAZARLARI