22 Şubat 2018 Perşembe 13:56
  • 3.7970 TL
  • 4.6795 TL
KOCAELİ 12°

SEMT KOCAELİ’NİN YENİ LÜKS SEMTİ, REKOR HIZLA YÜKSELİYOR

Bigman Çakman
  • 0
  • 6614

Haziran’da inşaatına başlanan Semt Kocaeli’de, sadece 4 ayda, bazı bloklar çatı kapama aşamasına geldi

Kandıra Yolu üzerinde Yahya Kaptan’a komşu, yeşille mavinin kucaklaştığı oksijen deposu Çayırköy’de, Pekdemir İnşaat tarafından, Haziran ayında inşaatına başlanan, Kocaeli’nin “yeni lüks” semti, 4 ay gibi rekor sayılacak bir sürede, gözle görülür bir seviyeye ulaştı.

 

Semt Kocaeli’de, toplam 280 dairenin yer aldığı 15 bloktan bazılarında, günde aralıksız 18-20 saate ulaşan çalışma hızıyla, kaba inşaat tamamlanma aşamasına geldi. Projede, Nisan ayında başlayan daire satışları, fırsatı kaçırmak istemeyenler için, cazip ödeme koşullarıyla sürüyor.

 

Bu duyguyu yaşayanlar bilir… Hayal ettikleri konutları inşaat aşamasında avantajlı koşullarla satın alanlar için, gelecekte yaşayacakları projenin her gün ilerlediğini görmek, ayrı bir heyecan ve mutluluk kaynağıdır. Bazen, özellikle hafta sonları, ailece şantiye gezmesine gidilir, inşaatı süren blokta oturacakları dairenin yeri, eğer dışarıdan görülebiliyorsa, uzaktan da olsa tespit edilir ve ailece yeni evlerinde kuracakları yeni düzen ve konforla ilgili ortak düşler kurulur. Her gidişte, inşaat biraz daha ilerliyorsa, mutlu sona yaklaşılıyor demektir…

Pekdemir İnşaat’ın inşaatını ve satışını sürdürdüğü, toplam 280 daireden oluşan Semt Kocaeli Projesi, konutta lüks anlayışını farklılaştıran yalın ve prestijli tarzıyla, şimdiden ufukta göründü. Pekdemir İnşaat’ın, kurumsal proje yönetim becerisi ve deneyimli uzman teknik ekibi sayesinde, inşaatın rekor hızda ilerlediği projede, 6 katlı bloklardan bazılarında çatı kapama aşamasına gelindi. Diğer blokların da, farklı kat seviyelerinde kaba inşaatı ortaya çıkmaya başladı.

 

 

PEKDEMİR’İN DAİRE
TESLİM TARİHİ;
EVLENECEKLERİN
NİKAH TARİHİ…

 

Kocaeli’de yeni bir konut satın alanlar ya da almayı planlayanların da çok iyi bildiği gibi, “gününde teslim”, kentin en köklü ve önde gelen inşaat şirketlerinden biri olan Pekdemir İnşaat için, yıllar içinde tamamlanan projeler sayesinde, alışılageldik olağan bir durum olarak kabul edilir hale geldi. Pekdemir İnşaat’ın, inşaatın başlangıcında dairelerin teslimi konusunda açıkladığı tarih, bu yüzden kiracıların ev sahiplerine evlerinden çıkmayı taahhüt ettikleri, nişanlıların nikah günü aldıkları, hatta daire sahiplerinin taşıma şirketine, taşınma günü olarak rezervasyon yaptıkları tarih haline geldi. Pekdemir İnşaat Genel Müdürü Mert Pekdemir, “Gününde teslim” ilkesinin, 73 yıllık köklü Pekdemir geleneğinin temelindeki “dürüstlük, güven ve kalite” değerlerinin en önemli yansımalarından biri olduğunu vurguladı. Mert Pekdemir, “Proje yönetiminde elde ettiğimiz kurumsal birikim ve gelişim, oluşturduğumuz deneyimli teknik ekip ve uzman çözüm ortaklarımız sayesinde, önceki projelerimizde olduğu gibi, Semt Kocaeli’nin inşaatında da, rakipsiz bir hıza ulaştık. Gününde ve hatta mümkünse erken teslim, gerçekleştirdiğimiz her projede Pekdemir İnşaat’ın önceliğidir” dedi.

 

 

HAYATTAN İKİ KAT KEYİF
ALMAK İSTEYENLERE,
BAHÇE DUBLEKSİ SEÇENEKLERİ…

 

Semt Kocaeli, Pekdemir İnşaat kalitesinde bir villa satın almaya bütçesi elvermeyenlere de, kentin en yeşil bölgesinde, villa özelliklerine sahip bahçe dubleksi satın alma fırsatı sunuyor. Semt Kocaeli Projesi’nin yüksek yaşam kalitesini yansıtan, alçak katlı bloklarda doğayla bütünleşmiş, 3+1 ve 5+1 bahçe dubleksleri, Ulusal Mimarlık Ödülü sahibi Mimar Cem Sorguç’un imzasını taşıyan özgün mimari tasarımda öne çıkıyor. Kendine ait peyzajlı bahçelere sahip dubleksler, benzer kalitedeki bir villaya göre çok daha avantajlı maliyetlerle, dubleks dairede villa keyfi sunuyor. Semt Kocaeli’nin gösterişten uzak, işlevselliği ön planda tutan “yeni lüks” anlayışı nedeniyle, projede villa projelerinin aksine, havuz, sauna gibi yüksek aidatlara yol açan maliyetli tesislere yer verilmiyor. Bu durumun, Semt Kocaeli’de cazip fiyatlarla bahçe dubleksi satın alanların, ödeyecekleri aidatlara da olumlu yansıyacağı belirtiliyor.

 

 

2019 MART’INDA TESLİM,
CAZİP LOKASYON

 

Pekdemir İnşaat tarafından, inşaatı 22 ayda tamamlanarak, dairelerin 2019 yılı Mart ayından itibaren teslim edileceği açıklanan Semt Kocaeli Projesi, şehir merkezine 10 dakika, Yahya Kaptan’a 4 dakika mesafedeki Çayırköy’de yer alıyor. Proje, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü ile Kocaeli’nin 3. köprü ve havalimanı bağlantısına sadece 1,5-2 km uzaklıktaki, çok cazip bir lokasyona sahip bulunuyor. İmara yeni açılan ve hızla gelişen bölgede gerçekleştirilen proje, denizden 110 metre yükseklikte yer alıyor. Arazinin eğimli ve panoramik görüş alanına sahip olması nedeniyle, projede birçok bloğun, doğayla birlikte deniz manzarası bulunuyor

 

6614 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Marka Savaşları BAŞLIYOR

Marka Savaşları BAŞLIYOR

Medyatik İnteractive Solutions kurucusu Taner Torun marka savaşlarını başlatıyor…

Can Dostum Vehbi ve Latte

Can Dostum Vehbi ve Latte

Kedisinin fotoğraflarını paylaşmaktan bıkmayan Vehbi’nin hikayesine ortak olduk

RE/MAX MAXIMUM OFİS YENİ YILA HIZLI GİRİYOR…

RE/MAX MAXIMUM OFİS YENİ YILA HIZLI GİRİYOR…

Gayrimenkul sektöründe dünya devi olan RE/MAX’in ilimizdeki güçlü temsilcisi Maximum Ofis, yeni yıla yeni hedeflerle giriyor.

KIŞIN GİDİLECEK 8 EŞSİZ DURAK

KIŞIN GİDİLECEK 8 EŞSİZ DURAK

Kış ülkemizde iyice kapıya dayandı

IŞIĞINI YANSIT

IŞIĞINI YANSIT

Bilinçli Güzellik İçin Basit Yöntemler

YENİ YILDA HEDEF: SAĞLIKLI VE FORMDA OLMAK

YENİ YILDA HEDEF: SAĞLIKLI VE FORMDA OLMAK

Yeni bir yıla, yeni umutlarla girmiş bulunuyoruz. Dileğimiz, sağlıklı bir yıl geçirmek olsa gerek.

ANKET

KÖŞE YAZARLARI